Apple Watch 2 vs Fenix 5

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od FILIPSN007 »

Zdravím,

tak jsem se rozhodl, že si taky pořídím nějaký chytrý hodinky k iPhonu, samozřejmě mě automaticky napadli Apple Watch Series 2, jenom ta výdrž, jako zvládl bych to nabíjet každý den, ale mám obavy, že mě to přestane brzo bavit.

Tak jsem hledal dále, a zjistil jsem, že za týden se začnou prodávat Fenix 5.

Hned jak se ještě trochu oteplí tak chci vytáhnout kolo a začít chodit na bazén, zvládnou to oboje hodinky. Ale abych pravdu řekl, nemám v Apple Watch takovou důvěru, abych je tahal do bazénu, má někdo vyzkoušené, že to vydrží?

Fenix 5 to určitě zvládnou, ale zase se tento typ hodinek nehodí na 100% na denní nošení, do společnosti se moc nehodí.

Celkově bych od toho očekával, že jedny hodinky splní vše co Watch a Fenix 5. Jinak v práci to budu používat na notifikace, sedavá kancelářská práce, takže to využiju stylem, že nebudu muset furt kontrolovat telefon jenom si pootočením ruky rozsvítím displej.

Jako nejlepší by bylo mít oboje, ale to je safra rozežranost, co byste mi doporučili? :)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem AW nikdy nechtěl, spíše se mi líbily hodinky typu Sony Ericsson Smartwatch, které byly klasické, pouze s OLED notifikačním proužkem.
Protože zase začnu více sportovat, Garmin Fenix 5X je celkem jasná volba. I vzhledem k výdrži.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od Jadro »

Mam Fenix 3 a muzu jedine doporucit. A i v obchode se dnes nosi Garmin, Suunto, Polar apod. Sam je taky nesundavam. Sport k memu zivotu patri.

nunasjiri
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pát črc 29, 2016 2:28 pm

Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od nunasjiri »

Mam Fenix 3 a spokojenost, na noc vypinam ( nerad spim s hodinkama) a vydrz 14 dnu minimalne. Pouzivam na kolo, lyze. Koukam na tep, tlak. Pouzivam na ovladani muziky v iphounu, cim vic slunce, tim lepsi citelnost.Nemenil bych. Jo a s tim nosenim, nesundavam je ani do saka[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20170327/3e8d33a347e063a87f04edcd28ebec3b.jpg[/img]
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20170327/410dccae78d768f1f36b1887f30cce63.jpg[/img]

Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od Renik »

AW Series 2 mi vydrzali v pohode skoro 3 dni. Mam ich od piatku, casto sa s nimi hram a spokojnost..
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od jeenik »

Nevim proč by se Fenix nehodil do společnosti? Naopak, nahodím nějaký stylový ciferník a do saka s tím nemám problém, jen to chce mít řemínek, který se hodí (mám černý). Na AW by mě asi štvalo, že displej není stále viditelný...

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

F5 ma quickfit, takze vymena reminku je otazka vterinky. Mam F3HR a jsem spokojen. Ale po F5 pokukuji. Cekam az bude k videni na zivo.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od rony »

jeenik píše:Nevim proč by se Fenix nehodil do společnosti? Naopak, nahodím nějaký stylový ciferník a do saka s tím nemám problém, jen to chce mít řemínek, který se hodí (mám černý). Na AW by mě asi štvalo, že displej není stále viditelný...


[url]http://hodinkomania.sk/index.php?thread/1952-aké-hodinky-si-vybrať-k-tričku-košeli-či-do-obleku/[/url]
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od Jadro »

MiGR: to nas je vic ;-)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od parmin »

aw podle mě nejsou hodinky na sport. a neznám nikoho, kdo by pravidelně sportoval a používal je. na sport garmin, suunto, polar...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Manzelka se pokousi AW2 na sport pouzivat ale mimo primo podporovane sporty je to utrpeni. Na ostatni sporty aby clovek instaloval dalsi aplikace atd. Dalsi nevyhoda AW2 je v tom ze Apple nema zadny web kde by se data dala znovu prohlednout. G/S/P jsou v tomto mnohem dal. AW2 jsou lepsi fitness naramek.

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od FILIPSN007 »

Apple Watch nejsou na sport? já měl za to, že je jeden z klíčových faktorů těchto hodinek, minimálně podle toho jak se tyto hodinky prezentovali. Tak je to potom jasné, tento týden jsem se byl dívat na Fenix 3, kvůli velikosti, protože mám menší ruku, a bez problému, čekal jsem, že to bude horší, takže je asi rozhodnuto.

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Zalezi co clovek chce. Beh, kolo a plavani asi ok. Ale treba lyzovani uz je slabota. Sice lze zadat aktivitu 'jizda venku' ale neukaze to max.rychlost, pocet sjezdu atd. A tak je to u vsech dalsich nepodporovanych aktivit. A to nemluvim o vybite baterce aw i mobilu. Garmin/Suunto to maji o dost lepe. Nasledna analyza dat na webu atd. Kazdy se ale musi rozhodnout sam co chce a potrebuje.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od Anndy »

Na lyžovanie sú apky aj pre AW. Bežne vydržia lyžovaní deň
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od rony »

asi sa vazne zhodneme, ze AW su v tom spektre viac k beznemu noseniu plus maju sportove aktivity ako vyhodny doplnok.

no a v inej casti spektra su veci od firiem, co prioritne robia sportove resp. outdoor veci, ktore nahodou teraz cim dalej voac doplnuju o charakter smartwatch.

obe kategorie si rozsiruju zaber.

takze, ak by som mal smartwatch nosit 90 % do kancla, mam jasno.

ak by som mal aktivity a nutkanie ich merat, tak tiez. :-)

takze je trosku smiesne ak sa prehnane snazi clovek vlacit AW na extremne prilezitosti a naopak tie sportove merace ma na schodzi k obleku :-)

vybrat je z coho :-) riesit mozeme asi iba integraciu daneho zariadenia s vecami, co uz mam. Nie?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od Anndy »

Súhlasím. Tak isto je dôležité, čo človek od merania pri športe / pohybovej aktivite vyžaduje. Teda ako športuje :-)
Mne stačí energia, tep a tie blbosti, čo AW poskytujú, bohate. Beriem to skôr ako zaujímavosť a zábavu. Skôr využívam aj iné možnosti AW ako len športové veci a bežne do kanclu nosím. Vyhovuje mi aj bleskurýchla výmena remienkov. Silikon na šport a hneď potom doma, či v šatni nejaký kovový, či kožený ďalej do dňa :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Naprosty souhlas s Anndy. Pokud nekoho zajimaji pouze vydane kalorie tak AW jsou idealni. Kdo se chce pitvat v datech at si vybere neco jineho.

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od trminek »

Já mám Apple watch přes dva roky a poslední půl roku AW2. V úvodním příspěvku zazněl dotaz, zda vydrží bazén. Tedy AW2 bych se určitě nebál, mají deklarovanou vodotěsnost na plavání. Naopak by mi na ruce při plavání vadily velké a těžké Garminy.
Co se použití týká tak jsou AW mnohem flexibilnější zařízení než Garminy (ty bych bral opravdu jen na sport (na ten jsou skvělé) a lehké notifikace), protože mají mnohem větší podporu ze strany Apple i dalších výrobců SW. Co se týká přesnosti GPS, tak ta je podobná jako u řady Fenix 3.
Optický snímač tepu na zápěstí také patří ke špičce tohoto druhu snímačů a pokud mi nestačí, připnu si BT hrudní pás se kterým přímo hodinky nativně pracují.
Pokud potřebuji provozovat sport, který AW nativně neumí, pořídím si aplikaci, která prostě umí to co potřebuji. Nyní je již stáhnutelných více apek, které běží přímo v hodinkách a telefon nepotřebují.
Jen pro upřesnění dá se nyní použít toto:
Strava
NRC
Runkeeper
Trails (mimo jiné geniální apka na turistiku)
MySwimmPro je super na plavání
Record od Under Armor umí tepové zóny a další věci
nemluvě o aplikacích na intervalové tréninky atd.

Garminy mají výhodu v mnohonásobně vyšší výdrži, ale to je na každém, aby si řekl zda to potřebuje. Já každý den dávám na stojánek hodinky se stavem baterie někde kolem 60% a to mám skoro každý den měřenou aktivitu kolem 2 hodin. AW mají v režimu noční stolek navíc super funkci nahrazující klasický budík.

Ale jak jsem psal i v jiném tématu, kdybych se nebál menší provázanosti Garminů na telefon, určitě bych pokukoval po Garmin Chronos, ty mě úplně uchvátily svým designem. Myslím že to je přesně zařízení, které se dá vzít na sport i do obleku :)

Ještě k těm AW a sportu - hodně sleduji zahraniční forum, kde bylo ze začátku mnoho běžců opravdu frustrovaných z toho jak si pořídili AW, odložili svoje staré běžecké hodinky (třeba i Garminy) a nemají takový přehled o běhu na který byli zvyklí. Všechno je to o SW, který ušel za poslední 2-3 měsíce velký kus cesty a například NRC, Strava a Runkeeper to fakt hodně posunuli.
Já například vestavěnou sportovní aplikaci nepoužívám, protože Apple svojí uzavřeností neumožňuje exportovat GPX soubor včetně mapy a to mi následně v Endomondu, kam vše importuji chybí. Proto jsem vnitřní aplikaci nahradil jinou, která tuto podporu nativně má a jsem maximálně spokojený.

Ještě je tu také jedna podstatná věc a tou je velikost ruky. Já osobně mám hubenější zápěstí a proto mi velikost AW maximálně vyhovuje, ale osobám s mohutnější zápěstí se mohou zdát malé.
Minulý týden jsem se pobavil u Apple prodejce, když si tam jeden "urostlejší" pán zkoušel AW s milánským tahem a ani je nebyl schopen nandat na ruku. Když se mu to podařilo, ty hodinky vypadaly jak nějaký šperk z dámské kolekce.

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Mohl bys mi tedy doporucit aplikaci ktera bezi pouze v AW2, nepotrebuje iPhone a umi trackovat:
- sjezdove lyzovani
- bezky
- inline brusle
- tenis
S tim ze to ukazuje dulezite hodnoty pro dany typ aktivity. Idealne pak aby logovala do Apple Activity. Nebo pak i na beh/kolo/plavani musim pouzivat neco jineho co ma spolecny back-end? Chtel bych mit vse na jednom miste.

Nemyslim to nijak zle, jen jsem jeste nic takoveho nevidel.

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od trminek »

Myslím že pro získání detailních dat pro danou disciplínu bude nutné použít speciální appky.
Ale například Trails umí: běžky, brusle, sjezdové lyžování (umí to spočítat i počet km bez lanovky atp.)

Pro tenis a plavání by bylo potřeba něco extra s tím že pro tenis fakt žádnou appku z vlastní zkušenosti neznám, tenis nehraju.

Nicméně Garmin umí spočítat například počet úderů a pod.? Nebo jen spočítá kalorie počet kroků a další obecné parametry?

Jinak nový Garminy prý umí změřit i takové věci jako je síla odrazu při střelbě zbraní atp. což si myslím že bez speciáních aplikací (ani nevím zda existují) AW nikdy nedají..

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Podivam se tedy na Trails.

Nemyslim to az tak detailne jako pocet uderu raketou. Jen treba pocet sjezdu apod. Nebo max. rychlost na inline bruslich a pak aktivita zaznamenana jako inline.

Ja to chapu tak ze AW2 jsou vyladene pro beh, kolo a plavani ale bez slozitejsich treningovych technik jako intervaly apod. Proste velmi paradni fitness naramek do ktereho lze nahrat dalsi sporty ve forme aplikaci. Kdyz clovek vi jake. Bohuzel je dost nejiste kde data skonci a zda budou ze vsech aplikaci na jednom miste.

Garmin apod to ma uz rovnou. Ale zase nema tak pekny display, neni to smartwatch atd.

Kazdy at si vybere.

lofounek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: sob pro 08, 2007 6:41 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od lofounek »

Leta pouzivam na vsechny sporty (beh, kolo, lyze, bezky, inline, atd.) aplikaci Sports Tracker, jinak jsou tu Runtastic, Endomondo, MapMyRun, Strava, atd.

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

To vsechno znam. Ale ktera z tech app umi bezet samostatne pouze v hodinkach? A loguje do Apple Health.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od Anndy »

Podľa mna do AppleHealth vedia /malo by vedieť trackovať všetky (Napr Runkeeper to vie). Treba to len povoliť v Health - teda Zdraví.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od jeenik »

VO2 Max a Laktátový práh či počet hodin regenerace umí Apple watch také?

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Myslim ze primo ne. Ale nejaka apka s hrudnim pasem by mohla. Podle mne tu porovnavame ruzne zacilene zarizeni. AW2-super smartwatch a fitness zarizeni = naproste vetsine to staci. F5-super sporttester do ktereho ohledne sportu neni treba nic instalovat.

Prijde mi ze AW2 chybi poradna multi-sportovni apka ktera umi bezet bez iPhone. U aktivit delsich jak hodina mam dost pochybnosti o vydrzi jak aw tak iphone. Ze zkusenosti vim ze delsi celodenni lyzovani neprezije ani jedno. Zamrzi to hlavne u iPhone kde tim clovek prijde o bezpeci ze si clovek v pripade nouze privola pomoc.

lofounek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: sob pro 08, 2007 6:41 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od lofounek »

S tou výdrží to není pravda vzhledem k tomu, že aplikace typu Sports Tracker, Runtastic, apod. prostě bez iPhonu nejedou (nežere GPS v hodinkách). Vzhledem k tomu, že se spustí aktivita, iPhonu se vypne displej a strčí se do pouzdra, kapsy nebo jinam. GPS s vypnutým displejem žere přijatelně. Nikdy jsem neměl problém s někalika-hodinovými aktivitami i se starým iPhone 5. Nyní s iPhone 7 po 3hodinovém běžkování v zimě se mi vybije iPhone i Apple Watch o cca. 15%.
A ano je pravda, že pokud nebude existovat aplikace třetích stran, kdy si vyběhnete s Apple Watch bez iPhonu a pak si data zasynchronizujete popř. vyexportujete GPX file, nebudou mít AW2 smysl, proto mám AW1, i když k plavání se nehodí.

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od sharkee »

Strava funguje již bez iPhonu.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

lofounek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: sob pro 08, 2007 6:41 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od lofounek »

Dobra zprava, bohuzel je jen na beh a kolo...

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od Anndy »

Tak aj vstavaná apka tréning nepotrebuje iPhone. Ale ona len základné veci meria. Tep, kalórie, čas...
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

cizi
Host
Host
Příspěvky: 137
Registrován: stř črc 14, 2010 10:10 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od cizi »

No, po přečtení zdejších příspěvků z toho nejsem moc moudrý. Vlastnil jsem F3 a nyní mám AW2 (Nike plus 42mm). Z obou mám rozporuplné pocity.

F3, super na sport, všechen sport (lyžuji, běhám, bruslím, jezdím na kole, plavu) a tohle všechno ty hodinky umí. Zaznamenají všechno a to je právě možná jejich problém. Umí třeba měřit teplotu, ale jakou teplotu? Je to totiž teplota mezi rukou a jejím okolím, což je celkem zbytečný údaj, protože to ení ani teplota vaše ani vzduchu. Stejně tak při plavání např. SWOLF, zajímavé číslo kolik temp máte na bazén. Zjednodušeně umí všechno, na ty data se podíváte a v tu ránu je zapomenete, protože většina lidi dělá sport rekreačně, bude většině stačit změřit vzdálenost, čas (plus/mínus). Barometr, výškoměr a kompas je celkem zajímavá vlastnost, bez které asi dokážete žít, protože až půjdete někam na několikadenní trek tak si kompas vezmete starý dobrý hardwarový a výškoměr v zásadě nebude ani potřebovat. V neposlední řadě velikost a tíha hodinek je celkem v mezích, ale věřte, že nasoukat je pod rukáv termotirka je kolikrát celkem výkon :-).

AW2 jsou trochu o něčem jiném. Jsou to prostě smartwatch s displejem, který se pouští jen tehdy, když zvednete ruku (což je třeba v leže problém). Notifikace hodinek jsou opravu příjemné, vibrace jsou více cítit a ne slyšet, což je fajn. Odpovědět nadiktováním je taky hodně fajn a co je největší pecka je úložiště do kterého si můžete nahrát hudbu a vyběhnout bez mobilu.... no a teď zpět ke sportu.. AW2 umí jen základ, v zásadě udělají ze všeho průměr a pokud budete třeba chtít vědět jak vám tikala při běhu pumpa musíte si stáhnout aplikaci vitals, kde je detailní záznam tlukotu srdce. Měření tepu ze zápěstí je u AW2 (vlastně asi jako všude na hodinkách) spíše na klidovou tepovku. Při sportu to měří jednou za čas a pak graf tepu vypadá jako noty na buben... tím se dostávám k problému AW. Externí aplikace. za to co F3 měří i zbytečnosti mají to vše aspoň na jednom místě a vy si vybere to chcete. Za to co u AW si musíte pro každou blbost stáhnout aplikaci, kterou pak na tom titěrném displeji musíte spustit...

.. no a teď raďte :-).. řeším nyní třeba problém. Nevíte někdo, prosím, zda pro AW2 není nějaká aplikace do které si nahraju trasu v GPX, pak sednu na kolo a budu tu trasu chtít jet a hodinky mi budou ukazovat kde zrovna jsem (coz F3 není btw žádný problém)?

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Velmi pěkně sepsáno. Naprostý souhlas.

Co Strava? Neumí to? Možná že řešením jsou Apple maps.

cizi
Host
Host
Příspěvky: 137
Registrován: stř črc 14, 2010 10:10 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od cizi »

Zkouším Trails, vypadá to slibně. Navádět po trase to sice neumí, ale aspoň to ukazuje víc dat než stock aplikace aktivita .. Stravu zkusím, ale tohle je přesně to co mě nebaví :-)... věřím, že když najdu bude to super, otázkou je zda najdu :-D

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od bedo. »

cizi píše:F3, super na sport, všechen sport (lyžuji, běhám, bruslím, jezdím na kole, plavu) a tohle všechno ty hodinky umí. Zaznamenají všechno a to je právě možná jejich problém. Umí třeba měřit teplotu, ale jakou teplotu? Je to totiž teplota mezi rukou a jejím okolím, což je celkem zbytečný údaj, protože to ení ani teplota vaše ani vzduchu.

Len pár poznámok k tomuto - mne pripadá, že pokiaľ sa hýbem, tak teplota celkom verne konverguje k teplote okolia, akonáhle sa však zastavím, tak viac berie teplotu tela. Súhlasím, že je to viacmenej zbytočný údaj. Barometer je však fajn - jednak na meranie nadmorskej výšky neexistuje nič presnejšie, čo by bolo zároveň prenosné a rýchla zmena tlaku na horách často znamená blížiacu sa búrku, čo je užitočná informácia. Nehovoriac o tom, že je príjemné vedieť, koľko výškových metrov ešte ostáva na vrchol (alebo do doliny). No a magnetický kompas tiež ničomu neuškodí a je dobré ho mať, už len kvôli tomu, že funguje aj bez GPS, rovnako ako barometer/výškomer. Takže moje "smart" hodinky by mali mať všetky tieto snímače...

cizi
Host
Host
Příspěvky: 137
Registrován: stř črc 14, 2010 10:10 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od cizi »

Z této odpovědi je přesně vidět ten rozdíl. Ano, pokud chceš hodinky do hor, řada Fenix je to správné řešení. Mají všechno co se hodí. AW do hor ale nejsou. Jsou na městský život kdy je člověk denně doma (=může nabíjet). A chce používat hodiny na své sportování po práci, kdy sportuje spíše pro radost (nebo aby se trochu po celodenním sezení v kanclu hýbal) a nepotřebuje k tomu až tolik detailních informací. Jak říkám měl jsem F3 a jejich potenciál jsem využil tak na 40%, zbytek mi v zásadě k ničemu nebyl. No jo, ale právě díky tomu je přechod na AW o to složitější...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od mike-biker »

Já mám jasno, notifikace Fénixu 5x mi stačí, spárovat s iPhone se dají.
Potřebuji je na hory, kolo, chůzi a běh.
Teplota je samozřejmě nepříliš validní údaj, pokud je tedy nesundáme z ruky.
Ve prospěch Fénixu hovoří výdrž, výškoměr je také celkem fajn.
Hlavně jsou vodotěsné a vo vo vo tom to je.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

cizi
Host
Host
Příspěvky: 137
Registrován: stř črc 14, 2010 10:10 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od cizi »

Jj, to dává smysl. Je pravda, že všechno navíc se hodí, to je pravda :-). Pokud člověk leze po horách volil bych jednoznačně Fenixy. Já to s tím taky kupoval, ale za ten rok a čtvrt jsem po horách lezl jednou (lyžování nepočítám). A zjistil jsem, že je asi (tím asi si zatím nejsem úplně jist) lepší obětovat to lezení jednou ročně než li celý rok nosit velké těžké hodinky :-).

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Jen pro porovnání. Dnes cca 15km 3hodiny tezky trek po horach. AW2 při použití Activity aplikace z plného nabití na 8 procent a připojený iP5S na 50 procent. Fenix3HR pouze 18procent dolu. Jsou to prostě úplně jinak zaměřené hračky.

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od trminek »

Tak to nevím co s těmi hodinkami provádíte, ale já dnes po 5,9 a 8,2km výšlapů pomocí trails bez telefonu mám nyní ve 21:46 při použiti od rána 8:00 ještě 36% baterky. Časově to s dětma mohlo být klidně i přes ty tři hodiny.

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Apple Watch 2 vs Fenix 5

Příspěvek od MiGR »

Také mne to nepříjemně překvapuje. Možná je to tím připojeným iPhone. Ale bez něj by to zas měla žrát GPS. Zkusím Trails. Je možné že trasu zaznamenávají méně často.

Odpovědět