MMS pouze přes data ?

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Sanberg
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 22, 2020 8:08 pm

MMS pouze přes data ?

Příspěvek od Sanberg »

Ahoj. Rád bych se zeptal, je normální že mi jdou odesílat MMS pouze při zaplych datech. Tzn. jsem na Wifi a MMS se neodešle, musím zapnout data abyste odeslala... Děkuji

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: MMS pouze přes data ?

Příspěvek od mike-biker »

Myslím, že tomu tak je. Ale už si to nepamatuji, MMS je prehistorie a poslední jsem posílal někdy před 10ti lety.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: MMS pouze přes data ?

Příspěvek od pegas »

Na netu jsem našel, ale neumím posoudit:
MMS nepotřebují mít zaplacená a ani aktivní klasická mobilní data pro internet. Mají totiž vlastní APN přístupový bod. A potom už jen záleží na konkrétním typu telefonu, jestli dokáže ten APN pro MMS využít nezávisle na APN pro mobilní data nebo ne. Starší telefony mobilní data většinou musely mít zapnuté a dokonce nesměl být telefon přihlášen na wifi, protože to data zablokovalo. Novější inteligentnější telefony umí pracovat s MMS už zcela nezávisle na mobilních datech. Tedy data může mít uživatel vypnutá nebo i zablokovaná u operátora, ale telefon si je pro odeslání/příjem MMS sám zapne jen pro APN MMS. A stejně tak nevadí, že je telefon zrovna připojený k wifi, protože APN MMS si umí zapnout i při aktivní wifi.

Sanberg
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 22, 2020 8:08 pm

Re: MMS pouze přes data ?

Příspěvek od Sanberg »

mike-biker píše:
stř říj 21, 2020 11:31 pm
Myslím, že tomu tak je. Ale už si to nepamatuji, MMS je prehistorie a poslední jsem posílal někdy před 10ti lety.
.

No pořád mám v rodině starší lidi kteří zatím nepoužívají WhatsApp Messenger atd. A MMS je jediná možnost. Prostě mě to překvapilo ale asi tak tomu je no.
Díky.

Sanberg
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 22, 2020 8:08 pm

Re: MMS pouze přes data ?

Příspěvek od Sanberg »

pegas píše:
čtv říj 22, 2020 6:50 am
Na netu jsem našel, ale neumím posoudit:
MMS nepotřebují mít zaplacená a ani aktivní klasická mobilní data pro internet. Mají totiž vlastní APN přístupový bod. A potom už jen záleží na konkrétním typu telefonu, jestli dokáže ten APN pro MMS využít nezávisle na APN pro mobilní data nebo ne. Starší telefony mobilní data většinou musely mít zapnuté a dokonce nesměl být telefon přihlášen na wifi, protože to data zablokovalo. Novější inteligentnější telefony umí pracovat s MMS už zcela nezávisle na mobilních datech. Tedy data může mít uživatel vypnutá nebo i zablokovaná u operátora, ale telefon si je pro odeslání/příjem MMS sám zapne jen pro APN MMS. A stejně tak nevadí, že je telefon zrovna připojený k wifi, protože APN MMS si umí zapnout i při aktivní wifi.
No tak asi mam starý telefon podle tohoto 🙈🙈🙈 jenom z roku 2020

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: MMS pouze přes data ?

Příspěvek od Jirka_S »

OT k MMS: nepoužívám taky už mnoho let, proto jsem je ve Zprávách vypnul, pak se mi ovšem několikrát stalo, že jen trochu delší smsku od jiného odesílatele pojal O2 jako MMS a poněvadž jsem je neměl zapnuté, tak mi přišel odkaz na web, kde jsem si tu zprávu mohl přečíst. Někdy to přišlo i s několikadenním zpožděním. Velmi otravné, tak jsem MMS v iP opět povolil, od té doby mám klid.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: MMS pouze přes data ?

Příspěvek od mike-biker »

Doporučuji uživatelům starších telefonů bez možnosti instalace aplikací mail, WhatsApp atd. kontaktovat přímo operátora pro pomoc s nastavením, ale většinou stačí opravdu profily nastavit do základu a je to.
Já jsem to kdysi řešil před 15ti lety na Sony Ericssonu W800i a to byla docela fuška tam rozběhat internet a maily. :D
Moji staří rodiče už MMS mají zatrhnutý, protože stejně jim mobily fotky ukazují ve stylu začátku fotografie, kde se nerozezná vnouče od babičky a jenom je to mátlo.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Sanberg
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 22, 2020 8:08 pm

Re: MMS pouze přes data ?

Příspěvek od Sanberg »

:) 😂😂

Odpovědět