Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Odpovědět
rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rallydavid »

? Proc mrznout? AW jsou na tele takze jsou asi nejvic vyhrivane/chranene z Apple zarizeni. Navic netravim v primem mrazu bezne vic jak 30min.
Btw. Dnes hodinky nabity na 60% a vydrzeli tak tak do 21 hod.
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

to som nevedel.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Doplňuji svůj předchozí post, že jsem je včera večer dal na nabíječku a měly 17%. Takže na 63,5 hodin (od nedělních 7 hod. do včerejších 22:30 hod.) činila spotřeba 83%.

EDIT: Aby ty informace o výdrži byly objektivní, tak podotýkám, že na iP i AW mám vypnuté tyto zdravotní funkce: Dýchání, Spánek, Mytí rukou a Hluk.
Naposledy upravil(a) pegas dne čtv led 21, 2021 1:14 pm, celkem upraveno 1 x.

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rallydavid »

Tak na zaklade tvych zkusenosti, to skoro vypada u me na reklemaci :(. Dnes zase behem 1hod a 3x rozsviceni na cas uz 5% dolu.
U hodinek asi nelze nejak udelat DFU, ze? Uz jsem drive zkousel zniva sparovat a i hard reset...
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Hmm, těžko říct, ale úbytek 5% za hodinu při třech rozsvícení displeje se zdá docela dost. Jaká je kondice baterie a používáš optimalizované nabíjení?

Na netu jsem našel, že AW dostaneš do DFU pouze pomocí iBus, ale víc ti neřeknu, moc tomu nerozumím. Více viz https://www.idownloadblog.com/2017/07/0 ... ple-watch/

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rallydavid »

Mam 100% kondici a pouzivam optimalizovane nabijeni. Jaky mas SW? Ja 7.0.2 (ktery dle release poznamek opravuje neco s baterii). Na aktualni 7.2 jsem cetl nejake stiznosti na baterii a nic moc noveho neprinasi (Fitness plus opravdu nepotrebuji :) ).

Tam je ale potreba specialni HW, takze to neklapne.
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Já na všech zařízeních vždycky ten poslední, takže v případě AW 7.2 a rozhodně si na baterku nestěžuji :-)

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rallydavid »

Tak ja zkusim update, snad si jeste nepohorsim :D
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Za sebe můžu říct, že s aktualizací na nejnovější OS jsem nikdy neměl problém, jo možná v čase Win 95 bylo pár překvápek, ale jinak ne. Je to taková moje digitální filozofie, aktualizovat všechno a vždycky, nehledě na systém. Takže já mám všechno up to date počínaje Win, přes všechny Apple OS, domácí zařízení (TV, lampy atd.) až po infotainmenty a ŘS aut :-)

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rallydavid »

Tak jsme updatoval, ale nepomohlo to. Viz dnes: Hodinky se nabijely cca do 6 hod. V 8:30 jsem je vzal poprvy do ruky a uz tam bylo hned 98%. Potom 1x odemknuty a 3x rozsviceny displej na cas a uz mam jen 95%. :unknown:
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

A všeobecne sa výdrž zmenila, alebo ti vydržia tak ako pred tým? Pretože ak áno, tak by som to veľmi neriešil.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

rpodhr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 169
Registrován: úte črc 27, 2010 9:54 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rpodhr »

Dobrý den, mám problem. Koupil jsem nové Watch 3 a v informacích se ukazuje KAPACITA jen 4,3 GB a volné místo jen 3,4 GB, kapacita by měla být 8 GB. Jsou úplně nové, nic v nich není krom nativních app nahráno. Můžou se mrknout majitelé AW 3, zda to máte podobně? Je to chyba? Podle mě ano, kapacita má být u wifi verze 8 GB. Díky
iPhone 6 128gb, iPad Mini Retina 32gb, Apple Watch Sport (7/2015)<---iPhone 5 64gb<---iPad Mini<--- iPhone 4, 8 GB <--- iPhone 5 White (12/2012-ukradený)<---iPhone 4 (12/2010) <--- iPhone 3g (2008) <--- MDA Vario <--- xxx hloupých

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

U mna kapacita 4,1 GB. Takze asi ok.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Len tak OT. Predali sme naše AW a chvíľku sme bez nich, kým Ježiško donesie nové. No a musím povedať, že človek si na ne celkom zvykol :). Samozrejme, nie je to nič také, bez čoho by sa nedalo žiť, no veľmi spríjemňujú používanie iPhonu. Asi najviac mi chýbajú, nazvime to, preferované notifikácie, platenie hodinkami a pozrieť kto mi volá. Teraz, keď mi zvoní telefón, tak automaticky pozriem na klasické hodinky, ku ktorým som sa na teraz vrátil :).
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Zdravím. Chcem sa spýtať. Mám AW7 zatiaľ len pár týždňov. Nastavil som si cvičenie - korčule - a keď si chcem pozrieť, koľko som reálne prešiel, tak mi to ukazuje len kalórie a iné údaje, no vzdialenosť tam nevidím. V apke Zdravie vidím vzdialenosť, len tá mi nejako nesedí so skutočnosťou. Spravil som napr. 6 km podľa google Maps a Zdravie mi ukazuje 1,7 km. To je dosť veľký rozdiel. A neviem, či zdroj dát je vlastne telefón alebo hodinky v tomto prípade.

Je možné si niekde vyčítať tieto údaje presné? Vďaka.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Tak jsem pořídil AW Ultra a jsem ohromen. Na velikost jsem si zvykl za den, myslel jsem, že to bude horší, ale jsou v pohodě. Kdo je zvyklý nosit klasické velké hodinky, nebude mit sebemenší problém.
+ displej, rychlost, lepší zvuk, vyšší hlasitost, zdravotní a sportovní funkce, totálně vodě a prachu odolné, telefon a data
- nic
Konečně nemusím všude tahat svého maxe. Zároveň jsem v iphonu vyměnil fyzickou sim za esim.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

ja pevne verim, ze na jesen Apple uvedie Apple Watch v dizajne Ultra nielen v titanovom tele ale aj ocelove. Viditelne maju Ultra siroky uspech. gratulujem ku kupe :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Díky rony. Já jsem trochu konzerva tak mně to trvalo 8 měsíců, než jsem se rozhoupal. Objevil jsem můj post v iOS16 téma z loňské půlky září, kde jsem byl jimi ohromen. :-) ještě stojí za zmínku výdrž, 2 dny a na nabíječku jdou na noc s cca 40%. Takže teď nabíjím iP, AW a airpody spolu obden. Taky jsem přemýšlel, že počkám do září na Ultra 2, ale když jsem se na macrumors a 9to5mac dočetl, že se neočekává zásadní inovace jejich hw, pouze drobnosti a možná barevné provedení, tak jsem to rozseknul. Mám je s modrým oceanskym řemínkem.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

ale to je tak vzdy, ze vydaju produkt, o rok fixovanie detailov. to je normalne. ja skor verim v to, ze posunu urcenie Ultra nielen na to s cim vysli (extremne podmienky) pretoze beztak si to ludia vylozili, ze je to nastupca doterajsich modelov :) takze ja cakam hlavne na tie drobnosti s cim by potencialne mohli prist ocelove verzie.

ps: ja nabijam standardne vecer vsetko na kable ;-) rano vsetko nabite, takze vydrz je asi to posledne, co riesim ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Jo, tomu rozumím, rony. Ocelové pouzdro by jim přidalo na luxusu. Tak snad ti to vyjde. Ty se ti pak ale asi pronesou, přece jen ocel. Mě překvapilo, že byť jsou těžší než ostatní AW, tak na ruce jsou v pohodě. Ten titan tu váhu asi citelně srazil dolů.

Jo, nabíjení taky neřeším, ale je fajn vědět, že mně bez problémů vydrží 2 dny s rezervou, což u AW byla pro mě dosud věc nevídaná.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

ano, ja si drzim AW pri zivote tak 4 roky, od uvedenia mam "len" druhe (S0 a S4), takze v zavere je uz poznat ako ubuda baterka :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od honza.mac »

Koukám že je úspěch udržet Ultra 3 dny na baterii ?
Hm tohle by měl Apple u Ultra 2 trochu domyslet tedy tu výdrž.
Mám Suunto 9 Baro TAE a Huawei Watch GT 3 46mm a nemám problém s výdrží déle jak týden (záleží na aktivitách) ale bez problémů mi Suunto vydrží 5 dní (9% a nabíjím) a Watch GT3 při vyšší aktivitě 8dní a pokud mám “office week” tak fakt drží 14 dní (7% a nabíjím).
Kdyby tohle uměl Apple u Ultra 2 tak neváhám ani vteřinu ale u rok starých AW Ultra nabíjet co tři dny by mě zabilo.
Ale stejně než cokoli nabíjecího beru na ruku Swiss Military Hanowa nebo Tissot Seastar
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

AW Ultra budeš nabíjet obden, což je dvojnásobná výdrž proti ostatním AW. To je prostě realita, holt AW si nekupuješ kvůli výdrži. S tím jsem se vyrovnal u verze 0 a od té doby si AW už jen užívám. Pro mé potřeby jsou naprosto ideální a žádné jiné smart watch mě nenadchly tak, abych AW vyměnil. Asi bych taky vnitřně bojoval s tim, že k iPhonu mám non Apple hodinky. Prostě Apple ekosystém s jejich HW mně vyhovuje.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od honza.mac »

OT : To já vnitřně dobojoval už s příchodem AW0. Měl jsem je a nesmířil jsem se s výdrží baterie a začal hledat alternativy a bohudík narazil na Suunto.
Stejně jako se sluchátkama, Beats/AirPods jsem měl ale neseděli mi, vzal jsem tedy Bose QC 35 a nestačil jsem se divit jak ve výdrži tak v tom jak mi sedly skořepiny na uši.
Nejsem iOvce abych živil eko-systém Apple za každou cenu. Co to je za pitchovinu odkládat na noc AW či iPhone na nabíjecí stojánek ? Já potřebuji aby mi v noci měřili i spánek, hodnotu kyslíku v krvi …
Asi už jsem zralej na to Apple opustit jelikož začínám obměňovat i Macbooky a abych pravdu řekl tak jsem 14” MB Pro vrátil/odstoupil po týdnu a mám teď na zkoušku Dell XPS 17 a co se mobilních zařízení týká tak nechám dožít iPhony 13 a pak se podívám na konkurenci.
Posledních 10 let u mě nemá Apple wow efekt a už ho tak nějak vnitřně odmítám podporovat. Ale jsem rád že tu je “nová” generace Apple kultu a ta akcionáře potěší stejně jako já v dobách pro Apple težkých.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Tak já sebe nepovažuji za novou generaci, spíše loajální, možná konzervativní, což už je možná taky daný mým věkem :-)

Nic není ideální, mám taky k Apple HW a SW výhrady, ale nejsou tak zásadní, abych přešel jinam resp. se vrátil tam, kde už jsem byl. Apple mně dává na rozdíl od jiných platforem pocit, že to prostě všechno a spolu funguje. Navíc se mi líbí minimalistický Apple design.

Ale je normální, že každému se líbí a vyhovuje něco jiného a toleruje ostatní. V tomto světle označování iOvce mně přijde poněkud hanlivé, aniž bych to vztahoval na sebe.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od honza.mac »

Chci jen informovat že na na mnou zmiňovaném XPS 17 (i9, 64GB RAM, 2TB SSD, GeForce RTX 4080) provozuji RHEL Workstation + VMware Worstation.
A “iOvce” jsem nemyslel hanlivě.
Stárnu a tak nějak přicházím na to že čas věnovaný rodině je tou nejcennější devizou. Nějak nechci řešit rozdílové aktualizace Apple a jejich následky. Raději ten čas a stres trávený nad nakousnutým jablkem po upgrade věnuji koníčkům a rodině bez stresu a týdne rozbíhání věcí které fungovali.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Nolf
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: pát zář 24, 2010 3:34 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Nolf »

honza.mac píše:
čtv čer 01, 2023 5:37 am
OT : To já vnitřně dobojoval už s příchodem AW0. Měl jsem je a nesmířil jsem se s výdrží baterie a začal hledat alternativy a bohudík narazil na Suunto.
Stejně jako se sluchátkama, Beats/AirPods jsem měl ale neseděli mi, vzal jsem tedy Bose QC 35 a nestačil jsem se divit jak ve výdrži tak v tom jak mi sedly skořepiny na uši.
Nejsem iOvce abych živil eko-systém Apple za každou cenu. Co to je za pitchovinu odkládat na noc AW či iPhone na nabíjecí stojánek ? Já potřebuji aby mi v noci měřili i spánek, hodnotu kyslíku v krvi …
Asi už jsem zralej na to Apple opustit jelikož začínám obměňovat i Macbooky a abych pravdu řekl tak jsem 14” MB Pro vrátil/odstoupil po týdnu a mám teď na zkoušku Dell XPS 17 a co se mobilních zařízení týká tak nechám dožít iPhony 13 a pak se podívám na konkurenci.
Posledních 10 let u mě nemá Apple wow efekt a už ho tak nějak vnitřně odmítám podporovat. Ale jsem rád že tu je “nová” generace Apple kultu a ta akcionáře potěší stejně jako já v dobách pro Apple težkých.
Ahoj.

Já večer sednu k pc a nabiju iphone i watch a jdu s nimi spát a pak mi vydrží do odpoledne kdy přijdu domů s cca 40 %. Mám AW 4 a ukazují kondici baterie 97%. Takže i když by vydržely dnů více tak bych je asi nabíjel stejně každý den, já výdrž týden nevyužiji.

Nolf
No One Lives Forever

Odpovědět