Diktovanie cez Siri

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Diktovanie cez Siri

Příspěvek od Fifik »

Ahojte,

chcem sa spýtať či mi viete poradiť ako nadiktovať správu cez Siri v slovenčine. Akonáhle poviem Siri aby napísala správu konkrétnej osobe a začnem diktovať text v slovenčine, tak mi nerozumie a píše anglické slovíčka.

Dá sa to nejako nastaviť?
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Diktovanie cez Siri

Příspěvek od rony »

nie. Jedine cez Zkratky ale to uz si vygugli, ci niekto nezdiela hotovu skratku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Diktovanie cez Siri

Příspěvek od mirmo80 »

Sakra to ma nenapadlo. Tie skratky zatial uplne ignorujem a pritom mozu vyriesit kopec veci.
Riesim to iste.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Diktovanie cez Siri

Příspěvek od rony »

ja by som pri takejto situacii skusil na vec ist od lesa

napr by som si kladol otazky:

fakt musim vyvolat cely proces hlasom?
fakt to mam mat k dispozicii pre vsetkych prijemcov?
kedy to mam pocit potreby vyuzit?
co vlastne chcem diktovat?
nie su to opakovane odpovede?

ak by mi vyslo, ze je jedina osoba a vlastne len chce nejaku moju reakciu,
nenajdem iny sposob?

co napr. Vysilacka (pls netrapte ma tym ze nemate aw - toto je uvazovanie, nie rada)
co napr urobenie si skratky pre konkretnu osobu, kde mi jednym tukom nakopne imessage a potom tuknem a hovorim - cize redukujem to na jeden dva tuky.
co napr aj veci ako: fakt to musim robit? musim reagovat hned alebo staci o 15 minut, ked budem v pohode?
pozrel som si menu Nastaveni Pristupnost (a zbavil som sa pocitu ze je to menu pre slepcov), a pokukal som sa ci mi z toho nieco nepomoze? Viete ze ovladat ui ios ide napr len kyvanim hlavou?
nevybavim to telefonatom? :)))
atd :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Diktovanie cez Siri

Příspěvek od mirmo80 »

Tak co sa tyka mna tak ja by som chcel, bez nutnosti cokolvek klikat, poslat cez aw sms aspon mojej drahej. Typicky napr. ked soferujem.
Uz sa hrabem v skratkach a skusam co by sa dalo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Diktovanie cez Siri

Příspěvek od rony »

tak to bude tazke, ked to chces robit z auta ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Diktovanie cez Siri

Příspěvek od mirmo80 »

Tak skratku na jednu osobu ide urobit a cele to vyzduje jeden klik - odoslat. Ale problem je ze aw nevedia skratku pouzit. Po fraze, ktoru som si k skratke nahral, na nich pise spustam skratku, tapnem ked bude pripravene a potom po dlhom case pokracuj na iPhone. A ten samozrejme nic nerobi. Tak neviem, ci aw maju svoje skratky alebo nevedia aktivovat tie v iP.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět