IČO a omezená záruka Apple

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
havondr
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: ned čer 14, 2015 8:33 am

IČO a omezená záruka Apple

Příspěvek od havondr »

Zdravím zdejší komunitu!
Rád bych zde položil dotaz ohledně roční záruky při nákupu iPhonu na firmu. Měl jsem totiž za to, že ta tzv. roční dobrovolná záruka od Applu je poskytována na každé nové zařízení 12 měsíců. Ovšem prodejce (mobilTEL), kde bych telefon rád koupil, uvádí, že telefon je v záruce 6 měsíců, a pokud chci záruku alespoň rok, budu si muset připlatit. Nějak se mi to nezdá a na stránkách Applu nic takového není. :Search: Nemá s tímhle někdo zkušenosti?


Za pomoc předem díky!

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: IČO a omezená záruka Apple

Příspěvek od rony »

lebo to asi ani nie je oficialny predajca apple.

ved sa ich jasne spytaj na povod tovaru.

na;r ci ti nepredavaju skladacku, radovy “vynoveny” a podobne, prinajlepsom podovny dovoz


po zadani konkretnych udajov si moze kazdy majitel zariadenia apple overit platnost zaruky ktoru poskytuje apple.

ale u predajcov, co to maju zkdekade, moze byt datum predaja zariadenia daleko davno alebo cokolvek pochybne.

fakt to za to stoji? kolko “usetris” oproti oficialnemu predaju?

“nafirmu” :}
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

IČO a omezená záruka Apple

Příspěvek od mirmo80 »

Neviem ako v CZ, ale v SK obchodnom zákonníku sa záručná záruka vôbec nerieši. Pri nákupe IČO - IČO žiaden zákon žiadnu záruku neurčuje. Je to čisto na dohode medzi obchodnými partnermi. Takže ak mobiltel hovorí, že na IČO dá záruku len pol roka, je to asi ok. Tak isto neplatí, že na IČO je automaticky záruka 1 rok. Je to len také zaužívané klišé. Akú záruku poskytuje predajca IČO zákazníkovi uvádza buď priamo na svojich stránkach, alebo si to s ním zmluvne dohodne. Tak isto má iné pravidlá aj reklamačné konanie. Aj na to treba myslieť pri nákupe na IČO. Rovnako pre IČO napr. neplatí možnosť vrátenia tovaru do 14 dní pri nákupe cez web. Mnoho ľudí to nevie a potom sú prekvapení, keď im to povieme.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: IČO a omezená záruka Apple

Příspěvek od mike-biker »

havondr píše:
pát lis 27, 2020 11:27 pm
Zdravím zdejší komunitu!
Rád bych zde položil dotaz ohledně roční záruky při nákupu iPhonu na firmu. Měl jsem totiž za to, že ta tzv. roční dobrovolná záruka od Applu je poskytována na každé nové zařízení 12 měsíců. Ovšem prodejce (mobilTEL), kde bych telefon rád koupil, uvádí, že telefon je v záruce 6 měsíců, a pokud chci záruku alespoň rok, budu si muset připlatit. Nějak se mi to nezdá a na stránkách Applu nic takového není. :Search: Nemá s tímhle někdo zkušenosti?
Za pomoc předem díky!
Standardní záruka v CZ a celé EU je 24 měsíců. Pro podnikatele, kteří si koupí přístroj na "IČO" platí obchodní zákoník a 12 měsíců mezinárodní APPLE záruka. 6 měsíců záruka znamená, že telefon je tzv. "refurbished", nebo nějaký jiný repas a tudíž ne nový telefon a tam samozřejmě je záruka omezená.
Pokud je telefon údajně nový a prodává jej mobitel, je to téměř jistota levoty. :(
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

havondr
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: ned čer 14, 2015 8:33 am

Re: IČO a omezená záruka Apple

Příspěvek od havondr »

Díky všem za rady a postřehy. Nakonec to objednávám na Datartu. Našel jsem na netu i slevový kód, takže to potom vyjde cca stejně, jako na to mobilTELU :) Skutečně by mě nenapadlo, že lze zřejmě repasovaný iPhone prodávat jako nový...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: IČO a omezená záruka Apple

Příspěvek od mike-biker »

S Datartem mám dobré zkušenosti. Co je to za telefonek, jestli to není tajemství?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

havondr
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: ned čer 14, 2015 8:33 am

Re: IČO a omezená záruka Apple

Příspěvek od havondr »

Je to tajemství na úrovni bezpečnostní prověrky :D iPhone 11 :-)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: IČO a omezená záruka Apple

Příspěvek od mike-biker »

No jestli ho mají v Datartu nejlevnější, pak bych ho bral. Slušná volba.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět