jak ozivit/obnovit po smrti majitele

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
fworm79
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 08, 2020 7:51 am

jak ozivit/obnovit po smrti majitele

Příspěvek od fworm79 »

Dobrý den mám dotaz a nevim kam to napsat.
Před 3 měsici spáchal muj bratr sebevrždu.A po bráchovy zustal iPad MacBook pro ,iPhone a Apple tv 4k.No jenže když jsme vše nabili tak na všem (iPad i iPhone) na všem to chce zadat kod po restartu touch iD jak na ipadu tak na telefonu.Brácha pracovně hodně cestoval a má na icloudu hodne fotek a my jako rodina a jeho synové by jsme o ně stáli.A chtěli jsme některé fotky použít při smutečním vzpomínkové akci.Na Aplle TV jsem zjistil jakou použival mail adresu na Apple iD.Ale toť vše.Synové netuší jakou měl táta konbinaci hesla.Je nějaká možnost jak ty zařízení odemknout?Našel jsem na podpoře Apple co si,ale je to vázáno na sim kartu.Jenže ta je bohužel už neaktivni.Já bych třeba ten iPad a MacBook chtěl používat.Ale přece to nevyhodim když nevím heslo jeho apple id a atd.Musí být preci nejaká možnost jak to zařízení resetovat i za cenu ztráty dat.Aby ho mohl další používat.Nebo mám tento případ spíš řešit přímo na podpoře Apple.Má umrtní list i jeho (dnes už neplatnou) občanku i rodný list.
Naposledy upravil(a) fworm79 dne ned lis 08, 2020 9:25 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: jak ozivit/obnovit po smrti majitele

Příspěvek od rony »

na toto je asi najlepsie kontaktovat podporu Apple, hovoria cesky, jasne si s nimi prejst ake su moznosti.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: jak ozivit/obnovit po smrti majitele

Příspěvek od mirmo80 »

Inak, ak ti to nebude vadiť, mohol by si dať potom vedieť ako to dopadlo. Či na apple podpore boli schopní toto vyriešiť. Okrem toho, že ma to celkom zaujíma, tak to do budúcnosti môže pomocť niekomu inému s rovnakým/podobným problém.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: jak ozivit/obnovit po smrti majitele

Příspěvek od rony »

no, najlepsie je, aby clovek hodil na papier vztah pozostalych k svojim online ide titam.

vyriesite tym hodne veci.

tak si spravte uz teraz nejaku obalku, do nej uvedte, co sa ma s uctami stat, pripadne uvedte konta, hesla, pokyny, co mozno, co nie.

koniec koncov ludia, toto je dobre urobit vzdy :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: jak ozivit/obnovit po smrti majitele

Příspěvek od mirmo80 »

No sranda, nesranda ale fakt to moze pomoct, ked sa v zivote nieco udeje.
My sme to vyrisili tak, ze manzelka vie moje heslo do 1pass. Tam je vsetko dolezite.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

jak ozivit/obnovit po smrti majitele

Příspěvek od Jirka_S »

Ano, náhodou jsem před pár dny narazil na tohle a mám v úmyslu se tím ve volné chvíli zabývat. Mám toho skutečně hodně (nemyslím majetek) a byla by škoda, až za sebou zabouchnu dveře, nepomoci těm, co zůstanou. V odkazu níže je zajímavý návod a hlavně taky soupis věcí, na které nezapomenout.

https://tinyurl.com/y3bmda3q
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne pon lis 09, 2020 7:09 am, celkem upraveno 2 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: jak ozivit/obnovit po smrti majitele

Příspěvek od mirmo80 »

Jednak to, ale za dalsie to moze pozostalemu partnerovi celkom slusne skomplikovat uz bez tak tazku situaciu.
Napr. len taka blbost dostat sa v banke k spolocnemu uctu. Ano, je spolocny, no aj tak je jeden master a druhy slave :). Nie je zle mysliet na take veci.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět