Jailbreak a výměna desky

Diskuze o možnostech jailbreaku, novinky, dění, problémy.
Odpovědět
Peter Frei
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 27, 2020 9:39 pm

Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od Peter Frei »

Zdravím, měl bych takový poměrně dost komplexni dotaz.
Podařilo se mi koupit iPhone 6s s iOS 13.3 a jailbreakem
Vzhledem k tomu že v dnešní době a všem funkcím co už iOS má sám o sobě je asi jasné proč je na něm nahrán jailbreak. No a teď jde právě o to, telefon s jailbreakem jsem koupil protože jej mám v plánu použit na náhradní díly, resp použit cele šasi telefonu a nahradit pouze desku, ale protože nemám s JB žádné zkušenosti tak jsem hledal a internetu a zjistil, že když dojde telefonu šťáva tak se zruší jailbreak ... takže můj dotaz když prohodím desky půjde poté telefon s hacknoutou deskou vůbec zapnout a nebo z nej bude cihla a jak je to s tím JB přímo pomoci aplikace Unc0ver když je telefon v tomto stavu (jak již jsem psal mezi řádky) ??

Můj současný iPhone je totiž ve stavu kdy:
1. Nefunguje NFC a Apple Pay je sice aktivovane ale neplatí
2. Dochází jakoby k vrstveni textur (textu, čísel, vzoru...) při maximálním jasu, při nízkém jasu je zobrazení perfektní ... na displeji je patrné ze není originál
3. Baterie je totálně na maderu (cca. 1500+ cyklu, 60 procentní stav podle coconut a 72 podle nastavení- stav baterie) takže hodina a půl zapnuteho displeje denně stačí na 100% to 1%
4. o minulém víkendu mi spadl a objevila se typická praskliny
5. Mám nový home button takže žádné Touch ID

Takze z techto důvodu chci zkusit nové šasi
Nemůže dojít k blokaci moji desky když ji dam do saši toho JB telefonu ?
A šlo by například i u mé desky znova rozjet Touch ID ? Četl jsem něco na en stránkách ze to někdo děla přes reinstalaci a je celkem úspěšný


Pokud tedy mužů poprosit zda-li by mi někdo dokázal dat třeba i jen částečné odpovědi na moje otázky, děkuji

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od mike-biker »

Já tedy JB nemám a nevím ani, jaký typ máš ty. Nicméně mít JB a zároveň v telefonu mít citlivá data je stejný risk, jako soulož v Africe bez prezervativu. Může to vyjít, ale nemusí. :D
Ale k věci, určitě bych si o tom něco přečetl a hlavně se zamyslel, k čemu JB potřebuješ?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Peter Frei
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 27, 2020 9:39 pm

Re: Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od Peter Frei »

Aktuálně je tam checkra1n a důvod proč tam je jsem doufal, ze bude jasný z textu a já to tu nebudu muset psát abych neporušoval pravidla fóra.

Jinak mám dvě zařízení
1. Svůj iPhone 6s s mnoha nedostatky, bez JB, s Apple Watch ve kterých mám Apple Pay
2. Nový iPhone 6s který jsem koupil s JB a chci použit jeho tělo

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od mike-biker »

Aha, nic ve zlém, ale krást aplikace se zde "sorry jako" nenosí. Nezlob se, ale jednak rada žádná není a i kdyby byla, zde to rozhodně podporovat nebudeme.
Pokud budeš mít JB a zároveň citlivá data v jednom telefonu, pak jsi totální pako. Sorry.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od rony »

jedno nechapem, do tych mobilov vrazil vIac penazi nez by vrazil do tych par aplikacii, ktore clovek potrebuje.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Peter Frei
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 27, 2020 9:39 pm

Re: Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od Peter Frei »

Počkat cože ? :lol: :lol: :ROFL:
Teď mi přijde, že jsme hodně z rozdílných vesmírů... jakože cože ... jaké kradené aplikace ... co? :shock:

Koupil jsem telefon s JB který je označen jako ztraceny a tudíž blokovany na iCloud a funguje pravděpodobně jenom z toho důvodu ze je má něm ta checera a iCloud bypass a mě jde o to jestli když odpojím baterii jestli ta deska půjde zapnout ještě někdy ...

A citlivá data ... na svém ip samosebou žádný *** JB samosebou nemám proč jako

EDIT: Sloučeno do jednoho příspěvku.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od mike-biker »

Tak to ti nepovím, jestli to chápu správně, tak chceš ze dvou telefonů udělat jeden?
Jinak deska blokovaná na iCloud je ti k ničemu. Ale ohledně toho že chodí s JB ti asi řekne někdo, kdo se tím zabývá.
Nicméně na tvém místě bych telefon odevzdal na PČR.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Peter Frei
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 27, 2020 9:39 pm

Re: Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od Peter Frei »

Jenom jsem se chtěl ujistit a případně dozvědět se nové věci. Ano vím, že blokovany iPhone je samosebou úplně k ničemu jenže jak píšu on tento tak úplně k ničemu není a “normálně” funguje akorát přes JB. Proto chci použit jeho šasi a dat do toho svoji desku.

Tak či tak děkuji za věnovaný čas.
Ještě chvíli počkám jestli se někdo najde se zkušeností a potom se uvidí

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jailbreak a výměna desky

Příspěvek od mike-biker »

V tom případě není problém. Můžeš z něj použít vše, kromě desky a Home tlačítka. To musíš použít ze svého telefonu.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět