Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Santus
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: úte zář 24, 2013 2:34 pm

Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od Santus »

Zdravím,

jako poslední možnost obracím na zdejší fórum. Včera jsem provedl kompletní reset iPhonu SE (1.generace) kvůli nesmyslně obrovské složce jiné. Zabírá mi 5,5gb ze 16, což když k tomu připočtu 6gb systému, tak mi už moc nezbyde. Provedl jsem zálohu na iCloud a vše vymazal. Po restartu klasicky obnovil ze zálohy, vše se postupně nainstalovalo - složka jiné měla chvíli 2,9gb, dnes už je opět na 5,5gb. Ale to by nebyl největší problém, ten už vyřeší asi jedině koupě nového telefonu. Spíš mě zajímá, jak je možné, že mi zmizelo cca 100 fotek. Přestože se všechny posílají ihned na iCloud, tak v mobilu ani iCloudu nejsou. Zkoušel jsem vše, co doporučoval google - odhlášení z iCloudu, zapnout vypout fotky na iCloudu v nastavení, aby se nahrály znovu i nějaký recovery program (který byl uplně k ničemu, jen mi ještě rozesral místo v pc). Ve složce skryté, ani nedávno smazané taky nejsou. Tam jsou naopak fotky starší, které jsem z ní už dávno vymazal. Stará cloudová záloha se přepsala tou novou, takže už ani to nejspíš nezachrání.

Především je mi divné, že když vypnu v nastavení fotky z iCloudu, tak říká, že bude smazáno 2957 fotek a videí, přestože jich je v telefonu 2885. To mi dává trochu naděje, že by mohly být jen někde zahrabené, ale opravdu netuším kde. Navíc, když nejsou ani na iCloudu v prohlížeči. Kdyby měl někdo zkušenosti s podobným problémem, určitě ocením a vyzkouším každý tip :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od rony »

nebojuj s Jine. Nevyriesis to.

teda... jediny trochu ucinny sposob je nasledovny:

1. rozbehaj v pocitaci itunes (win pc) resp. zacni pouzivat sync iphone v macos.
2. kazdy den si najdi chvilu, kedy telefon nastoknes k pocitacu - pripoj natrvale k nemu kabel, kup si dock, bude to lahsie.
3. nechaj ho tam 5 min a kludne vyber

tym sa mierne redukuje Jine.

no stale plati, s Jine nebojuj.

nabuduce vsak premyslaj o tom, preco kupujes iphone s malickou storage a vopred sa porad napr tu na fore.

dnes je ideal mat aspon 64 gb storage. ale len ak nemas rozsiahlu zbierku fotiek, ktore si nezalohujes a nechavas (zle rozhodnutie) len v mobile.

ak mas 16 gb iphone, tak musis prijat par zasad.

- zalohovat
- fotky pravidelne preniest do pocitaca a v iphone mazat, minimalne raz za mesiac tomu venuj cas.
- vyber z naj fotiek si spetne cez itunes synchronizuj do iphone. ano vela prace, ty si si vsak vybral 16 gb storage...
- maily s prilohami v mobile su zdroj velkosti Jine.
- prestan skumat rozne appky, zredukuj ich pocet a pouzivanie
- iphone zredukuj len na prakticky mobil s par moznostami naviac. n]s 16 gb nebude nikdy tak vyuzitelny ako ten isty mobil so 128 gb.
- nepouzivat icloud aluzby typu fotky na icloud, nema to cenu sa tym trapit, icloudom nenahradis maly lokalny storage

ano, tvoje fotky neviem, kde si stratil :) ja frcim podla bodu. kde spominam archivaciu fotiek v pocitaci. fotky v mobile ma nezaujimaju, rychlo idu do pocitaca.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Santus
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: úte zář 24, 2013 2:34 pm

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od Santus »

On je to už stařík. Mám ho skoro 5 let a to ještě 16gb nebylo tak hrozné. Příští měsíc plánuju jít do novějšího kusu, takže to už samozřejmě zvolím s větší kapacitou a možná jsem se v tom už nemusel hrabat :D Mám zredukováno na naprostý minimum, jen na appky který vyloženě potřebuju ke každodennímu životu. Jen se mi zdá, že to žere víc a místa a už se mi tam pomalu nevejdou ani ty moje "základní" a nakonec přijde řada i na ně.. Každopádně vyzkouším tvůj tip se synchronizací s macem :)

Já jsem osobně s icloudem teda spokojený, do teď všechny zálohy fungovaly na 1, takže jsem ani neměl potřebu to poslat ještě do pc. Akorát v telefonu jsem zkontroloval, jestli se tam nic neposílá a to bylo OK. Nejsou to nějak životně důležitý fotky, jen nechápu, že se takhle mohly vypařit z ničeho.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od bedo. »

Tak 5,5GB "Ostatných" je hodne, ja mám momentálne 3,56GB a aj to sa mi zdá byť dosť veľa (pritom mám 128GB verziu SE1, takže miesta relatívne dosť). Osobne fotky pekne "po starom" zálohujem do počítača, plus ďalšiu kópiu mám na Google Photos. Do budúcnosti radím - ak Ti na nejakých dátach naozaj záleží, tak zálohovať, zálohovať, zálohovať...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od rony »

presne tolko separatnych kopii zalohy, kolkokrat to bedo vyslovil.

pre laikov:
je rozdiel
- mat data v icloude (to nie je ich zaloha!)
- zalohovat cely iphone (nie je velky rozdiel medzi zalohovanim do itunes v pocitaci alebo na icloud)
- je vsak rozdiel zalohovat nepretrzite a zalohovat len jednorazovo (napr len pred nejakou vacsou operaciou)
- zalohovat systemom a zalohovat manualne konkretne data (idealne robit oboje)
- mat nejake data aj archivovane resp niektore zalohy okrem ineho aj archivujete
- mat zalohy len jednym technickym riesenim v jednom geografickom mieste a ukladat zalohy aj roznymi technickymi rieseniami a aj na rozne lokality ulozisk zaloh

je dobre i vediet, ze akonahle mate fotky prepnute na icloud photo library, tak sa nezalohuju zalohou ios. Navonok sa sice javi, ze sa pri restore obnovia, no realne sa len zviditelnia z uloziska icloud.
Ak mi teda na fotkach zalezi, tak ich umiestnenie na icloude musite i nejako zalohovat (i ked je to casovo a technicky narocne).

treba pocitat s tym, ze telefon s malou storage moze mat problemy s restore zaloh kvoli banalnemu problemu, nema si kam zalohu stiahnut a sprocesovat obnovu dat
:)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od Jirka_S »

Nemáte nějaké fotky Skryté?

Santus
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: úte zář 24, 2013 2:34 pm

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od Santus »

Jasný jasný..
Jirka_S píše:
stř led 06, 2021 1:07 pm
Nemáte nějaké fotky Skryté?
Neměly by být. Ve složce skryté nejsou, ani když kliknu na fotku a dám odkrýt, tak se nic nestane. Pokud tedy není jiný postup.

To rony: Teď na to koukám, že v té záloze vůbec fotky nejsou. Jsem žil tedy do teď v omylu.. Alespoň mě poučení stálo jen pár aktuálních fotek z prosince :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od rony »

ono to zalohuje snad iba zlozku fotoaparatu (albumy nie) a akonahle prejdes na icloud photo library, tak zrejme nepojde do zaloh nic. Rovnako ako sa nezalohuju uz ani samotne apps (len data storage danych apps).

napriek tomu je samozrejme dobre zalohovat :-) len majitelom icloud photo library je vhodne pripomenut, aby mysleli aspon na obcasnu archivaciu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od mike-biker »

Po bitvě je každý generálem.
Ale já standardně používám před většími akcemi zálohy iTunes, pravidelně zálohuji a synchronizuji přes iCloud a ještě ca 1x měsíčně zálohuji fotky a videa do počítače.
Také jsem zažil historii se zálohou, kterou jsem měl 4x jištěnou a přišel o ní, ale to bylo tak před 12ti lety a byl to velmi "veselý příběh se smutným koncem".
Naštěstí se jednalo jen o ca 1.000 fotek a videí, kompletní dokumentace stavby domu. :( :evil: :o
Paradoxně vše nakonec dobře dopadlo, po rozvodu dům připadl manželce i s neexistující dokumentací. :lol: :lol:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Santus
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: úte zář 24, 2013 2:34 pm

Re: Zmizelé fotky - iPhone SE (1.gen)

Příspěvek od Santus »

Mini update: Tentokrát jsem už přišel o všechny fotky. Chtěl jsem je zálohovat do Macu, ale nevšiml jsem si, že není vidět pro ostatní. Restartoval jsem telefon v domění, že je chyba tam a následoval superrychlý proces mizících fotek po 100kách a já už nemohl nic dělat :)

edit: tak jsem nebyl takovej trouba nakonec a zafungovalo záloha z Maca, která teda uložila i fotky. Takže už frčí tam a mělo by to být v pohodě.
Naposledy upravil(a) Santus dne čtv led 07, 2021 3:44 pm, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět