iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od jnw »

Dobrý den,
na iPhone s iOS 13.1.3 v menu:

Nastavení - Hesla a účty - Vyzvedávání dat (Push, úplně dole) - můj účet iCloud (volba Push) - obsahuje:

Vyberte Rozvrh - mám Push
a
Přenesené schránky - mám u Příchozí a Koš fajfky (u ostatních ne)

Ovšem na co je tato volba? Kom jsou "přenesené" a proč?

Děkuji

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od mirmo80 »

To sú schránky, ktoré sa tiež načítavajú spôsobom pusch. Ostatné, ktoré tam zaškrtnuté nemáš, sa načítajú podľa fetch.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od jnw »

Tomu nerozumím. Například Odeslané nemám fajfku a přitom se v ní obsah otevře, pokud to odešlu z PC.

Jinými slovy je lepší mít push u všech? Ale pokud nemám pravidla na řazení do vlastních složek, stejně se mi jejich obsah nemůže aktualizovat.

Dále zápasím s Outlook 2016. Tam se mi zdvojují složky Odeslané a Sent, Koš, aj. Čili mám v PC i v iPhone vše 2x. Navíc pokud odešlu mail v PC, je ve složce Odeslané, ale v iPhonu je ve složce Sent a naopak. Mapování složek mi nejde nastavit jinak

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od mirmo80 »

Ano, obsah sa v tej zlozke otvori, ale nebol do nej doruceny ako push ale podla pravidla fetch, pripadne v momente ked si do tej schranky vosiel.
Push je sposob dorucovania, nie ci mail pride alebo nepride do konkretnej zlozky.
Push = okamzite, Fetch = kazdych 15,30,60 min, manualne, automaticky. Ty touto volbou nastavujes ako casto sa ma/maju dane schranky/priecinky refreshnut. (I ked ten push nie je uplny refresh. Tj. nie mobil si refreshne server, ale server ihned odosiela mail do mobilu. Nevyziadava si ho mobil a necaka, preto ho mas v mobile hned)
Je to na tebe kde si to ako nastavis. Ty vies kde a co potrebujes/chces mat ihned, alebo ti staci refresh v nejakych intervaloch. Plus to ma samozrejme vplyv na vydrz baterie. Zaroven nie vsetky email konta v apke mail push podporuju. Pokial viem tak apka mail podporuje push len pre konto Exchange a iCloud.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od jnw »

Rozumím, super díky.

A jak an ten outlook? Přešel jsem kvůli push na iCloud jako primární mail, ale potřebuji i v PC s Windows aplikaci na komfortnější obsluhu mailu. Jenže ouitlook se nějak zamotává.

Web iCloud.com zase není moc rychlý a obslužný

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od mirmo80 »

Toto neviem, neporadim.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od jnw »

Už jsem to s pomocí iCloud pro Windows rozchodil. Akorát stále v Outlook 2016 mám tento problém:
Vše je přes IMAP (nastavila si to sama aplikace iCloud pro Windows), mám namapování složek IMAP dle iPhonu, ale v Outlooku mám 2x odeslané a 2x koš
čili
když odešlu mail z PC - je ve složce Odeslané
když z iPhone, je ve složce Sent messages

ale v iphone vidím jen tu složku Sent, čili tu iphonáckou čili jen to, co odešle tefefon. Ale nevidím co pošle PC.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od serwo »

A to Gmail nepodporuje push?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od mirmo80 »

V natívnej apke mail nie. Buď ich apka Gmail alebo tak isto Outlook.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od serwo »

Aha. Už som myslel, že vôbec to nepodporujú. Aj tak je to dosť bieda pre ako jeden z najväčších mailových serverov. V dnešnej dobe požívať fetch - to ako keby som sa vrátil o jedno storočie nazad

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od mirmo80 »

Ja by som to este prezil. Mna skor strasne s***e ze prilohu vklada do tela emailu a nie ako prilohu. Toto je dost fail podla mna. Chapem ze to vidia asi ako prakticku vec, ze to v maile hned vidno, ale je to skor na obtiaz ako na uzitok.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od serwo »

No to je tiež už v dnešnej dobe dosť anomália. Neviem, aký iný klient to používa. To máš veru pravdu.

Ale ak som to teda správne pochopil, tak tá chýbajúca podpora push v Mail.app je problém Apple a nie Gmail?

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od TheSalko »

Gmail a push kedysi davno fungoval na iphone aj v nativnej app. V sucasnosti uz iba ked mas plateny gmail ucet, alebo cez gmail app.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od mirmo80 »

@servo: ano, je to na strane Apple. Ako pise Salko. Kedysi push fungoval pre gmail aj v apke apple mail. Dokonca to bolo tak, ze ked podporu vypli, tak pre do vtedy nastavene gmail ucty este dost dlho fungoval dalej. Len pre novo nastavene to neslo a potom to vypli uplne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od serwo »

No práveže TheSalko tvrdí, že ak mám platený Gmail, tak to funguje. Tak potom je to u Google problém.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od TheSalko »

Nenazval by som to ako problem. Google si jednoducho za to necha zaplatit (pripaja sa pomocou exchange uctu).
Podobne ako kedysi bolo mozne dat youtube do pozadia a popri tom normalne pracovat a teraz je to iba pre plateny youtube account.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od honza.mac »

No v Outlook pro iOS nemám problém, už jsem to tu psal.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od mirmo80 »

serwo píše:No práveže TheSalko tvrdí, že ak mám platený Gmail, tak to funguje. Tak potom je to u Google problém.
Aha, tak to som prehliadol. Vobec som netusil, ze existuje aj plateny gmail ucet. Beriem teda spat :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od rony »

serwo píše:Aha. Už som myslel, že vôbec to nepodporujú. Aj tak je to dosť bieda pre ako jeden z najväčších mailových serverov. V dnešnej dobe požívať fetch - to ako keby som sa vrátil o jedno storočie nazad



v zaciatkoch to Google robil, potom si Google povedal, ze nebude nas rozmaznavat. Mam pocit, ze v nejakom ich platenom rezime push robia.


v mojom pripade mam gmail na odpadd, ktory nema cenu notifikovat. ale obchadzka je mat nainstalovanu gmail.app len kvoli notifikaciam a maily pozerat v mail.app
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od serwo »

Rozmýšľal som už, že teda si nechám primárny iCloud mail, ale tam mám permanentne plné úložisko už nejaký ten rok , tak skúsim sa poobzerať po inom providerovi

Každopádne je divné, že pri používaní Mail.app si musím priplatiť a ako píše kolega vyššie, tak na Outlook.app pre iOS push funguje.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od mirmo80 »

Nevies aku dohodu ma MS a google.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od rony »

ja mam mimochodom dva apple id (jeden pre US) a proste som si na ten krasny prazdny icloud zapol mail) ;-) ked vies premyslat, pomozes si...

koniec koncov niet dovodu nevyuzivat nativny mailbox od Apple. Takmer niet.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od Clon »

Ja mam gmail ucet, gmail appku a vse funguje naprosto v pohode. A neplatim si nic.
Dana app je kazda o zvyku. Mne zas nejak neoslovila nativni app.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iCloud mail vyzvedávání Push - přenesené schránky

Příspěvek od serwo »

Tak je mi jasné, že môžem používať aj Gmail.app, ale vyhovuje mi natívna, takisto v MBP používam natívnu. Avšak v poslednej dobe mi dokonca začali chodiť na gmail rôzne autorizačné maily v nemčine napr. z iCloud, instagram, deezer atď., ktoré mi spamujú schránku. Tak to je další dôvod opustiť Gmail.

Odpovědět