Přenos foto do PC přes kabel

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
khue
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 21, 2013 12:13 pm

Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od khue »

Dobrý den, ahoj.
Měl jsem poslední 4 roky Iphone 6s. Spokojenost, fotky a videa jsem tahal do PC normálně přes kabel a Tento počítač.
Nyní jsem uznal, že už je třeba upgrade a zakoupil jsem Iphone 11. Telefon super, fotí parádně, nicméně problém nastal, když jsem chtěl vyfocené fotky přenést do počítače. Přenos přes kabel totiž nefunguje.
Například z 500 fotek se zkopíruje do PC třeba 10, a u 11 se to sekne na 5 minut, přičemž vždy vyskočí hláška, že "zařízení připojené k systému nefunguje".
Ví někdo, v čem je tady problém? Jak je toto možné? Na oficiálních stránkách jsou rady typu "vypněte a zapněte" atp. To jako vážně Apple?
Znám i jiné metody ( program iTools, aplikace Photo Sync atd.), nicméně ty jsou zdarma vždy k dispozici jen v trial verzi a za plnou musíte zaplatit. Nejde mi o cenu, to je maličkost, jde o princip. Vážně není možné si fotky do PC dostat zdarma?
Děkuji za každou odpověď a zároveň se za tento příspěvek vlastně omlouvám, jelikož ho píšu v afektu a celkové nasranosti z firmy Apple. :evil:
Díky!

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od TheSalko »

Ja osobne som to tiez vzdal a kupil som si Tu odporucany Photosync.
Prenos iPhone->Win v podani Apple uz velmi dlho nefunguje spolahlivo.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od rony »

a co riesenie Photostreamom?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Nolf
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: pát zář 24, 2010 3:34 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od Nolf »

PhotoSync používám už dlouho a je super. Dlouho mi trvalo než jsem se odhodlal jej zkusit ale dnes bych už neměnil. Hlavně když používáte víc zařízení v rodině.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
No One Lives Forever

khue
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 21, 2013 12:13 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od khue »

Ok, smířil jsem se s tím, že přes kabel fotky do Windows prostě nedostanu (WTF!?).
Jako nejlepší tip mi po nějaké úvaze přišel ten jejich iCloud. Dosud jsem ho na starém iPhonu nikdy nepoužíval, měl jsem ho tedy vyplý.
Nyní jsem si ho na novém iPhonu zapnul, ale fotky se záhadně nechtějí na ten jejich mrak nahrát. Myslel jsem, že to bude tím, že mám v mobilu 30 gb fotek a cloud má zdarma k dispozici jen 5 gb. Tak jsem si tedy za zvětšil úložiště na 50 gb a fotky se stále nahrát nechtějí. Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? V nastavení icloudu mám normálně zapnuté "fotky na icloudu", na wifi připojen také jsem......
Řekl bych, že s počítači normálně pracovat umím, když je někde problém, má většinou logické a jednoduché řešení, ale v tomhle případě jsem naprosto bezradný a hlavně totálně nasraný :D :evil:

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od mike-biker »

Nahrání fotek na iCloud asi chvíli trvá, třeba i několik hodin. Já sám nepoužívám na fotky iCloud a nemám Wyndejsi, takže ti ani v tom přenosu neporadím... :(
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

slavomirpavuk
Host
Host
Příspěvky: 22
Registrován: pon zář 30, 2019 5:58 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od slavomirpavuk »

hosi fakt sa neda zmenit zvuk messengera nejako? XS MAX ios 13.1.2 diky.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od Clon »

Ja mam svoje fotky doma, v bezpeci a v originalni kvalite. Bez kabelu.
Nejake posilani tam a zpet po netu mne porad nejak nelaka. Mozna nejsem "in"
A ano. Mam Wyndejsi a NAS.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

khue
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 21, 2013 12:13 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od khue »

Tak poté, co jsem 4x vypnul a zapnul samotný Iphone a rovněž položku "fotky na icloudu", se fotky velmi laskavě začaly postupně na cloud sunout. Takže se zdá, že problém je vyřešen. A stálo to jen 25,- Kč. :fool:
Až přijdu domů z práce, zkusím je konečně stáhnout na pevný disk v mém PC.
Nevím jak vás, ale mě tenhle přístup od Applu neskutečně se*e.

kalmia100
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 15, 2019 5:13 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od kalmia100 »

Zkus program 3uTools. Je zdarma a umí toho mnohem víc než jen exportovat fotky do PC.
https://3utools.en.softonic.com/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3509
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od mirmo80 »

Clon píše:Ja mam svoje fotky doma, v bezpeci a v originalni kvalite. Bez kabelu.
Nejake posilani tam a zpet po netu mne porad nejak nelaka. Mozna nejsem "in"
A ano. Mam Wyndejsi a NAS.

OT: vieš čo aj ja primárne zálohujem fotky na NAS ale aj tak syncujem s google photo. Proste zicher.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

khue
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 21, 2013 12:13 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od khue »

Ještě bych přeci jen měl 1 dotaz. I přes to, že cloudové servery se mnou moc nespolupracují a stahování fotek z cloudu se neustále přerušovalo, po dlouhé době a hodně nervech se mi podařilo fotky nahrané do cloudu stáhnout do mého PC. Nicméně nemohl jsem si nevšimnout, že jejich reálná velikost je poloviční, jestli vůbec. Například fotografie, která na mobilu v plném rozlišení zabírá 4,7 MB, se z iCloudu stáhla pouze s velikostí 2,01 MB. Opět WTF!? :evil:
Dělám něco špatně? Je vůbec možné z iCloudu stáhnout své fotografie do PC v plném rozlišení?
Moc všem děkuji za odpovědi!

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Přenos foto do PC přes kabel

Příspěvek od Clon »

Taky proto jsem psal, ze mam fotky doma a v originalni kvalite.
Tusil jsem ze se budes pak ptat na tohle. Ale neporadim, nepouzivam to.
Ale myslel jsem, ze misto v pc chces mit fotky na Cloudu. Ne ze je zase budes tahat do pc.

Zlaty PhotoSync (za 120 ?). Nebo zkus ten 3U tools
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět