Iphone 7 nebo 8

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Marketa_z
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 16, 2020 6:59 pm

Iphone 7 nebo 8

Příspěvek od Marketa_z »

Dobrý den, mám možnost si zakoupit použitý Iphone 8 64GB ve skvělém stavu za 7500 Kč. Má to cenu, nebo je lepší si koupit nový Iphone 7 32GB za podobnou cenu? Bojím se hlavně výdrže baterie, je prý lepší u 8. Také nevím, zda mi 32GB bude stačit.
Prosím, nenabízejte mi Iphone 11, X, SE 2020 apod. Vím, jsou lepší, výkonnější s mnohem delší podporou, ale 7-8000 je pro mne opravdu strop a výš už jít nemůžu. Jsem běžný uživatel, chci spolehlivý a kvalitní telefon, nepotřebuji super foťák, hrát náročné hry apod.

Děkuji.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 7 nebo 8

Příspěvek od rony »

IF mam malo penazi a uz nikdy nebudem mat viac THEN buy 7
IF mam malo penazi a dosetrim THEN WAIT

Plati dogma: 8 > 7

Oba su uz na hranici vybehovych modelov, takze radsej kup bazarovu osmu, do roka ju beztak menis za nieco dalsie.

A teraz dam to, co si nepytas (nenukajte mi i11, x...)

AK presne teraz potrebujes iPhone a mas presne danu sumu penazi POTOM kupuj to, na co mas a je lepsie nez to, co je horsie.
Zatial v medziach tvojich podmienok.

1. ALE radsej si setri zdroje tak, aby si nemusel mat dilemu ci ti 32 GB storage staci (prezijes ale je to otravne malo). To ako prvy bod do zoznamu LIFEHACK.

2. a ked uz setris, tak v okamihu kupy, skus mat nasetrenu a odlozenu presne taku istu sumu (na nakup telefonu niekedy v buducnosti) - je to velmi podobna rada ako ked kupujes auto - tu istu sumu ako stoji auto mat k dispozicii po cely cas jeho pouzivania

3. ked uz budes tolko setrit, tak si daj ciel nekupovat sunty tesne pred odchodom na dochodok (vybehove modely), mier na zariadenie, ktore predpokladas, ze tak tri roky bude s tebou v pohode. Cize dnes v tejto chvili je to naozaj tak, ze by sme ti radili prave tie iX, i11 atd.
Preco? je to ekonomicke, je to pre beznych pouzivatelov atd (ono ten rozhladeny znaly pouzivatel viac odhadne aj stary model nakolko mu fakt vydrzi a kolko usetri).

:-)

TLDR; kup tu bazarovu osmicku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Marketa_z
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 16, 2020 6:59 pm

Re: Iphone 7 nebo 8

Příspěvek od Marketa_z »

Děkuju moc za odpověď!

Mám 3,5 roku starý Huawei P9 lite 2017, poslední 1-2 měsíce mi brutálně začala odcházet baterie - při 50% zapnu data, mobil se okamžitě vypne a už mě to upřímně nebaví - takže ano, nový mobil potřebuji teď.

Protože chci něco kvalitního a spolehlivého, co vydrží pár let, co se nebude za rok sekat, tak chci právě zkusit iPhone. Na druhou stranu nechci do mobilu vrazit 12000 ani teď, ani později.
Nové Androidy (např. Xiaomi Redmi Note 9) jsou levné a věřím, že i docela kvalitní, ale všechny jsou moc velké. Asi zvláštní důvod, ale prostě nechci mít z mobilu ping-pongovou pálku... Navíc prostě nevěřím Androidu, že by za dva roky pořád šlapal jak hodinky (nejsem naivní - ani iPhone není nesmrtelný, ale věřím mu víc, než Androidu..).

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 7 nebo 8

Příspěvek od mirmo80 »

If si nevyberieš čo píše rony, then je iP8 lepšia voľba :). Ak čo len trošku fotíš, tak 32 GB fakt nie. Je tam nejaká záruka?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Marketa_z
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 16, 2020 6:59 pm

Re: Iphone 7 nebo 8

Příspěvek od Marketa_z »

Záruka je 12 měsíců. Fotím, ale mám zrcadlovku, čili mobil potřebuji jen na takové velmi běžné focení (ne žádné focení denně na instagram :)).

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Iphone 7 nebo 8

Příspěvek od mike-biker »

Za mě koupit bazarovku iPhone SE 2020. Je pravda, že se dají zatím sehnat za ca 9k a více, ale přece jen je tu na další 3-4 roky support.
iPhone 7 je výtečný stroj, ideální jako druhý telefon, iPhone 8 má +- stejnou výdrž, bezdrátové nabíjení, ale to je asi tak vše.
Nicméně je rozhodně lepší koupit iPhone 8 64GB, než iPhone 7 32GB, o tom žádná.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět