Batéria ?

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
fanaticos
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 30, 2020 3:34 pm

Batéria ?

Příspěvek od fanaticos »

Zdravím chcel by som sa poradiť...
Zhruba pred týždňom sa mi stalo že môj iPhone7 sa začal rapídne vybíjať...
Bol to celkom skok z normálnej funkčnosti do toho že po nabití na 100% sa vybil na 80% behom pár minút... Momentálne má aj skoky že z 20% skočí len tak na 1%... Keď mobil reštartujem skočí o možno 10-20% hore ale do pár minút je naspäť kde bol... iPhone je používaný od Januára 2017 Batéria ukazuje 80% Kapacity.. Žiadne hlásenia ani nič iné ohľadom batérie.. iOS 13.3 Chcel by som sa poradiť či bude problém v batérii alebo niekde inde keďže to je takéto zo dna na den.. Vopred Ďakujem za odpoveď :)

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Batéria ?

Příspěvek od Jirka_S »

Je-li kondice na 80 %, je baterie zralá na výměnu.
Počet cyklů se dá zjistit třeba v coconutBattery nebo iMazing, ale k tomu je třeba Mac, stejně to ale nejspíš nic nevyřeší.
Někdy může trochu pomoci obnova do továrního nastavení, ale je otázka, zda to stojí za to. Za 3 roky provozu bude baterka už nejspíš za svým životním horizontem.
edit: mně tak začala blbnout baterka na poměrně málo používaném SE (beru jej jen na kolo a lyže), cestou s paní na nákup spadnul ze 75 na 30 % během dvaceti minut. Nechal jsem dát levnou neoriginálku a pár let s ním ještě pojezdím.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne čtv led 30, 2020 6:00 pm, celkem upraveno 2 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od mirmo80 »

99,9% dosluzila bateria. Vymenit.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od mike-biker »

Vyměnit baterii. Pokud chceš i zachovat eventuálně vodovzdornost, tak samozřejmě s novým těsněním. Nejlépe u nějakého solidního servisu, případně raději sám.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

fanaticos
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 30, 2020 3:34 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od fanaticos »

Ďakujem pekne za rady... Keďže som zo stredu Slovenska a nieje tu nablízku žiadny Apple Store tak plánujem využiť obyčajný servis... ( https://www.pcexpres.sk/oprava/smartpho ... na-bateria ) Mohol by som sa ešte spýtať či tá batéria bude ukazovať kapacitu a všetko normálne tak ako aj keby to dám meniť do originál Apple Store ?? Ďakujem ešte raz..

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od Metalgirl »

iStyle u vás mění originál baterie za necelých 44 eur https://istyle.sk/servis-cennik/
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od mirmo80 »

@fanaticos: pozri v tvojom okolí iStyle, iStore, alebo mzone. V každom by to malo ísť.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od Tony1 »

Vždy jde o solidnost servisu, někde vymění baterii s velmi nejistého původu a použijí k přilepení od sekundového lepidla po klasickou oboustrannou pásku místo origo samolepky v ceně 20kc, no a izolačním lepícím gelu mezi lcd a rámem iP ani nemluvím to snad nikdo neřeší je velmi málo vyjímek. Dobrý servis by měl původní baterii odlepit bez páčení a nabídnout majiteli k vrácení, dále použít kvalitní baterii co bude zobrazovat 100% stavu no a použít po očištění novou izolační gelovou samolepku.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od mike-biker »

To by mělo být samozřejmostí, požadovat baterii co ukazuje stav a kondici. Lze ověřit i programem CocoNut Battery pro MacOs.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

fanaticos
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 30, 2020 3:34 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od fanaticos »

Tak batéria nová ukazuje stav pekne 100% aj mi povedali že sa jedná o originál kus čo je aj vo vnútri... Dnes do rána nabíjaná 10-12 hodín na doporučenie mobil mam hodinu na stole a už ma len 91%... Naozaj už neviem čo stým... :/

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od mike-biker »

Tak zkus toto:
Záloha + poté pomocí DFU restore bez obnovy. Poté pouze přihlásit k iCloudu a synchronizovat.
Pokud problém přetrvává, bude zřejmě problém na desce někde v oblasti řízení napájení - více Tony1.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jarin
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 29, 2019 2:03 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od jarin »

Já osobně jsem trošku v rozpacích ,mám iphone 8 od nova,baterka 93% kondice a jen přijde tel.do kapku choulostivějšího počasí na horách - 9 stupnu tak z ničeho nic z 85% skokem na 2% to mě trápí
Ještě podotknu,že tento problém mě potvrilo několik dalších přátel,tak jestli je to celkově normální problém na Iphonech ,že se prostě nedá používat v zimě,tak pro mě osobně to normální není.
Naposledy upravil(a) jarin dne ned úno 09, 2020 8:36 am, celkem upraveno 1 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od mirmo80 »

Baterka moze byt kludne aj pokazena. Zdravie je jedna vec a (ne)funkcnost druha.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Batéria ?

Příspěvek od bedo. »

To chovanie pri nízkych teplotách je vlastnosť lítiových batérii. Dočasne sa zdá, že má batéria nízku kapacitu, po návrate do tepla sa to obyčajne vráti nazad. So starnutím batérie sa to prejavuje stále výraznejšie. Hlavne pri vysokých prúdových odberoch - fotenie, telefonovanie atď. Robil mi to iPhone rovnako ako Xiaomi, Nokia, Siemens, proste všetky.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od Jirka_S »

Je to normální, dělal mně to už i prastarý Sony Ericsson.
Telefon nosím v zimě ve vnitřní kapse bundy a nebude problém. Teď jsem týden lyžoval, teploty i pod -10 a celý den v poho.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od Gaaspi »

Po výmene baterie sa mi začalo to vnútri hýbat. Jak hrkátko že sa tam batéria hýbe a nedrží. To čo je? Na google som pozeral obrázky a tam vidím že baterie má svou polohu a takovou jak keby vaničku do čeho zapadne... Ta jak sa potom může hejbat? Stalo se to už někomu?
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od mirmo80 »

Nova bateria nebola pri vymene prilepena. Opravit, lebo sa moze nieco poskodit. Mal som tu istu situaciu, ked som kedysi ja vymenil baterku v iP5.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Batéria ?

Příspěvek od Gaaspi »

Aha díky takže neprilepili. Aj ja som myslel ze sa vyhýbe ten plochy drát čo to spája a pokazí sa.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět