Stream videa v aute

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
LionKing
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 23, 2010 2:17 pm

Stream videa v aute

Příspěvek od LionKing »

Ahoj vespolek,

Řeším problém s dětmi. Vlastním osobní dodávku (dvě řady sedadel za řidičem) a rád bych dětem do každé řady streamoval video (pohádky uložené ve vlc mobile) z iphonu, který mám strčen u řidiče v carplay. Zvuk jde přes carplay do celého auta, ale když čtu o broadcastingu nebo mirroringu obrazovky tak vše je to jen s apple tv.
Na všech zařízeních mám aktuální ios.

Díky za radu či nakopnutí správným směrem.

Pohodove svátky! :)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Stream videa v aute

Příspěvek od Clon »

Presne timto smerem ti asi neporadim.
Sveho casu jsem to resil tak, ze jsem mel wifi disk s pohadkami. Ten vytvoril vlastni wifinu a na ni se pripojoval napr. ipad. Mel zvladnout snad 6 pripojeni soucasne. A pres Infuse se koukal na co chtel.
Netusim co mas za zobrazovadla pro deti. Asi nejake monitory - netusim co vsechno umi. Ale pravdepodobne bys chtel aby to cele fungovalo nejak jinak - jeden obraz do nekolika monitoru nejspis.
Co mas vlastne za ty zobrazovadla a co to umi?
A zrejme chces mit jednu pohadku soucasne "vsude"
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

LionKing
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 23, 2010 2:17 pm

Re: Stream videa v aute

Příspěvek od LionKing »

Zdravim
Diky za reakci. V ramci popisu jsem na "zobrazovadla" zapoměl.
Chtěl bych použít dva ipady.
Experimentoval jsem s airplay ale to jak jsem zjistil umi zobrazovat jen apple tv nebo chytre televize. Funkci poslat signal na jiny ipad jsem nenasel.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Stream videa v aute

Příspěvek od Clon »

Tak z wifi disku by to makalo - budu premyslet,jestli by wifi disk mohl nahradit iPhone.
Ale nejvetsi problem zatim vidim v tom, aby na dvou iPadech bezela jedna pohadka SOUCASNE (synchronizovane)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Stream videa v aute

Příspěvek od mirmo80 »

Synchro to nepojde. Jedine ze oba iPady budu spustene sucasne. Ale zase si kazdy moze pozriet svoje.
Ten wifi disk nie je uplne zle riesenie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

LionKing
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 23, 2010 2:17 pm

Re: Stream videa v aute

Příspěvek od LionKing »

Vytvoreni lokalni wifi rozumim. Jen predstavu streamovani jsem mel fakt jinou. Airplay tedy nepujde tak jsem se dival na moznost vytvoreni "media serveru" z iphonu. VLC mobile umoznuje stream po wifi s tim ze pak na jednotlivych izarizenich nainstalujes VLC klienta. Nicmene jsem nad tim ztravil asi hodinu a stejne se mi to nepodarilo rozchodit..

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Stream videa v aute

Příspěvek od Clon »

A ten mediaserver pomoci vlc jsi tedy vytvoril?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

LionKing
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 23, 2010 2:17 pm

Re: Stream videa v aute

Příspěvek od LionKing »

No to prave asi ne. Jedine co jsem nasel je ve VLC v iphone nastaveni "sdílet pomoci wifi". Rekne mi to i lokalni IP adresu , ale kdyz se k ni zkousim pripojit s VLC s ipadu tak mi to nic neukaze.
Nasel jsem v appstore i placenou aplikaci vlc streamer ale nepochopil jsem jestli je pro vysilani nebo prijem.

Edit: tak sotva jsem to tu dopsal tak me to napadlo jeste vyzkouset na ipadu v aplikaci vlc mobile (ne vlc streamer lite) a tam mi to uz ten media server naslo a umoznilo pustit video z iphone. Takze pokud clovek potrebuje "mobilni" media server a znej pres lokalni wifi poustet co chce tak je to vhodne reseni. Nicmene predstavu jsem mel trochu jinou. Videt to co na iphone soucasne i na ipadech. Zkusim jeste badat smerem ve funkci "zrcadleni".

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Stream videa v aute

Příspěvek od Clon »

Takze v mobilu vlc streamer lite - vyzkousim
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět