Záloha

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Enemy2
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 19, 2020 8:50 am

Záloha

Příspěvek od Enemy2 »

Zdravím lidi. Mám problém. Sestra má SEčko a udělala si zálohu jak do PC tak na cloud. Trotl má win7. Když chtěla obnovit telefon ze zálohy, tak ji to poslední zálohu nenabídlo a nenašlo. Když otevřu složku v PC kam se ty zálohy ukládají tak tam je ale iTunes v PC ji to prostě nenabídne. Setkal jste se s tím někdo? Prosím pomozte

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Záloha

Příspěvek od Clon »

Ahoj. Taky jsem trotl - mam win 7 :-)
Jeste se mi to nestalo, ale neobnovoval jsem zase tolikrat, abych mohl tvrdit, ze by se mi to nikdy stat nemohlo.
Ja kdyz udelám zalohu do pc, zalohu vzdy vykopiruju jinam na jiny disk, jelikoz zalohu mam velkou a SSD coby C: mam "male". V pripade potreby nakopiruju zalohu zpatky na C:
Co bych asi udelal ja ve tve situaci.
Pises ze ma zalohu do pc i na cloud.
To nenabidne iTunes ani jednu?
Zkus odkopirovat zalohu z pc na nahradni misto, aby tam nebyla vubec zadna - nabidne ti pak zalohu na cloudu ???
Vrat zalohu zpatky na C a zkus to znovu - zmenilo se neco ?

Mam podezreni, ze pri zalohovani se proste stala chyba. Jestli za to muzou iTunes, w7 nebo sestra je houby platne. Pokud je zaloha opravdu spatna, mozna nepomuze "ani svěcená". Presto to muzes zkouset dal - zalezi asi PROČ. Jestli chces vytahnout z one zalohy treba fotky, existuji placene programy, ktere to dokazou ze zalohy iTunes. Myslim ze dokonce dokazou obnovit iPhone ze zalohy iTunes. Jak dalece musi byt ona zaloha v poradku, aby to dokazaly - nevim, chce to zkusit.
MOZNA za to muzou iTunes - MOZNA by nova verze iTunes (pokud ta soucasna neni aktualni) mohla pomoci. Nez se ale s iTunes zacnes vrtat, zjisti si momentalni presne cislo verze a zapis si jej !
Tady nahore ve FAQ si najdi ktere soubory iTunes si musis zazalohovat pro pripad KDYBY SES MUSEL VRACET NA PUVODNI VERZI a zazalohuj.
Ja bych snad pro jednoduchost udelal zalohu celeho C: pomoci Acronis True Image.
A pak musis zkouset jestli neco klapne.
Porad je ta otazka PROČ to zkouset, co duleziteho chces ziskat. Jestli vynalozene usili stoji za to. Ja mam treba zaloh nekolik ruznych v case. Treba by stacila ta starsi zaloha.
Nebo napis co presne potrebujes z te zalohy - mozna neco nekdo vymysli.
Ale uplne cisty telefon je taky fajn ;-) V tom pripade bych ale doporucoval rovnou DFU (viz FAQ)

Jeste mne napada - pises ze na C ta zaloha je. Jsi si jisty ze to je ta spravna zaloha ??? Jak to poznas ? Ja to totiz vlastne ani nepoznam - nebyt toho ze si ji odkopiruju do slozky s patricnym popisem.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Záloha

Příspěvek od honza.mac »

Otazkou je také jestli záloha do PC proběhla šifrovaná či nikoli.
Pak je vše jedno a může začít jako s “novým” iPhonem.
Asi nejsem trotl, mám macOS Catalina.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Záloha

Příspěvek od Jirka_S »

Čtu-li dobře, záloha byla provedena i na iCloud. Tak tedy obnovte iPhone odsud?

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Záloha

Příspěvek od honza.mac »

@Jirka_S: Ten dotaz je tak zmatečnej že těžko radit. A podle tazatelovi aktivity v tomto tématu bych to pustil z hlavy, je víkend a nač si dělat vrásky s cizím problémem.
Stejně to skončí tak že dá DFU a začne odznovu, iCloud záloha bude nekonzistentní a zálohu z iTunes na Win7 mu to nenabízí.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Odpovědět