Optimalizované nabíjení baterie

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
fana1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 27, 2008 6:42 pm

Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od fana1 »

Ahojte.

Funguje vám někomu tato funkce? Resp. jak přesně by měla fungovat?

Já například to mám zapnuto, nabíjím vždy od cca 21:00 - 6:00 a ještě nikdy se tato funkce nezapnula. Vždy se telefon nabije rovnou na 100% a když se například o půlnoci podívám, je nabitý do plna.

Podle toho co jsem četl, by to mělo fungovat tak, že telefon se "naučí", kdy je pravidelně připojován k nabíječce (v mém případě tedy takřka vždy od 21 - 6) a dle toho nabije baterku nejprve jen na 80% a až třeba hodinu před časem, kdy je obvykle odpojován (u mě tedy ve 4 -5 ráno) dobije do plných 100%. U mě se toto ovšem neděje. O půlnoci je pokaždé nabitý na 100%. Jen pro úplnost, jedná se o iPhone X.

Proto by mě zajímalo, zda to někomu funguje nebo jestli se to napřed musí telefon nějakou dobu učit, atd. :)

Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od Johny4 »

na podcastu Appliště říkali to samé, co říkáš ty, takže bůh ví, asi se to teprve musí telefon naučit
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od Fifik »

Mne sa nabil mobil na 80% až po týždni. Nazačiatku sa učí a po čase sa to aktivuje.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od rony »

ak ho medzitym chytas, tak asi ho nenaucis, kedy vlastne telefon je v pokoji. aspon tak som to pochopil, ze sa snazia zistit, kedy ho dlhsi cas nepouzivas
a kontroly mobilu mu asi narusia zistenie casu, kedy obvykle naozaj mobil potrebujes mat plne nabity
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od pegas »

Což taky může znamenat, že když budeš mimo obvyklou dobu (co si telefon automaticky naučil) více zatěžovat telefon, který bude nabit jen na 80%, tak můžeš být nabíledni s baterkou. Nevím no, ukáže teprve čas, jestli je to fičura, nebo pičura, já osobně jsem tuto funkci vypnul.

fana1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 27, 2008 6:42 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od fana1 »

rony píše:ak ho medzitym chytas, tak asi ho nenaucis, kedy vlastne telefon je v pokoji. aspon tak som to pochopil, ze sa snazia zistit, kedy ho dlhsi cas nepouzivas
a kontroly mobilu mu asi narusia zistenie casu, kedy obvykle naozaj mobil potrebujes mat plne nabity


Možná jsem to špatně napsal. Já ho dám v těch cca 21 hodin na nabíječku a už na něj nesahám a nekontroluji ho. Standardně ho pak odpojím zase z nabíječky ráno kolem té 5-6. Ale co se objevila v iOS ta fukce optimalizované nabíjení, tak když se třeba o půlnoci vzbudím, tak ze zvědavosti jen rozsvítím displej a kouknu, co to dělá. A právě že nic :D Je to vždy nabito na 100% a žádná hláška o tom, že je telefon v režimu optimalizovaného nabíjení se mi ještě nezobrazila. Což si myslím, že by tu funkci za ty 3 hodiny v čase mezi 21-24 telefon mohl zapnout. Když na 80-ti procentech je řekněme za hodinu, tzn. ve 22 hod. Ale těžko říct, jak a jestli vůbec to skutečně funguje. :wink:

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od Clon »

Na druhou stranu - kdyby tato funkce nebyla "zkontrolovatelna" ani pouhym rozsvicenim displeje, tak tam mozna takova funkce "vubec neni" (i kdyz nam tvrdi ze je).
Nezbyva nez doufat, ze treba po tydnu se to opravdu nejak projevi
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od Anndy »

Dnes ho mám presne týždeň - a nič sa neprejavilo :-).
Ale neriešim :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od sharkee »

Stejně, nabije se do 100% a to během cca 1,5 hodiny. Jsou to fofry a výdrž boží.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od Anndy »

Tak dnes prvý krát po 2-ch týždňoch vybehlo oznámenie, že prebieha optimalizované nabíjanie a plne nabitý bude vtedy a vtedy. (Konkrétne o 5:00) ráno. (Pravidelne 2x do týždňa mám tak budík, 2x o 6:00) - ale určite nie v nedeľu :-D. Teda uvidíme ako veľmi sa učí.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

pepa
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 09, 2020 10:29 am

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od pepa »

Ahoj, chci se zeptat. U Optimalizovaného nabíjení je to vždycky přesně 80%? Mně se teď dvakrát zastavilo nabíjení, jednou na 79% a včera na 74%. Budík používám dost nepravidelně. Díky

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od bedo. »

Mne sa naposledy nabil na 96%.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od Anndy »

Netuším - keď sa zobudím - má 100%
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od Fifik »

Mne na 80% a raz jeden jediný krát na 79%.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od mirmo80 »

Anndy píše:
ned říj 06, 2019 8:12 am
Tak dnes prvý krát po 2-ch týždňoch vybehlo oznámenie, že prebieha optimalizované nabíjanie a plne nabitý bude vtedy a vtedy. (Konkrétne o 5:00) ráno. (Pravidelne 2x do týždňa mám tak budík, 2x o 6:00) - ale určite nie v nedeľu :-D. Teda uvidíme ako veľmi sa učí.
Ja som na to prešiel cca pred mesiacom, ale takúto hlášku som ešte nevidel :). Vidím to jedine v grafe, že nabíjanie zastalo a potom sa zase rozbehlo.
pepa píše:
stř zář 09, 2020 10:31 am
Ahoj, chci se zeptat. U Optimalizovaného nabíjení je to vždycky přesně 80%? Mně se teď dvakrát zastavilo nabíjení, jednou na 79% a včera na 74%. Budík používám dost nepravidelně. Díky
Myslím, že je to totálne jedno :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Optimalizované nabíjení baterie

Příspěvek od Anndy »

Na tú hlášku musíš mať vek a stres - tj zobudiť sa neplánovane uprostred noci a mrknúť na iPhone :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět