FACE ID

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
ovi
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 13, 2019 11:50 am

FACE ID

Příspěvek od ovi »

Omlouvám se za dva dotazy nového majitele iPhone 11 pro max. Při užití FACE ID se telefon odemkne a já v druhém kroku musím od spodního okraje zvednou lištu pro aktivaci telefonu. Nelze to potažení lišty obejít - zrušit?
Druhý dotaz. Je možno při volání užít zrychlenou volbu přidržením čísla klávesnice? Kontakty se mi k jednotlivým číslům přiřadily, ale telefon je nevytáčí.
Děkuji za odpovědi.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: FACE ID

Příspěvek od Clon »

K prvnimu dotazu - muzes to udelat "zaroven", ale udelat to musis
Druhy dotaz nevim - nepouzivam to. Mam oblibene kontakty, na ne staci jednou klepnout
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

ovi
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned říj 13, 2019 11:50 am

Re: FACE ID

Příspěvek od ovi »

Moc děkuji za odpověď, myslel jsem si to, ale zkusil jsem se zeptat zkušenějších.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: FACE ID

Příspěvek od rony »

1. dostanes cvik, kedy ti to pride ako jeden ukon, ako to robim ja: otocim telefon k sebe, pozeram na obrazovku a palcom posuniem nahor. Musis vytesnit z hlavy pocit, ze mas najprv osvietit tvar.

2. naco? mame Oblubene, to je daleko lepsie. klavesy s cislami si ani nezobrazujem, naco...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

saikan
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: pát pro 30, 2011 4:02 pm

Re: FACE ID

Příspěvek od saikan »

Nevím jak je to u FaceID, nicméně u TouchID stačí v nastavení ->zpřístupnění -> tlačítko plochy nastavit odemknutí jen přiložením prstu.
Zkusil bych se podívat do nastavení, jestli tam u FaceID není nějaká obdoba.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: FACE ID

Příspěvek od Clon »

Tak ja tam tedy zadnou obdobu nenasel (12.4)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: FACE ID

Příspěvek od mirmo80 »

To sa podla mna ani nebude dat nastavit pretoze ono to ani velmi nedava zmysel. Na uzamknutej ploche mozu byt notifikcie s ktorymi je mozne pracovat. Prave odomknutie to umozni. Ak by sa sucasne s odonknutim hned aj vysunula lista na homepage tak by sa tieto moznosti preskakovali.

To odomknutie s TiD len pomocou prilozenia bolo o tom, ze sa HB nemusel stlacat. Ale to myslim funguje len na tych iP kde sa da aktivovat zobud zdvihnutim.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

saikan
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: pát pro 30, 2011 4:02 pm

Re: FACE ID

Příspěvek od saikan »

mirmo80: ale ta analogie je stejná. TouchID - přiložím prst -> můžu pracovat s notifikacemi. Pokud nastavím, že se může odemknout telefon, jsem hned na homescreenu.

Clon: Ok. U FaceID tato možnost asi není.

Nastavení jsem popsal na iOS 13.1.2, iPhone 6s.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: FACE ID

Příspěvek od mirmo80 »

No nie tak celkom. S vacsinou notifikaciami mozes pracovat aj bez prilozenia prsta. Az ked prilozis prst (co je ekvivalent swipe listy smerom hore) si na homescreene.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět