Čas na iPhone mi blbne

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
haloiam
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 30, 2020 8:39 pm

Čas na iPhone mi blbne

Příspěvek od haloiam »

Dobrý den,

Předem děkuji, jestli mi někdo dokáže pomoci. Už několik týdnů mi blbne čas na iphonu,, nastavit automaticky nelze, to jen vyhledává a nic z toho. Když čas nastavím ručně, čas jede asi tak cca co hodina to na iphonu minuta (čili iphone má pak jiný den než je a tak). Zkoušel jsem celý iphone obnovit a různé jiné věci, ale nijak se mi to nepodařilo zprovoznit...

Iphone 5, IOS 11.3.4 (poslední možná aktualizace), (typ a1429)

DÍKY MOC!

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Čas na iPhone mi blbne

Příspěvek od Clon »

Tedy jsem tu uz leta, ale za celou dobu jsem o tomto necetl. Obavam se ze pujde o nejaky HW problem.
EDIT: ted mne jeste napada, ze jsem nekde cetl, ze u starych modelu k necemu podobnemu melo dojit kvuli nejakemu vnitrnimu nastaveni. Zkusim neco pohledat
EDIT 2: tak tebe se to asi netyka. To co jsem myslel opravuje iOS 10.3.4 a ty mas vyssi.
Jestli chces, dej si do google tento nadpis clanku: Apple varuje, že starší iphony a ipady mohou brzy přestat částečně fungovat
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Čas na iPhone mi blbne

Příspěvek od mirmo80 »

To bude nieco HW urcite. Tony bude urcite vediet.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Čas na iPhone mi blbne

Příspěvek od TheSalko »

Bol pred nedavnom pripad uniku helia v nemocnici a podobne sa spravali iphony. Androidy fungovali dalej. Vyslovene sa spomalil cas.

https://www.ifixit.com/News/11986/iphon ... -to-helium

https://www.root.cz/zpravicky/zarizeni- ... -s-heliem/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Čas na iPhone mi blbne

Příspěvek od mirmo80 »

Ja mám pocit, že niečo podobné sa tu už raz riešilo a súviselo to s nejakou súčiastkou. No sám som zvedavý :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Čas na iPhone mi blbne

Příspěvek od Tony1 »

Jde o iP 5 a problém s heliem se ho netýká dle článku. Měla jsem tento problém u iP 5c a vše souviselo s napájecím čipem a krystalem. Samotná výměna krystalu nepomohla a dle schématu vše končilo v napájecím čipu. Výměnu tohoto čipu jsem už nezkoušel šlo o iP 5c a už mi pro jinou práci na to nezbyla čas. Tak že tak.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Odpovědět