Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Gaaspi »

Kdyz volam z iphone 5s tak pri prilozeni k uchu nezhasne display. Kdyz stisnu horni tlacidlu "uspat" tak skoncim hovor. Jde to nejak nastavit v menu aby se to vypinalo nebo bude porouchany ten senzor? Vim ze ten druhej android i SE to delaji automaticky. Problem je totizto ten ze uchem pak mackam ruzne funkce pocas hovoru jelikoz si display mysli ze ucho je prst.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od mirmo80 »

Ked pri telefonovani prstom zakryjes hornu cast telefonu (tam je senzor) zhasne displej? Ak nie, a nepomoze obnova, tak je nieco pokazene.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »

Skúsil som. Ten senzor funguje ak tam dám prst. Ale ucho má nepravidelný tvar a senzor je asi nad ušnou dierkou a nenasníma, ale ak hýbem troška tak občas chytí a zhasne, podľa toho ktorá časť ucha sa dotýka... Asi apple dáva slabé snímače lebo na androidovom tam hneď zhasne, nech držím hocijako.

P.S. Eśte som to schválne odmeral. Pri iPhone to reaguje na pól centimetra keď priblížim prst a pri Mobiole už pri 2 centi hneď reaguje. Apple má slabší senzor. Mobiola neviem pod akú značku patrí, ale sú dobrí. Zatiaľ najlepší android mobil čo som mal. Aj v iných veciach je lepší.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od rony »

lebo sa v nom niekto vrtal a bol to babrak.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »

Ale keby to nahodou odpojil tak by nesiel vobec. Da sa senzor tak pokazit ze len mensiu intenzitu bude mat? Som myslel ze to bud funguje alebo nefunguje a neni nic medzi tym. To je sice pravda ze pri Mobiole som prvy majitel ale iphony mam vsetko lacne haraburdy lebo apple je na chudakov pridrahy.

Poaznate telefony Vertu? Tie su uz pre megaextra triedu. To su precizne kvalitne telefony. Bolo take ze kamos to ma a dosiel jeden z iphonom nejakym co v tej dobe stal aj cez 1000€ a robil sa ze ma iphone taky drahy a on na to vytiahol Vertu za 15.000€ a totalne ho uzemnil ze jaaaj ha co ten chce s iphonom sa robit.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od rony »

Nie, ja netusim, co babrak vsetko robil. Viem vsak ,ze ked si babrak mysli, ze je to prkotina poodpajat, pospajat, povymienat, poskladat a to staci, tak presne takto babraci zmrvia nieco k tomu.. TouchID je chranene. Je to cielena ochrana, ak ide o tento pripad babrackeho servisovania.

Mame iPhony aj z toho dovodu, ze su tymto sposobom chranene ;-) to, ze mas vybehove iphony a snazis sa na ne ist metodami spred 20 rokov, nic nemeni na fakte, ze zabezpecenie telefonu nebolo dobre aj u nich. TouchID je jedna zo solidne chranenych veci. Zasahy v telefone mozu sposobit to, ze odmietnu pracovat v zbabrane servisovanom iPhone.

Vertu je priemerny mobilny hardware obaleny v nadpriemernom puzdre. Nemusia a cena ci zdanie luxusu nema nic spolocne so zabezpecenim telefonu.

Cena Vertu je v pouziti uslachtilych materialov na puzdro. Vnutri je vsak bezny priemerny hardware.

Cena iPhone je poskladana z inych veci. A jednou z nich je odolny hardware pre TouchID. Zacnes sa v tom hrabat a za istych okolnosti narusis jeho zabezpecenie.

My s iPhonami za 1000, 1500 eur nemachrujeme tou sumou. Je nam fuk, ze existuju mobily s vykladanymi drahokamami ci zlatym puzdrom. Chapeme, ze pre istu klientelu su znakom, ktorym si kompenzuju nedostatok inych prednosti. nase iPhony uz davno nie su nicim, cim by sa cokolvek taketo dalo "ukazovat, ze aha ja mam mobil za liter ty socka".

Pre nas je iPhone solidne zabezpeceny, dobre zladeny, funkcny system, ktory ma, ano ma, cenu, ktora rozhodne nie je ludova. Nevadi nam to. My si totiz kupujeme pristroj so sluzbami naviac. No a tie sluzby su aj v tom, ze venovali mnoho usilia k tomu, aby ten mobil chranil mna, moje data aby nejaky kutil nemohol len tak lahko ten mobil prekutrat, pozamienat suciastky a pouzivat pripadne aby nemohol oklamat touchid, faceid a ine kulehy.

Takze obaja tvoji kamarati aj ten co naskrabal na iphone za liter, je mi to luto, nie je to ziadny statusovy prvok. Ak mal ten pocit, sekol sa.

No a kamarat s Vertu, je mi luto, je to naozaj len priemerny hardware v puzdre z drahych materialov. Ale nic viac.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »


rony píše:Pre nas je iPhone solidne zabezpeceny, dobre zladeny, funkcny system.
Súhlasím a preto ho mám aj ja. Zo sockovského hľadiska je zase lepšie mať výbehový iPhone ako výbehové všeličo iné (symbian, windows, android).

Žasnem nad prepracovanosťou, funkčnosťou, praktickosťou, ako podrobne sa dá všetko nastaviť atď. Len moje zvyky neboli kompatibilné s apple. Lebo všetky ostatné mobily fungujú tak že moje metódy pasujú.

Teraz sa zasmejete ako som s Apple začínal. V dobách keď ešte boli v móde MP3 prehrávače tak väčšina z nich fungovala klasicky že sa strčilo do USB na PC a kopírovali sa MP3 súbory z okna do okna... Raz sme dostali ako darček k nejakému produktu iPod Shuffle, taký maličký prehrávač. Ja som ho napojil na PC otvorilo sa to ako flashka a natiahol som tam mp3 súbory. A nič, nehral. Tak som zisťoval a vyšlo najavo že to potrebuje iTunes. Potom to už šlo. Kúpil som si prvý iPhone a hľadal som kde sa dáva dole zadný kryt (vtedy ešte iné mobily nemali ten šuflík systém) tak mi to v mobilshope ukázali. Prídem domov a hľadal som kam sa dáva micro sd karta... Potom som sa vrátil že neviem nájsť miesto pre sd kartu a až tam mi chlapík povedal že do iPhonu nejde! A v tej dobe tiež iné mobily nemávali toľko internej pamäte ake teraz. Vtedy vlastne základ bolo preložiť sim a sd karty do druhého mobilu.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Clon »

Gaaspi, promin ale sockou jsi se nazval sam. Presto bych ti doporucil, nasetri si na novy, byť ten nejlevnejsi iPhone (jen bacha na nizkou kapacitu, aby te to pak nemrzelo). Vykasli se na "zbytecnou velikost" - uvidis ze az si na nej za mesic zvyknes, do mensiho by ses uz nikdy nevracel. Ale budes nad miru spokojen, jak vsechno a v pohode funguje. Ty bazarovky - bohuzel NIKDY nevis, ktery babrak se v tom vrtal. A proc se v tom vrtal? Asi mu neco nefungovalo. A kdyz to opravit nedokazal (pritom dodrbal co slo) - tak to dal na bazos --- a tys to koupil.
Nediv se tomu - uz je to šrot. Same problemy.
Novy SE 2 stoji 12990,- nekde mozna i mene (nebo na splatky)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, svata pravda. Zainvestuj do noveho, sice viac ako chces dnes dat, ale mas na 3-4 roky pokoj. Pri tvojom pouzivani urcite. Mas novy, 100%-tne funkcny, so zarukou, bude slapat, istota podpory...
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »

Suhlasim svami. To nove SE sa mi lubi len kolko je tych 12990 na nase? 430€ bud na splatky alebo nasetrit kym 5-ka ide.

iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Clon »

A dokonce ho budes mit na dve SIMky (jednu klasiku a druhou eSIM) - taky jsi to nekde vzpominal. Akorat eSIM asi podporuji jen vetsi operatori.
A pokud ho nevyhodis z okna, mas opravdu na 3 - 6 let klid. A to se vyplati
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »

Ja vim. Vlastne bezne nevyhazuji mobily ale hento SE ma vytocilo strasne. Ale pokud funguje jako ma (to ze proc ne ste jiz napsali) tak ja vim a tesim se. Do telefonu se netreba bat investovat lebo je to najlepsi spolecnik cloveka, dokonce vic nez TV ci PC.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Clon »

A nerikej, ze si neumis najit u vas obchod, aby sis zjistil ceny
Napr. https://www.istores.sk/iphone-iphone-se_c8426.html
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=Iphone+se
Ja osobne bych sel do 128 GB varianty - nemusis vecne resit otazku "kam s nim"
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od rony »

to splatky, to je blbost. dovolenky, mobily, atd sa nekupuju na splatky. nikdy.

ako to robim ja: vzdy kupujem za plnu sumu, vzdy novy. ale... telefon mam urcite tri, skor 4 roky. i vtedy si nim vykompenzujem zcasti novy
lebo ho posuniem dalej. a to posunutie je dalsi fenomen.

su ludia, ktori nekupia novy ale nekupuju neznamy povod. hladaju v okruhu majitelov, ktorych poznaju. takze ja predavam napriklad kamaratovi
ktory takto rotuje mobily v rodine a kedze ich potrebuje viac, tak sa mu hodi ak niekoho pozna. no a u mna vie, ze mu nedam vec, ktoru som zmrvil vrtanim sa v nej, mobily mi nepadaju z ruk atd.

takze hladaj medzi nami, nie na bazosi kusky, kde nemas istotu co sa s tym dialo. prvi majitelia, ktori rotuju kazdorocne, ti sa zbavuju bezchybnych iphonov.

ad splatky, ak na to nemam alebo nechcem mat vydavok, tak jednoducho pockam. chcem sice najnovsi model ale o rok bude dalsi novy model a vtedy kupim. ale neustale mam k dispozicii peniaze na okamzitu vymenu, robim si na to rezervu, ktora je na toto pripravena.

popritom setrim vsetky pravidelne vydavky. a to na urovni jednotiek eur. ak nemam mobilny pausal za 40 eur mesacne (ano, poznam socky, co povazuju tuto sumu za “nutne potrebujem”) ale mam nula pausal na volania. nepotrebujem 400 gigabajtov mobilny data pausal.
nemam kompletny rozsah tv kanalov. vsetko som to spojil do jedneho (Orange) a dokopy mobil, data v mobile, opticky internet a tv mam za 40.

podobne spotreba elektriny, ak usetrim hocaj euro mesacne (obvykle daleko viac), tak usetrene sa scitava a nemusim spekulovat, ci iphone stoji 700 ci 1400 eur.

no a zaklad myslenia je v tom, ze ak existuje vec, na ktoru nemam, tak je mimo mna. typicky priklad, nebudem sa trapit tym, ze nemam zdroje na Veyron.tym padom nebudem nijako spocitavat peniaze, ci nan nemam, nebudem hladat ako ho splatkovat.

najdem si vsak sposob ako si nasetrit na nieco realnejsie :) no a tymto sposobom som v klude spokojny s mojou X, ktoru mam ak sa nemylim od roku 2017. nepretrzite mam moznost kupit novsi model ale urobim to az ked mi pride X uz problematicka ale priznavam ked ma novsi model niecom oslovi...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »

Tam je link. SE nestoji 1000. Mozno 128 verzia bude drahsia ale ako vravi clon treba mysliet do buducnosti ze ten mobil si kupujem na 4-5 rokov tak sa zaplni. A v takom horizonte to neni draha vec a samozrejme ze na splatky sa kupuju len byty a auto ak ta zivi, to mi je jasne. Inak nema zmysel kvoli hlupostiam sa zadlzovat. Ale nasetrit sa na to SE da. Nejdem to kupovat hned zajtra takze hladat si to budem az to bude realne. Teraz som len tak informacne chcel vediet cenu.

Ja ho chcem kvoli kvalite a praktickosti apple dizajnu nie na machrenie sa. Cital som clanok a iphone tak aj zacinal ze mal to byt koncept minimalistickeho ale zaroven dobreho telefonu.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od mirmo80 »

Tak ani so splátkami to nemusí byť úplná samovražda :) Je to o tom, kto ako pri tom rozmýšľa.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od rony »

nie, setris uz vtedy, ked este nevies, kedy to bude realne. to je podstata ludi, ktori nakoniec nemusia plakat, ze nemaju na nic peniaze ;-)

iphone uz davno davno nie je machrovaci predmet. jeho koncept nie je minimalisticky, jeho koncept ma byt co najjednoduchsi pre pouzivanie. Cize nepristupili k nemu ako k velinu atomovej elektrarne. Ziadne prepinace, ziadne riadenie. To zacina uz od blbin typu naco vypinat Bluetooth (ak ho pouzivam), je stale zapnute. Urobili ho tak, ze ak sa cezen nic neprenasa, zaroven nic nezerie. To iste WiFi a kopec dalsich hovadin, ktorymi travi cas majitel adroidovej atomovej elektrarne ;-)

mirmo, no mozno. Ale bavime sa o iPhone, to je mala suma na to, aby clovek musel ist na splatky. To je dokonca zlomok sumy, ktoru ma clovek ako rezervu. A beztak. Ak si beriem uver a zaroven to teda ohrozuje tu moju rezervu (radikalne ju znizi bez sance dlhy cas to dorovnat), tak je zle. Takze potom straca ten uver na smartphone trosku zmysel - ak sa udrzujem nad rezervou, tak staci chvilku pockat, zvysi sa suma nad rezervu a vtedy kupim ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od mirmo80 »

@rony: suhlas. Ideal je, ak z jednej z rezerv na to urcenej, mozem v danom case kupit to co chcem/potrebujem/planujem.
My sme nastaveni tak, ze pokial sa daju vyuzit splatky bez navysenia, na rezervy nesiahame.
Ale to uz sme velmi OT :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od rony »

Lenze potom musis mat rezervu daleko vyssiu. Alebo ju vlastne umelo znizujes. Teoreticky by ti rezerva mala splatit OKAMZITE vsetky splatky ale muselo by ti este zostat na prezitie. Ani si nemyslim, ze sme offtopic. Bola tu nahodena tema, ze iPhone je machrovaci pristroj. Lenze ak si socka kupi iPhone 12 aby ponizovala ostatnych, tak pokial tym sla na nulu s peniazmi, tak dojem z neho nebude ziadny ;-) No a naopak, clovek, ktory nelamentuje, nekupuje zastarale mobily, este nemusi byt extra bohaty, len vie narabat s peniazmi a premysla viac dopredu. Pre mna obecne plati, ze ludia s viacerymi splatkami za spotrebny tovar zasa az tak moc dobre s peniazmi nepremyslaju (alebo mensia cast ludi, maju prijmy nad ramec toho, ze by ich ohrozovalo splatkovanie spotrebnej elektroniky).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »

A druha verzia je iphone zobrat od operatora. Vacsina ludi ajtak plati pausaly, viazanost nevadi lebo cislo ajtak clovek vyuziva trvalo tak sa prida k fakture (ktoru platis tak ci tak) preco nezobrat cisto novy iphone so zarukou od operatora? Velakrat operator prida rozne sluzby ako pozornost pre zakaznika.

Nefunkcnost vrchneho senzoru priblizenia ajtak nieje na dlhsiu temu, takze niekde vo vseobecnej diskusii mozme prebrat prefinancovanie apple produktov... A tuto temu nechame tak. Niekde v clanku som cital ze apple chce setrit na drobnostiach ze neprida do krabice adapter s sluchatka lebo vacsina apple uzivatelov to uz vlastni, usetria miesto v krabici aj cenu.

iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od mirmo80 »

Myslim, ze sa neoplati ist do nejakeho pausalu kvoli telefonu, ak ho aj realne nevyuzivas/nepotrebujes. Dotovany telefon sa oplati tym, ktori uz aj tak platia vyssie pausali, pretoze ich realne vyuzivaju. Vtedy je takyto telefon plus/minus bonus k tomu, co uz aj tak platia. Vo vseobecnosti plati, cim nizsi pausal tym vacsi doplatok+mesacny poplatok.
Cize ak dnes mas nizsi pausal, tak prejst na vyssi, len kvoli “lacnejsiemu” telefonu vobec nie je vyhodne. Tak isto sa neoplati zobrat telefon k lacnemu pausalu. Ked si to prepocitas, tak v porovnani s pausalom sa ti stale viac oplatia nejake splatky.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »

Predrazi sa to. Ti co platia tal ci tak vyssie pausaly dostavaju tie telefony ako bonus. Kreditovym ludom je iphone z pod ruky akurat.

Na ten senzor som si uz zvykol. Treba lepsie prilozit k uchu, najst to miesto kde reaguje a tak drzat alebo stlacit HB pocas hovoru a tak sa zminimalizuje volacia obrazovka a tak uz nepostlacam s uchom tie funkcie z volacej obrazovky.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od mirmo80 »

Gaaspi píše:Kreditovym ludom je iphone z pod ruky akurat.
Nemusi to platit vzdy ale povedzme ze. No a ak sa ku kreditovym ludom radis aj ty, tak hladaj lepsie (doverihodnejsie) zdroje na kupu od ruky.

Alebo mp3.sk ma vykup a bazar. Sice trosku priplatis ale mas istotu povodu a rok zaruku. My sme tak kupili synovi SE. Trosku drhasi ako pytali ludia na bazosi, ale mali sme istotu. Pri troche stastia tam natrafis aj na uplne nove kusy za lepsiu cenu. Hladaj, googli... len sa netreba nechat zlakat cenou.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

witkoj
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 24, 2009 9:06 am

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od witkoj »

Mimo témy
Ako tak sledujem, odkedy sa k nám pridal Gaaspi, tak fórum znovu ožilo. Už som sa nudil s tým, že tu nikto takmer s ničím nemá problém už pár rokov
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Clon »

Tak ja bych telefon od opetatora nebral. Maji nasmlouvane servisni strediska, kde ve vysledku se zavada bud neprojevila, nebo za ni muze uzivatel a tudiz zaruka pada. Ne ne, po takovem jednani fakt netouzim.
Vzal jsem od operatora vdsl router k pevnemu internetu - 3x reklamovany, nikdy se zavada neprojevila. Lezi mi v supliku
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od rony »

gaaspi, od operatpra dostanes “zlacu” na iphone ktora stoji za to az ked si das pre,rstene pausaly.

raz som to niekomu vypocitaval a vyslo to uboho.

platit 40 az 60 eur mesacne len kvoli 200 eur nizsej cene za 1100 eurovy iphone, dakujem brona, nie.

vacsina aj tak plati mobilny pausal.

no vies, bud mas nullvt hlasovy pausal, co pre sukromnu osobu je casto slvela vec a volania? holt sa nevykecavam a platim radsej Navzajom zadarmo.

alebo okej minimalny pausal za par eur.

ked to pocitas nie na mesiac a;e na roky, rozdiely su obrovske.

pocitaj 50 x 12 x 10.
a teraz 7 x 12 x 10.

prezradim ti vys;edok, v druhom pripade mas v pohode na 1200 eurovy iPHOne kazde tri roky.

a viazanost?

niet nic lepsie nez operatorovi povedat, to co je, viete, ze v tejto chvili mozem s vamI skoncit? a mam pokoj.

ak mas viazanie, usmeju sa a ty platIs dalej

tolko ma presciedcali, ze telku musim mat viazanost lebo inak bude to a to. a nakoniec stoji tolko co pri viazani.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Senzor vypinani displayu pri volani

Příspěvek od Gaaspi »

Ja viem ak si vypocitame kolko dokopy zaplatime za pausal tak nam vyjde aj na dve iphony. Ked si ho zoberiete tak je viazanost, alebo niektori operatori maju aj verziu ze nieje viazanost ani so zariadenim ale ak vypoviete tarif tak zaplatite zostatkovu cenu iphonu/routra...

A co stalo to SE u hentych? Stare SE alebo ta druha generacia? Ja si u nich kupujem hry na konzolu (maju obrovsky vyber) a videl aj dost apple veci tam len ma to vtedy nezaujimalo.

Aby sme neboli moc OT, je tu nejaky admin/moderator? Mohol by pripadne zmenit nazov ne nieco ako "iphone z druhej ruky" ci "ako kupit iphone" proste nieco take, kreativitu necham na vas.





iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od rony »

ok, zmena temy.

Technicka poznamka: mam skoro 20 tisic prispevkov na tomto fore. Snad forum neskolabuje ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Gaaspi »

Vdaka :-) No Rony tak dobre davas lebo 20 tisic prispevkov malokto ma aj na velkych vseobecnych forach...

Mimochodom trocha vtipu ked vas uz tak uspesne zabavam: Viete ako si kupite dokonaly iPhone?

V krabici iPhonu su dve samolepky s Apple logom. Tak jedno som nalepil na zadnu stranu telefonu s androidom a bolo vyriesene! :-)

Obrázek

Takze kupite si najlacnejsi android telefon (lebo ten sa da kupit za 50€ ako cisto novy) a nalepite nan logo Apple a mate dokonaly iPhone so vsetkymi funkciami ktore mi na Apple chybali a ine OS ich maju. A androidovom app store mozete stiahnut iPhone temu ktora vam vsetky ikony, pozadia atd. zmeni na Apple ;-)
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Clon »

Tzn, ze tvuj opravdicky iP opet poleti ze sesteho patra?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Gaaspi »

Nene uz sem to vyresil takhle. Co nedokaze Apple to dokaze Android ;-) Proste k iPhone treba mit vzdy jeden dodatecny mobil co neni Apple a vsechno je pak v poradku.

Jinak byli tady temy ze se iPhone prehriva. Mne taky krome ti SE se vsechny iPhony prehrivali ale vyresil sem to takhle:

Obrázek

Tohle neni z netu ale ma realni fotka jak nabijim... :-)
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od rony »

to je ale blbina :) mam bohuzial aj Android a nedajboh si na to celkovo zvyknut. Nejedna sa o detaily, ktore v nom asi idu, pomahaju, ale kvoli celku sa k nim nedostanem :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Clon »

Gaaspi ma zase “svoje” reseni.
Co presne ti na iP NEJDE ??????
A opravdu to nejde, nebo to nejde jen tobe???
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Gaaspi »

Tie klasicke veci ako prime nakopirovani hudby, prijeti hudby pres bluetooth od kamarada, preposlani fotek pres bluetooth, applikace ktere jsou jen pro android atd.

Jinak ted jsem videl inzerat na facebook market place iPhone SE za 25€ to je brutalno cena. Co na to rikate?
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Fifik »

Už si od veci, mal by si sa venovať téme ako kúpiť iPhone z druhej ruky a nie tu dávať tvoje fotky ako riešiš niektoré veci.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Gaaspi »

Fifik citaj spodnu cast prispevku ;-) SE za 25€ na marketplace prodavaji to i s krabicou a prislusentsvim takze asi prvni majitel... Nejspis uz bateria bude taka vselijaka ale iphone za 25 + vymena baterie je v pohode stale se to oplati cenovo.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od bedo. »

"Trhová" cena SE je teraz +-100€, ak ho niekto ponúka za štvrtinu, tak má na to asi nejaký dôvod.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Gaaspi »

Presne toto napadlo aj mna lebo SE naozaj vsade vacsinou ide plus minu 200€... Jednoducho toto mi nesedi. Alebo druha moznost je ze majitel si kupil iny a nechce riesit cenu proste sa len ho zbavit. Ale v tom pripade uz bude davno prec lebo pri tej cene by som mohol dat novu baterku a furt by som bol v dobrej cene. Alebo ho posunut dalej za 100 a mam zarobene. Preto si myslim ze to uz rychlo kupili.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od rony »

nie, v takom pripade ho darujem znamemu. neni ziadny dovod rozdavat. ani ty nedas prvemu co sa ozve 150 eur
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Ako kupovat iPhone z druhej ruky

Příspěvek od Gaaspi »

Vsak preto ma to zarazilo ale mal som pravdu ze to rychle odide. Vecer som uz ten inzerat nenasiel. To znamena ze to predali a potom uz vsetko drahe. Ale zase stovku za SE nebudem moc davat ked mam ponuku na 6-ku od prveho majitela v zanovnom stave... Len niekto pisal ze SE a 6 je softverovo to iste. V tom pripade zas radsej SE lebo inak by som mal vacsi mobil co je to iste ako SE, alebo je na tom nieco lepsie ako na SE? Lebo aspon v niecom sa musia lisit lebo potom na co by ta 6-ka bola?
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět