Nefunkční otisk prstu

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Caramel
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 03, 2020 5:39 pm

Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od Caramel »

Ahoj, přestal mi včera tel číst otisk...smazala jsem vše, tel do továrního nastavení. Když chci přidat otisk, nedělá to nic..zmaneá to, že je fuč čtečka otisku prstů, nebo se to dá nějak resetovat a zprovoznit?


Děkuji

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od rony »

pred touto udalostou, nejake hw zasahy? akekolvek, napr menena bateria, displej, cokolvek.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od mirmo80 »

V každom prípade, ak to nefunguje ani po resete, tak reklamácia/servis. Doma (zrejme) viac neurobíš.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od Gaaspi »

A ja sa chcem na toto spýtať. Kolegyňa mala SE-čko alebo 5S a jej tiež nefungovala čítačka otisku na home buttone ale ona to mala na displayi v rohu. Si pamätám že mi to aj ukazovala ale ja som zo zvedavosti hľadal v nastaveniach a nenašiel som nič také. Ako to spravila? Je na to appke či ako?
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Ramirez
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 127
Registrován: stř úno 18, 2009 6:43 pm

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od Ramirez »

Nastavenia/ Pristupnost/ AssistiveTouch.
iPhone 12 128gb / iPhone 5S 16gb / iPhone 6 16gb/64gb/128gb

Caramel
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 03, 2020 5:39 pm

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od Caramel »

Ahoj, žádné zásahy, telefon měla dcera, nyní postoupil k synovi, takže úplně nové nastavení. Při aktivaci fungoval, přestal asi po 2h.

Dostanu se až ke kroku, kdy to chce přikládat otisk, ale zde stopka, jinak tlačítko normálně funguje.

Jedná se o iPhone 6plus.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od rony »

tak pozriet nastavenia odtlackov, tam, kde su ulozene, zmazat ich a zacat znova.

mam ale tusenie, ze ak prilis casto manipulujes s ulozenymi odtlackami, resp. sa to akoze snazis nejako obist, tak sa to zamkne ako pri pokusoch o zlomenie hesiel. Takze premyslat.

odtlacky sa neprenasaju von z telefonu, takze treba ich mozno nanovo vyprazdnit a nanovo nadefinovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Caramel
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 03, 2020 5:39 pm

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od Caramel »

Ahoj, otisk byl nastaven jeden a fungoval. Poté, co přestal fungovat byl smazán, celý telefon byl uveden do továrního nastavení. Při novém nastavování mi to nabídne nastavit otisk, ale bohužel nečte. Mám několikátý iPhone a zatím se mi to nikdá nestalo, že by přestala číst čtečka otisků. Otisk nastavit nejde vůbec, takže se tel používá jen na číselné heslo.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od Clon »

Kdyz uz jste delali tovarni nastaveni, zkusil bych jeste DFU (viz napoveda zde na foru).
Pokud nepomuze ani to, videl bych to na problem hw (po padu telefonu, ke kteremu se nekdo nepriznal).
Tony1 by mohl rict, jestli je to mozne.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od mirmo80 »

Alebo voda. Ja som bol somár a iPhone 8 som zobral do vody asi viac ako som mal. Od vtedy mám pocit, že TiD už nefunguje tip-top. Jedná z veci bola (aktuálne to nerobí). že som nevedel nastaviť odtlačok. Nevedelo to dokončiť.
A aj keď deti budú tvrdiť, že určite nie, tak to nemusí platiť :). Chudák naša susedka reklamovala noťas, pretože sa zrazu vypol. V servise zistili vnik tekutiny a potom sa jej dievčatá priznali, že pred cca 2 mesiacmi noťas oliali.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Caramel
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 03, 2020 5:39 pm

Re: Nefunkční otisk prstu

Příspěvek od Caramel »

:-) ano, já mám s mužem IT firmu už dvě desetiletí a prolité přístroje jsou běžné, aji zapírání dětí. Zkusím tu radu výše a uvidíme.
Děkuji všem za pomoc.

Odpovědět