Apple Watch a viac než jeden iPhone pre hovory a správy

Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Apple Watch a viac než jeden iPhone pre hovory a správy

Příspěvek od rony »

Práve som aktivoval iPhone 5S k môjmu hlavnému iPhone 6S Plus. Čo mi doteraz chýbalo, bola možnosť mať k hodinkám napárované dva mobily. Nejakým spôsobom to však možné je aspoň pre to najhlavnejšie: hovory, facetime, imessage. Ako na to? Nečakane triviálne pomôže Hand Off. Čo je však výborné, môžem z toho vynechať hlavný iPhone.

Normálne by totiž handoff fungoval tak, že mi pri príchodzom volaní na sekundárny iPhone vrieska aj ten primárny (a následne aj AW). Lenže je možné to poprepínať tak, že v konfigurácií primárneho iPhone povypínam telefónne číslo sekundárneho iPhone (a prípadne nejaké tie mailové adresy rozdelím tak, aby som predsa len mal oddelený účel oboch iPhonov). Ale, v konfigurácií sekundárneho iPhone vidím aj to, že môžem handoff nechať ísť na AW.

Toto by Vám mohlo pomôcť pri špekulovaní ako si to všetko zladiť. Aspoň mne, uvidím pri najbližšej príležitosti to dá hypotetickú možnosť schovať už aj sekundárny iPhone do tašky, vypnúť mu zvonenia.

Musím si ešte overiť ako rýchlo sa dokážu AW ozvať a či prežijem v mojej nešťastnej konštelácií - sekundárny iPhone má SIM kartu bez mobilných dát (ja viem, tretie tisícročie, no to nevyriešim) a na púhej WiFi.

Máte s tým aj vy skúsenosti alebo chcete detailnejšie popísať ako to nastavujem?

TLDR; Je možnosť prepojiť hovory a správy do AW z ďalšieho iPhone.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět