PC vidi iphone jen v DFU mode

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Defaultzz
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 03, 2017 12:21 pm

PC vidi iphone jen v DFU mode

Příspěvek od Defaultzz »

Ahoj,

mám iPhone 5 a iPhone 5s, ale ani jeden nic nedělá. Oba mají stejný příběh, uživatelka dala telefony na nabíječku a pak už nešel ani jeden zapnout (omlouvám se, ale jedná se o sestru mé přítelkyně, u které je složité dozvědět se skutečnou pravdu).

Když telefony připojím na nabíječku, tak na iP 5 skáče pořád dokola apple logo a na iP 5s se zobrazí obrazovka s "restore". Při odpojení z nabíječky se okamžitě vypnou.
Po zapojení do PC telefony ani PC nijak nereagují, když dám telefony do DFU modu, tak mi iTunes nabídne obnovu, dam obnovit, jenže při obnově se iPhone odpojí a už se nepřipojí zpět, jedině když na něm zase nastavím DFU mod, ale na to mi potom skáče chybová hláška (4014).

Zkoušel jsem reinstalovat iTunes podle návodu zde na fóru, zkoušel jsem jiné kabely i jiné programy, ale u všech se mi při obnově telefon odpojí a nic se neděje.
Už nevím co bych mohl zkusit, osobně mám Xs, který s PC nemá problém.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: PC vidi iphone jen v DFU mode

Příspěvek od rony »

ja by som si tipol, ze je baterka v haji.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: PC vidi iphone jen v DFU mode

Příspěvek od Clon »

Tipuji uplne stejne. Uz jsou to starecci, neni se cemu divit. A ta dotycna uz to mela asi delsi dobu v supliku, ne?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Defaultzz
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 03, 2017 12:21 pm

Re: PC vidi iphone jen v DFU mode

Příspěvek od Defaultzz »

Napadla mě taky baterie. Přitom v tom 5s je baterie asi půl roku stará. Každopádně děkuji, ještě počkám jestli někdo přijde s něčím jiným a pak je zkusím vyměnit.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: PC vidi iphone jen v DFU mode

Příspěvek od Tony1 »

iP 5 s blikajícím jablíčkem- špatná baterie
iP 5s kde byla baterie měněna před 1/2 rokem typuji nabíjecí čip, většinou to tak začíná prve baterka a ta následně odejde protože ji čip úplně vybije navíc pokud by byl HW 5s Ok tak by muselo jablíčko taky blikat.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Defaultzz
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 03, 2017 12:21 pm

Re: PC vidi iphone jen v DFU mode

Příspěvek od Defaultzz »

Tak iP 5 s novou baterkou funguje dobře.
U iP 5s se mi s novou baterkou už zapne i bez toho, abych ho musel mít přímo v zásuvce, ale restartuje se pořád dokola a občas tam skočí i red screen. Pořád nejde obnovit, hází to chyby (9) (4013) a při několikáté demontaci (na netu jsem četl, že to někomu funguje, když odpojí screen nebo kameru..) jsem utrhl jeden malý kondenzátor. Můžu ho v práci připájet zpět, ale chtěl jsem vědět, jestli to má vůbec cenu, když jsem viděl ten red screen.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: PC vidi iphone jen v DFU mode

Příspěvek od Tony1 »

Nemá u iP5s je červená smrt konečná, v době kdy ještě iP 5S stál nějaký peníz, tak jsem se s tímto problémem dost zabýval a postup co by na 100% fungoval jsem nenašel. Párkrát pomohla výměna NAND čipu a překopírování boot informací ze starého NAND čipu do nového. V delších pokusech toto pomohlo jen na nějaký týden a následně se problém opakoval.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Odpovědět