Apple platba a wallet

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Apple platba a wallet

Příspěvek od Gaaspi »

Chcem sa spýtať na takú vec že mám nastavenú bankomatovú kartu vo wallete a kupoval som si platené aplikácie. Platba prebehla, banka stiahla peniaze ale keď kliknem na wallet tak tam stále píše že “apple pay čakajúce” a je to pri všetkých platbách. To znamená že to app store nedostali či ako? Nieže apple bude vymáhať nejaké nezaplatené účty. Lebo aplikácie sa aktivovali tak nechápem ako to je.
Naposledy upravil(a) Gaaspi dne čtv čer 04, 2020 2:37 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3511
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple platba a wallet

Příspěvek od mirmo80 »

A su to tie platby za aplikacie? Nie su to nejake ine tranzakcie?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Apple platba a wallet

Příspěvek od Gaaspi »

Ano. Tie platby.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple platba a wallet

Příspěvek od Clon »

Asi bych to neresil. Ted jsem se dival do Wallet a nasel jsem tam status Cekajici z 25.2.20. Je to platba operatorovi, a ten mi poslal potvrzovaci sms velice rychle. Z banky to taky bylo strzeno.
To same je tam u vyberu z bankomatu asi pred tydnem.
Jinak taky Apple posila do mailu fakturu za zakoupene aplikace - obvykle nasledujici den, pokud neni sobota. Prisel ti mail ?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3511
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Apple platba a wallet

Příspěvek od mirmo80 »

No ja sa priznavam, ze som to tam ani nikdy poriadne neskumal. O tranzakcii mi pride push notifikacia a tym to pre mna konci. A ked potrebujem nieco dohladat, alebo zistit, tak to aj tak riesim cez ib.
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne pát čer 05, 2020 9:07 am, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Apple platba a wallet

Příspěvek od Gaaspi »

Ano ano stejni pripad jak clon opisuje, to je ze cakajauca rezervace ci co. Ale ako mirmo rika ano chodia mi na mail faktury z apple. A chodi mi aj push z appky banky ze to bylo strzeno presne tak. OK jen sem se bal lebo byly pripady ze clovek nekde nevedomky nezaplatil 20€ a pak vzniklo z toho 200€ aj s pokutama atd.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět