Apple Watch 5 watchOS 6.1 - funkce

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

Apple Watch 5 watchOS 6.1 - funkce

Příspěvek od jnw »

Dobrý den,
jako nový majitel potřebuji objasnit pár funkcí.

1/ pokud mám hodiny odpojené (vyplé wifi a bluetooth - ikona červený telefonek) a sundám je z ruky, tak se samy nezamknou (nechtějí kod) - dělám něco špatně nebo je to chyba?
a/ pokud jsou připojené, pak se zamykají správně
b/ automatické odemykání pomocí iphone má problevu - je to správně, cca 15 sec.?
c/ jak elegantně vyřešit, abych nemusel při sundání hodinek z nabíječky a nandání na ruku stále zadávat kod (ale mám Apple Pay a kod je nutný) a telefon nemám po ruce

2/ na iPhone vypnu bluetooth a wifi v ovládacím centru (bílé kilečko = neaktivní do rána) tak stále komunikují (ikona zeleného telefonku), pokud bluetooth a wifi vypnu ručně v Nastavení natvrdo, pak se hned odpojí
je to dobře?

3/ ztišit přikrytím - funguje jen a pouze v momentě příchodu notifikace? nelze přiktyrím ztišovat kdykoli?

Děkuji

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Apple Watch 5 watchOS 6.1 - funkce

Příspěvek od Anndy »

1a - neviem. Nikdy neodpájam wifi a Bt.
1b - áno drobná prestávka je vždy. Niekdy kratšia (hneď) niekedy dlhšia. 15s je moc. Tipujem, 90% problémov máš z toho, že vypínaš wifi a BT stále.
1c - nejde to inak.

2: netuším. Nerobievam to.

3. A čo iné by si chcel? Veď stíšiť znamená aktívnu notifikáciu - najčastejšie hovor - vtedy keď prichádza - eliminovať / stíšiť.
Pri starších AW - bez funkcie stáleho svietenia display-a to v prípade, že nie je žiadna notifikácia, vypne display.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

Re: Apple Watch 5 watchOS 6.1 - funkce

Příspěvek od jnw »

1-2/ Chápu
já právě musím přijít na to, jak se ta wifi a bt chová, protože wifi mi doma zlobí(musím restartovat klienty nebo renew dhcp, proto vypínám) a nevím zda ji hodinky musí mít vždy zaplou a nebo stačí občas na něco nebo se pouští sama, samozřejmě v kombinaci s výdrží baterie.
Navíc mi hodinky nabízejí wifi hotspot pro iphone - nechápu důvod

3/ já se domníval, že přikrytí udělá totéž jako ovládací centrum a ticho (ruční vypnutí)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Apple Watch 5 watchOS 6.1 - funkce

Příspěvek od Anndy »

Ak je iPhone na wifi - tak aj hodinky sa vedia na tu istú wifi pripojiť aby mali spojenie s iP na väčšiu vzdialenosť ako je len BT.

Áno - stíšiť sa mysli iba aktuálna notifikácia a pripadne zhasnutie display-a.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

Re: Apple Watch 5 watchOS 6.1 - funkce

Příspěvek od jnw »

Ak je iPhone na wifi - tak aj hodinky sa vedia na tu istú wifi pripojiť aby mali spojenie s iP na väčšiu vzdialenosť ako je len BT.

myslíte pokud mají hodinky puštěnou wifi - tedy v ovládacím centru ikona 3 čárek?

Jak pak tedy funguje ten hotspot v menu - nastavení - wifi na hodinkách?

Odpovědět