Apple Id sdílení v rodině

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
emmsik
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 11, 2020 11:21 am

Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od emmsik »

Dobrý den, mám dotaz ohledně sdílení apple id v rodině. Aby to nebylo komplikované sdílíme v rodině jeden účet, který obsluhuje jeden člověk. Ale bohužel se nám stahují stejné aplikace a sdílí sms. Jde to nějak nastavit aby jsme mohli mít všichni stejný účet ale nesdílel se obsah telefonu? Děkuji za radu

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od rony »

preco takto?

Homesharing je pre rodiny navrhnuty.
https://support.apple.com/sk-sk/HT202190
https://support.apple.com/cs-cz/HT201088


Funguje to takto.

1. kazdy v rodine ma SVOJE APPLE ID. U deti dokonca existuju takzvane detske APPLE ID.
2. jeden z rodiny bude zakladatel Home Sharingu a akoby prepoji k sebe clenov rodiny.

Nasledne vsetko funguje takto:

1. appky, hudba, filmy ked kupi zakladatel tak legalne pouziva cela rodina. SAMOZREJME kazdy sa moze rozhodnut, ci si ju stiahne do zariadenia.

2. mate svoje sukromne kalendare, pripomienky, poznamky etc. ale mozete si vytvorit zdielane kalendare, pripomienky, poznamky. Je to uzasna vec pre komunikaciu v rodine - napr. nakupny zoznam mate spolocny, clen rodiny tam prida polozku a vsetci to tam vidia, takze pri nakupe je fuk, kto vytiahne mobil a pri kupeni to odskrtne.

3. mozete mat spolocne online sluzby pocnuc platenym iCloud storage ( potom ma kazdy svoje miesto ale neplati to separatne), Apple Music TV+ a tak do aleluja.

Cize podciarknute spisane: kazdy ma svoje ale s vyhodou zdielate investicie do sluzieb. a zarovne nesmierne jednoducho ZDIELATE len medzi sebou to, na com sa dohodnete.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

emmsik
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 11, 2020 11:21 am

Re: Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od emmsik »

Děkuji za odpověď projdu si to. V rodině sdílíme s rodiči (důchodci) kterým iphone vyhovuje, ovládá se pořád stejně i když dostanou nový, a stejně tak tablet. Mají přihlášené přítelovo apple id, kůli záloze telefonu atd. Například nedávno jsme nastavovali připojení k hodinkám, zkoušeli jsme aby ukazovali sms, a tatínek volá že mu sms chodí taky. Takže my nechceme sdílet nic, jen aby to šlo na to jedno apple id.

emmsik
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 11, 2020 11:21 am

Re: Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od emmsik »

Na tom odkazu píšou:
Do rodiny můžete přidat kohokoli, kdo má Apple ID. Musíte ale všichni používat iOS 8 a novější nebo OS X Yosemite a novější. Pokud máte dítě, vytvořte mu Apple ID a přidejte ho do skupiny. Následujícím postupem můžete přidat člověka, který už Apple ID má.

Myslela jsem že když si chci založit ID musím k tomu přidat bankovní účet???

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od mirmo80 »

@emmsik: vy si to jednym uctom prave komplikujete :). Presne ako pose rony. Jedna hlava rodiny a ostatni podla toho co chcu/prip. co hlava rodiny podla veku dovoli.

Platobny prostriedok pridal organizator. Ostatni ho uz len pouzivaju. Tu je trosku skoda, ze ak su dvaja dospeli, tak nemozu kazdy pouzivat svoju platobnu kartu.
ID ide zalozit uz aj bez platobnej karty.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

emmsik
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 11, 2020 11:21 am

Re: Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od emmsik »

Já bych to snad ani neřešila, ale od minulého týdne mám nový telefon a zjistila jsem že když má někdo zapnuté imessage a píše mi a já je zaplé nemám protože jsem se odhlásila od toho ID, tak mi nedojdou ani jako normální sms. A to mě přijde vyděračské, protože imessage nejdou bez přihlášeného ID.

emmsik
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 11, 2020 11:21 am

Re: Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od emmsik »

A jde na to na třeba dvě ID použít stejnou kartu? To by nám vyřešilo situaci.

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od Onygzzer »

Tak já to mám řešeno se ženou ještě z dob, kdy žádnej home sharing nebyl následovně - každej máme svoje appleid, který používáme na cloud věci, sms, a všechno okolo. Jen do Apple storu se žena přihlašuje přes moje apple id. Fungujeme takhle už spoustu let a bez problému ;-)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od mirmo80 »

Technicky to family sharing vlastne je :)
Kazdy mate vlastne ID, ty nakupis, a manzelka tiez pouzije :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od rony »

emmsik píše:
úte srp 11, 2020 12:25 pm
A jde na to na třeba dvě ID použít stejnou kartu? To by nám vyřešilo situaci.
a probuh prpc?

este raz: Home Sharing
Mate tam dva link a hybajte to studovat konecne. mate kvanta apple zaroadeni a riesite si to blbnutim miesto trochu nastudovania. prosim, robte to cez ho,e sharing
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Id sdílení v rodině

Příspěvek od rony »

Onygzzer píše:
úte srp 11, 2020 3:10 pm
Tak já to mám řešeno se ženou ještě z dob, kdy žádnej home sharing nebyl následovně - každej máme svoje appleid, který používáme na cloud věci, sms, a všechno okolo. Jen do Apple storu se žena přihlašuje přes moje apple id. Fungujeme takhle už spoustu let a bez problému ;-)
volaledy som to i ja tak vyuzival a pred rokmi s,e to tu takto radili vyuzivat ale odkedy je home sharing....
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět