gmail push funkcni!

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv
Odpovědět
drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

gmail push funkcni!

Příspěvek od drsny »

http://googlemobile.blogspot.com/2009/0 ... pport.html

muj iphone uz se syncuje s gmailem pres exchange account

myschoo

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od myschoo »

toto tu uz v samostatnej teme spominal rony, len vtedy fungoval IBA gmail a nic ine...

viewtopic.php?f=13&t=20238

edit. ano az potom som si to uvedomil, ze to je naopak :oops:
Naposledy upravil(a) myschoo dne stř zář 23, 2009 2:17 pm, celkem upraveno 1 x.

zeggjk
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: čtv říj 02, 2008 1:18 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od zeggjk »

Ano, fungoval jen google kalendář a google kontakty. Teď již funguje vše, tj. i google mail.
iPhone 4S 16GB černý - iOS 8 bez JB
iPad 4.gen 32GB WiFi bílý - iOS 8 bez JB
Macbook Air 13" 2012 Intel i5 1,8 GHz, 128GB SSD, 8GB RAM - OS X 10.9.5.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od drsny »

myschoo píše:toto tu uz v samostatnej teme spominal rony, len vtedy fungoval IBA gmail a nic ine...

viewtopic.php?f=13&t=20238


ne, je to opacne nez pises. az do ted fungovaly pouze kontakty a kalendar nikoli gmail. nyni, konkretne od vcerejska, je jiz konecne mozne vyuzivat push synchronizaci i googliho mailu.

modemo

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od modemo »

Potvrdzujem funkcnost na 3.1 JB Vsetko ide, mail, kontakty, kalendar. Len treba byt trosku trpezlivy prvy krat :)

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od havran66 »

Mně už všechno taky funguje. Nejvíc práce mi dalo upravit kontakty v CSV souboru, protože nejvíc jsem jich samozřejmě měl jako "Jiný" a ty se zpátky do IPhona nesynchronizují. Už mi zbývá akorát přesměrovat všechny účty na Gmail. Jedinej důvod pro mě je ten, že mi občas na iPhonu při přechodu z wifi na edge blbnou SMTP servery a musím to vždy nějak přenastavit.

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od Arrow79 »

Doteraz som pouzival pre synch len kontakty a kalendar. Akurat som si to zmenil, maily zatial prisli. Uvidime ako budu chodit nove. Ak to pojde ok, mozno by mi to nahradilo BB ;) A samozrejme som velmi zvedavy, ako to ovplyvni vydrz baterky.

edit: v podstate funguje to pekne. Ale len do cca 2 minut od locknutia iPhonu. Potom sa nove maily prijmu az po odomknuti. Baterku to zerie vcelku dost. Uvidime, zatial si to necham aj so zapnutym push. Ak to bude moc zrat, tak si to budem synchronizovat manualne. Ale je to vyborne v tom, ze nemusim nastavovat dva ucty, predtym som mal jeden exchange google sync na kontakty a kalendar a jeden na mail, staci nakonfigurovat ten exchange.
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

cr666sh
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob bře 29, 2008 5:30 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od cr666sh »

Nastavil som, dal som synchronizovat zlozky a no limit pre starsie maily, nacitat vzdy 75 poslednych mailov a aplikacia mi stiahla asi tak 20 mailov a hadze hlasku Cannot access server... Nemate s tym niekto skusenost? Alebo je mozne, ze ide o docasny vypadok zo strany Google?

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od havran66 »

A79 píše:Ale je to vyborne v tom, ze nemusim nastavovat dva ucty, predtym som mal jeden exchange google sync na kontakty a kalendar a jeden na mail, staci nakonfigurovat ten exchange.


Na to se chci zeptat. Pokud nechám jen ten Exchange účet, tak mě to při odpovědi zmrší diakritiku jména účtu asi takhle Lubo_ Havr_nek . Když to pošlu přes Gmail účet tak je vše v pořádku. Má prosím ještě někdo diakritiku ve jméně a chová se mu to stejně? Já jsem si taky nejdřív myslel, že tam nechám jenom ten Exchange, ale zase jsem vrátil původní, takže se mi objevují příchozí maily ve dvou účtech.

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od Arrow79 »

cr666sh: mam nastavenych poslednych 50 sprav, vsetko OK. Push mam nastaveny len pre dorucenu postu, pre ostatne priecinky nie.

havran66: No, moje meno nema diakritiku, cize neviem. Vsetky spravy co mi dosli maju diakritiku spravne, pri odpovedani je povodna sprava tiez v poriadku aj s diakritikou.
Tie prichodzie maily nastavis jednoducho. Ak nebudes pouzivat ucet exchange, ale klasicky gmail imap tak v nastaveni toho exchange len vypni synchronizaciu mailov. Potom by si mal mat len jeden ucet.
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od havran66 »

To já vím, ale to by mi nechodily Push.

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od Arrow79 »

No, tak potvrdzujem, mam prislo mi par mailov, v ktorych nieje spravne zobrazena diakritika. Ale nejak ma to moc netrapi.
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

pali777

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od pali777 »

No dnes som si premseroval sicko na Gmail...vsetko je synchronizovane zo vsetkym a vsetko funguje:) len jedna ci dve otazky....

A. Da sa konto nastavit tak aby mi v Mail aplikacii zobrazovalo len Inbox, Sent, Trash a Drafts ako to bolo predtym....a nie komplet vsetky gMail priecinky?

B. Daju sa nejak nastavit Notifications na Push od Gmailu ci ee? Nie ze by som to chcel len ma to zaujima:))

EDIT: Ok ok uz som si uvedomil ze je zbytocne mat Push Notification ked mi to pushne rovno cely mail:) takze otazka B je bezpredmentna :)

DIkes

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od havran66 »

A79 píše:No, tak potvrdzujem, mam prislo mi par mailov, v ktorych nieje spravne zobrazena diakritika. Ale nejak ma to moc netrapi.


To co přijde mně tak mě taky netrápí :). Horší je, když to zkomoleně z iPhonu přijde obchodnímu partnerovi.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od drsny »

blbnou i html maily, ale gmail to urcite casem poresi.

2 pali777: ikdyz push notifikace nemaji smysl, pokud bys po nich presto touzil, umi to appstore aplikace gpush

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od Arrow79 »

Drsny: gpush teda moc spolahlivy nieje...

HTML maily s diakritikou blbnu, ale nie vsetky.. niektore su uplne v pohode, niektore same somariny.

Btw, akurat som si gmail prehodil na klasicky IMAP. Mal som problemy so synchronizaciou. Same hlasky o nedostupnosti gmail servera atd. Baterka ide rapidne dolu.... No, este budem skusat, push je super vec, ale pokial to nebude uplne 100% funkcne tak sa zaobidem aj bez toho v iP..
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od drsny »

gpush jsem nezkousel, jen vim, ze ta app existuje.

osobne problemy se spotrebou nepozoruju, ale pouzival jsem exchange account pro sync kalendare a kontaktu jiz driv, tak to muze byt tim, ze uz jsme zvyklej. ja zatim zustavam u pushovani i u gmailu. zadne vyrazne problemy jsme zatim nezaznamenal.

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od havran66 »

Já u spotřeby taky žádnej nárúst nepozoruju. Při zapnutým gmailu i exchange účtu mi maily vpohodě přicházejí i odcházejí. Znepokojilo mě ale, že jsem byl dnes jednou při plném signálu nedostupný. Nevím, jestli to s tím souvisí ale snad ne, protože synch. mi probíhá přes wifi.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od drsny »

v tomto pripade bych spis hledal problem v momentalnim vytizeni site operatora

pali777

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od pali777 »

No ja som musel tiez Push vypnut kvoli velkemu narastu spotreby baterie. Doteraz som mal vsetko na manual teda mozno je to len nezvyk ale neviem no. Skoda bo sa mi to celkom zacalo pacit;)

filip
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: stř zář 03, 2008 1:03 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od filip »

tiez som si prave poriesil exchange ucet na gmail.
kontakty mi idu krasne ale kalendar ani tuk...
neviete kde moze byt problem? mam ho nastaveny, aktivovany.
ked si vytvoim ulohu aj cez web v iphone sa neukaze a naopak
ked vytvorim ulohu v iphone tak nieje ani na webe a z iphonu hned
zmizne.

nastavene to mam snad spravne. v iphone len kalendar exchange...

dik za pripadnu pomoc.
iPhone 4 16GB, fw 5.0.1, orange SK
MacBook PRO 2,4 GHz Intel Core 2 Duo, OSX 10.7

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od havran66 »

Musíš si v IPhone nastavit zobrazování toho správného kalendáře. V nastavení > kalendáře si ho zadej jako výchozí a v kalendářích si zadej buď tento nebo všechny a bude se ti to zobrazovat :)

Edit:teď jsem si všim, že ho v iPhone máš nastavený.

filip
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: stř zář 03, 2008 1:03 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od filip »

tak uz mi to fachci. zistil som ze treba mat najprv aktivovany kalendar
na google a az potom nastavovat exchange na iphone.
opacne sa to akosi nechyta.
aspon mne to takto zafungovalo.
iPhone 4 16GB, fw 5.0.1, orange SK
MacBook PRO 2,4 GHz Intel Core 2 Duo, OSX 10.7

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od Fifik »

Mohol by mi niekto s tým prosím pomôcť cez RP ? Ďakujem.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

mmhardky

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od mmhardky »

No, doteraz som mal dve konta nastavene na fetch kazdych 15 minut, teraz som si teda dal moje primarne konto cez exchange a push, a baterka sla dole asi na polovicu... som myslel ze to bude skor naopak...

beedee

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od beedee »

Po par dnoch pouzivania som zistil, ze nefunguje search v mailoch na serveri (continue search on server...). Otestoval som to cez klasicky imap a tam mi to hladany mail naslo (zadany ten isty keyword), cez exchange to hlasi no results :( mate s tym niekto nejake skusenosti?

mmhardky

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od mmhardky »

Ludia, ako si mam nacitat cez exhcange stare maily? Cez IMAP sa dole vzdy objavilo "nacitaj starsie spravy", cez echange tam nic take nie je. A search tiez nefunguje,

keis
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: ned led 27, 2008 12:32 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od keis »

Ahoj, chtel bych se zeptat na nastaveni gmail uctu v iPhonu. Konecne jsem si udelal poradek v mailech a zridil novy vychozi mailovy ucet na gmailu. Ten mi zaroven stahuje postu jeste ze dvou dalsich gmailovych uctu a byvaleho primarniho uctu na centrum.cz. V iPhone jsem si nastavil emailovy ucet pres exchange. Vse funguje presne jak ma, jedine co mi vadi, ze kdyz otevru v iphone Mail, vidim zde nasledujici serazeni:
Příchozí
Odeslané
Koš
Gmail
-All Mail
-Spam
-Starred
Dragts

Je mozne se nejak zbavit slozek a podloszek, jako jsou all mail, spam, starred a drafts?

Moc díky za rady
bylo:
iPhone 2G 8GB dovoz USA
iPhone 3G 8GB O2
je:
iPhone 4 16 GB black FW 5.1.1
iPad treti generace 32GB wifi black FW 5.1.1
bude:
iMac 27"

Forlan
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: čtv čer 23, 2011 8:17 pm

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od Forlan »

Zdravím, nevim zda uz to tu neni, tak snad se neopakuji. Začal jsem používat aplikaci gmail, která oznamuje emaily takřka hned, ale nezobrazuje notifikace na displeji, je to chyba jen u me nebo vseobecne u te aplikace?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: gmail push funkcni!

Příspěvek od rony »

novinka, ktoru som spozoroval!

pred dlhsim casom zrusil google gmail cez exchange konektor cim aj zlikvidoval push notifikacie (zostal iba fetch a tym padom notifikacie s oneskorenim)

prave teraz som spozoroval, ze mi gmail opat notifikuje okamzite.

neviem ako je to mozne alebo ci je to fakt tak...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět