iCloud - zapnutie/vypnutie

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od rony »

len ta chcem zbavit pocitu, ze to co ti ide na icloud je zaloha. nie je.

je to len synchronizovany obsah. nie zaloha.

icloud backup robi komplet zalohu celeho obsahu a oplati sa to mat zapnute, alebo ju robit do itunes v pc.

ale to nie je dolezite, skor fakt, ze to, co si myslis, ze mas zalohu dat, tak nemas.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mirmo80 »

Len doplnim, ze ak je povolena icloud zaloha, tak sama sa spusti (denne) ak su splenen podmienky: mobil je na wifi a je na nabijacke. Ak jedno z toho nie je, tak same to nebezi. Ale da sa to manualne spustit. Takze ked uz budes pripojeny na nejaku tu verejnu wifi, tak si z menu spusti backup. Ak chces samozrejme. Inak ako pise rony, len synchronizujes.
Ale pre uplnost tak ano, to co syncujes, sa ti po obnove do telefonu stiahne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Jirka_S »

Nechápu, proč Apple tak striktně trvá na wifi, v dnešní době už jsou tak štědré datové tarify, že bych uvítal možnost zálohování i na nich, mnohdy by to bylo i rychlejší, patrně má uživatele za poněkud slabomyslné a chce tak zabránit nechtěnému vyčerpání? To by šlo ale přece jednoduše ošetřit, povolím nebo ne.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od rony »

no a mne je to fuk :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od honza.mac »

Tak asi takhle ... Tedy k veřejným wifi.
Já už je nepoužil ...
Vozím sebou TP-Link TL-902ac, napájím ho z USB a mám v něm LTE USB modem. Router mám patchnutý na alternativní firmware OpenWRT. Datový tarif mám neomezený. Teď jsem ho měnil na 50GB plnou a pak 10Mbit.
Na dovolenou do zemí EU mám limit 35GB.
Za ty 3 roky se mi nestalo že bych limit 50GB vyčerpal a v EU na dovče těch 35GB taky nepadlo.
A to omladina sjíždí YT nebo na iPadu koukají na TV ...
A updaty všech iOS a macOS zařízení běží taky přes ten mini routřík s USB donglem.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mirmo80 »

Velmi slusne riesenie na mobilny net.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

rony píše:len ta chcem zbavit pocitu, ze to co ti ide na icloud je zaloha. nie je.

je to len synchronizovany obsah. nie zaloha.

icloud backup robi komplet zalohu celeho obsahu a oplati sa to mat zapnute, alebo ju robit do itunes v pc.

ale to nie je dolezite, skor fakt, ze to, co si myslis, ze mas zalohu dat, tak nemas.
Tak ako je to s tou zalohou? Ono len synchronizuje? Takze ak budem mat dalsi iphone a chcem si z icloudu ho obnovit, nestane sa to ze bum a zrazu budem mat vsetko ako v predoslom?

K tomu ze musia byt splnene dva kriteria t.j. byt na wifi aj na nabijacke. U mna sa vzdy jedno nesplni lebo logicky ak doma nemam wifi a nabijam len doma, ak sa flakam vonku a napajam sa na wifi v pohostinstvach, na namestiach, nadraziach atd. Tak zase logicky nenabijam kedze som vonku. Ale spustam to manualne ako vravite.

Dufam ze to robim dobre. Idem na Apple ID -> ICloud Zaloha -> tam klik na zalohovať a začne sa mi tam delat take one ako kdyz PC neco dela tak podobne to vypada.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od jumbo78 »

[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/202007 ... 5ba0.plist[/IMG]

Toto zapnout. Když bude na nabíječce a na WiFi, bude se zálohovat.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mirmo80 »

Alebo o klik viac a spusti zalohu manualne tj zaloha na icloud - zalohovat. Musis byt na wifi ale uz nie je nutne byt na nabijacke.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Ano to co pise mirmo to tak robim. Idem do toho menu co je odfotene, mam pozapinane jednotlive aplikacie ktore chcem aby sa zalohovali, potom klik na to iCloud zaloha pod tou klucenkou a tam mi aj pise ze posledna zaloha bola xy datum a ja kliknem s zacne to robit.

Cez PC to nerobim uz ako kedysi. Toto sa mi paci viac je to take stabilnejsie ze hocikedy, hocikde. A ked budem mat druhy iphone tak len to iste spravim opacne. Ze iCloud bude zalohovat ten novy iphone.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Clon »

...urobit dva tri platby v bankovej appke ...
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět