Philips Hue

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Miuik
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 04, 2021 12:48 pm

Philips Hue

Příspěvek od Miuik »

Dobrý deň, keďže som nenašiel na tomto fóre tému, ktorá by sa týkala konkrétne týchto svetiel, založil som tému kde môžete písať svoje užitočné znalosti a návody, ktoré by sa druhým zišli.

Ja som už dlhšiu dobu po týchto svetlách pozeral a tieto vianoce sme si kúpili prvú starter kit s troma farebnými žiarovkami hubom a dvoma ovládačmi a práve takéto CZ/SK forum mi chýbalo kde by som nejaké rady druhých ocenil.

Stiahol som si oficiálnu Hue aplikáciu aj na iPhone aj na iPad no príde mi, že za tak drahé svetlá by mohli výrobcovia do tej aplikácie vložiť viac úsilia, dá sa podla mňa sňou robit len úplný základ. Chýbajú mi funkcie ako tvorba animácií, nejaký disco mód prípadne lepšie prepracovaný konfigurátor ovládača.

Siahol som preto po Third Party aplikáciách no väčšinou boli platené a človek nechce za každú aplikáciu dať 3 alebo 5€ a potom zistiť, že vlastne je tá aplikácia nič špeciálne neponúka. Najviac sa mi osvedčila aplikácia iConnectHue, ktorej funkcie sa tam dajú dokupovať, hned som si dokúpil funkciu discotainment aby svetlá reagovali na hudbu. Dajú sa tam nastaviť aj animácie aby sa časom svetlá menili, ale nieje to dochytané dokonca, medzi zmenou svetiel je sekundový delay a keby chcem nastaviť napríklad animáciu policajných blikačiek tak trvá sekundu kým sa svetlá zmenia. Aké aplikácie používate vy, ktorá appka na disko sa vám osvedčila najviac a cez ktorú si robíte animácie?

Nerobí mi problém zaplatiť za nejakú apku alebo doplnkovú funkciu, ale očakávam, že ked za niečo zaplatím, tak to aj dostanem. Nepotrebujem aplikáciu kde sú už vytvorené animácie ohňostroju, podmorského sveta, krbu a neviem čoho, ja by som chcel aplikáciu kde si to viem vytvorit sám ale nech je to premakané. Teším sa na vaše rady a skúsenosti.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Zatiaľ som tu nenatrafil na majiteľa, ktorý by sa so svetlami takto farebne hral :). To nemyslím nijako v zlom. Čo sme tu po väčšine diskutovali, tak skôr boli rôzne nastavenia scén typu prídem domov, odídem z domu. Alebo sme potom skúšali rôzne automatizácie typu "keď - tak". No a na to najlepšie slúži apka domácnosť. Vo všeobecnosti, aspoň za mňa, je ideálne ak čokoľvek smart, čo chcem ovládať cez mobil, viem pridať do domácnosti. Philips Hue sa určite dajú, takže apky tretích strán vlastne ani nie sú potrebné. Samo ak nechceš nejaké diskotékové blikačky :).
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Philips Hue

Příspěvek od rony »

dokup za par eur iConnectHue, tam taketo veci su. Tak ako su uz vytvorene ale ked s tym chces travit mladost, tak myslim, ze ide si farbickovat ale na rovinu, nemam na taketo blbiny chut a cas :) Philips Hue mam hlavne z dovodu aby som vlastne co najmenej do toho strkal prsty (takze riesim skor to, aby si to odtiene farieb, jas a taketo veci vyberalo samo podla roznych kriterii, alebo nanajvys nnejakym primitivnym prepinacom, kde nemusim spekulovat 10 minut aky odtien zelenej sa mi prave paci...

Alebo si poriadne vsimni Hue Labs, tam su rozne efekty.

Ale priznam sa, ze zbesile menenie farieb ma teda fakt nenapadlo pozadovat ako fakt najviacej viac moznost.

Farebne svetla nie su zasa uplne najlepsie rozhodnutie "vsade", ja ich mam vlastne len ako podmaz steny s TV. Zvysok mam radsej biele s riadenim teploty farby. Ale mam aj ciste ziarovky, kde sa meni len jas.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Miuik
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 04, 2021 12:48 pm

Re: Philips Hue

Příspěvek od Miuik »

Ano iConnectHue mi pride ako najlepšia volba na začiatok, pači sa mi hlavne prepracovanejší editor tlačítok na ovladači, to sme ani nevedeli že sa dá nastaviť na každé tlačitko vlastná predvolba, naozaj užitočné keď ide človek v noci na WC a nechce rozsvietit celú izbu ale rozsvieti sa len jedna žiarovka na 5% :)
Keď si už spomenul to prepojenie s TV, dokupil si si na to Hue HDMI Sync box? Ja som rozmýšlal žedokúpim takého Hue Led hada ktorý sa dá nalepiť okolo telky zozadu, nechcel som kvoli tomu kupovať philips telku keď sa mi pokazí telka tak sa pokazia aj svetlá, takto ked sa pokazí telka tak toho hada odlepím a namontujem na druhú telku. Ako to maš ty vyriešené? :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Philips Hue

Příspěvek od rony »

ano prave na tlacidla je to priam nenahraditelny nastroj.

lenze ak mas doma smartsvetla, to nie je o farebnom blikani riadenom z mobilu prstami. je to inde - je to o pokusoch co najviac veci zariadit tak, aby som nemusel robit prilis vela ukonov a napriek tomu dosiahnem nieco zlozite (co by som inak riesil pobehovanim po miestnostiach alebo zdlhavym prstovanim mobilu). lenze na toto treba aj rozne dalsie senzory. ale i tak si dokazes napriklad nastavit rano v case budenia nejake konkretne spravanie sa svetiel. mozes napr. sa riadit aktivitami - cize idem pozerat film, na to uz mas hotovy scenar, kde ti povypina, pozapina svetla, nastavi konkretny jas.

Sync Box premyslal som tuho, no ma to chybu. ja mam viacej HDMI zariadeni. Nevedel by som si zvolit, ktore by to malo riadit. a hlavne nemam zasa taku zostavu farebnych svetiel, ktore by som tym nalezite vyuzil. Nie som zasa maniak, mam naozaj len dve farebky.

realizujem sa vlastne hlavne v tych zostavach - pracujem (nejaky set svetiel), pozeram tv, obedujem, vstavam, zapinam svetlo v noci, prichadzam domov...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět