Probíjení kovového šasí - iPhone 11 PRO

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Nik3m
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 25, 2019 8:25 am

Probíjení kovového šasí - iPhone 11 PRO

Příspěvek od Nik3m »

Zdravím, potřebuji pomoct se záludným problémem. Mám něco málo přes týden nový iPhone 11 PRO (zakoupený v obchodě) a až teď jsem čirou náhodou zjistil, když jsem ho začal nabíjet a přitom pracoval na notebooku, že mi to probíjí (v pravé ruce telefon, levá opřená o notebook)... ta levá ruka, která byla na plastovém notebooku, mě šimrala, vibrovala. Když jsem jezdil s prstem po šasí notebooku, tak to strašně vrzalo, dokud jsem z pravé ruky nedal iPhone pryč.

Z toho, co jsem pochopil, tak asi došlo k nějakému elektrickému propojení mezi mnou a notebookem, protože když mám v ruce jen iPhone, tak to šimrání na jiném předmětu nedokážu emulovat. Děje se to pouze, pokud se dotýkám kovového šasí na telefonu. Jak to držím za sklo, necítím propojení.

Není tam chyba v nějaké izolaci třeba? Udělal jsem trochu hloupý pokus, že jsem se dotýkal pravou rukou koncovky toho kabelu, co byl připojený k zásuvce, a cítil jsem úplně stejné šimrání, když jsem opět položil druhou ruku na notebook. Rád bych podotkl, že to šimrání (probíjení, nebo jak to nazvat) pokračovalo i v době, kdy notebook nebyl připojení k síti.

Potřebuju radu co teď s tím. Může to být nebezpečné do budoucna... nebo je to logické, že prostě mi probíjí kovové šasí okolo iPhonu? Jinak se není třeba ani ptát, všechny věci, kabely a tak používám přímo od Applu. U předchozího iPhone X si tyhle potíže nepamatuju.

Odpovědět