aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televízory.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

HOFA: To co požaduješ postrádá smysl. Snadnější je připojit ke zdroji zvuku nějaký BT transmitter.
Receiver je stavěn pro připojení mnoha vstupů na drátové bedny, ať už jedny či přes ZONE na další. Ale vždy jen kabely.

Rony: Logitech Harmony jsme používali léta, ale začal zlobit (vybíjení za 3 dny) až přestal jet úplně. A platit přes 5k za nový už nehodlám (nyní už máme část hraček přes BT/rádio a základní Harmony by nestačil). Jinak máš ale pravdu, s ním je to vše mnohem snadnější.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

No nebo koupit nejakej bezdratovej reprak, co to umi sam prehravat, jako napr. https://www.datart.cz/Reproduktor-YAMAH ... Black.html
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

V manuálu toho AVR jsem se nedočetl, že by samo o sobě umělo streamovat přes BT do jiného repráku.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

Petrt píše:Rony: Logitech Harmony jsme používali léta, ale začal zlobit (vybíjení za 3 dny) až přestal jet úplně. A platit přes 5k za nový už nehodlám (nyní už máme část hraček přes BT/rádio a základní Harmony by nestačil). Jinak máš ale pravdu, s ním je to vše mnohem snadnější.



ja som kupil baterku do neho, vymenil a frcime dalej. (batteryupgrade.com ci tak nejako)

Bacha, ja mam na mysli HARMONY ONE. to len pre istotu :) toto je _jediny_ naozaj podareny ovladac od Logitech. Nie je ciel nim ovladat vsetko - co konkretne BT by si nim ovladal (pre zaujimavost, mna nenapada ziadne zariadenie)? Ja ho mam klasicky na aTV, Popcorn, receiver, telku. Ale takto to nevnimam, mam rezimy: pozeraj TV, pozeraj filmy, pocuvaj radio, appletv... mal som este hraj hry ale Wii slo prec - tam som ale neovladal nim hry pochopitelne, len som prepol zariadenia.

HOFA: ten Yamaha RX-V579 mozes potom prist sem popisat ako ti to slo vsetko poprepajat najma v suvislosti s aTV a priestorovym zvukom?

Cesta, ze jeden receiver by obsluzil dve miestnosti -> urcite ist cestou kablov. ak nedokazes do druhej miestnosti natiahnut reproduktorove kable, tak sa vzdaj viaczonoveho receiveru - najma neviem ci dokazu pracovat oddelene - tj. ak v jednej zone chces receiver pouzit na film a v druhej na hudbu -> nebude to mozne? takze radsej separatny mensi prenosny bluetooth reprak na hudbu do druhej miestnosti. Mozes verit, ze ich kvality su hodne hodne dobre - len nekupuj na eBay ale radsej vyrobcov pocnuc Sonos, Logitech, Creative....
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od HOFA »

Ano s temi prenosnymi repracky mam dobre zkusenosi,mam takovy maly JBL a hraje hodne dobre ale preci jen bych na prenos do kuchyne chtel neco co by hralo jeste o nejaky level kvaltneji no draty se mi opravdu tahat nechce musim neco vymyslet,samo ze potom dat vedet jak jsem to zrealizoval.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Rony: přes BT je ATV4 a přes rádio STB od kabelovky. Oboje sice mají i IR čidla, ale aktuálně jsou schované tak, že nejsou na očích. A jak jsem psal, cena za nový model Harmony je pro mě mimo.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od sharkee »

sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

Problem:
[BULVAR: odkazujte na jiné zdroje]

Your connection is not private

Attackers might be trying to steal your information from http://www.[BULVAR: odkazujte na jiné zdroje] (for example, passwords, messages, or credit cards). NET::ERR_CERT_INVALID
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

sharkee: takových krabiček je plný Amazon i eBay. Ceny od 400Kč.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od sharkee »

Zatím tady toto řešení nebylo, proto jsem jej tady postoval.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Už se to tu řešilo, jen nevím zda v tématu o Infuse, přímo zde nebo v obecném tématu o ATV4 (asi tam).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od HOFA »

Tak já se ozývám jak jsem slíbil a pořídil jsem Yamahu reciver 495 a jsem zklamán,stále řeším propojení počítače s reciverem pomocí hdmi kabelu a stále mám rozhašené rozlišení na počítači,vždy po každém použití se mě rozlišení naprosto rozkope na compu,to jsem si myslel,že takové problémy nebudou.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Pokud od nás očekáváš nějakou radu, bylo by vhodné být trochu konkrétnější.
a) co máš za systém?
b) jaké rozlišení se ti rozhodí na jaké?
c) je k počítači připojen jen jeden zobrazovač?
d) jaký software používáš na přehrávání?
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Clon »

HOFA, ja bych si dovolil se te zeptat, proc vlastne chces propojit receiver s pocitacem. Co od toho ocekavas, nebo co by se vlastne melo mezi pc a receiverem prenaset.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Clon: IMHO úplně to samé jako z Apple TV, tj. obraz a zvuk ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

Hm a to pocitac nema jiny vystup digitalniho zvuku, ze je potreba pouzivat HDMI? Vetsina pocitacu, ktere maji zvukovou kartu umi zvuk ven dostat digitalne i jinak nez pres HDMI, coz v podstate znamena ze ten zvuk musi jit pres grafickou kartu.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Clon »

Petrt: no ja nevim, me to prislo divne. Ja bych asi tahal data po sitovem kabelu. Pres HDMI by me to holt asi nenapadlo, ale jiste to ma nejake vyhody. Minimalne ty, ze to rozhasi rozliseni monitoru. Ale proti gustu zadny dišputát. Clovek se uci cely zivot (tim myslim sebe samozrejme).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

Jaky data? Jakej sitovej kabel? Jsi nejak out ne?
Chce zvuk z compu dostat do repro u receiveru. Jedna z moznosti je HDMI kabel, ale to znamena ze do receiveru tecou i obrazova data, ktera preposila dal do zobrazovace (lcd) a ocividne spatne.
Ja bych volil variantu zvuk z compu pres nejakej vystup na zvukovce do receiveru a obraz pres hdmi primo do monitoru.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Clon »

A to nejsou data? Zvuk? Já myslel že jo :-) Jedničky, nuly,...... možná i dvojky :-)
Nicméně autor o zvuku (momentálně chápu jako písničky) dosud nehovořil, zvuk z filmu jsou/nejsou taky data.
A to by po síťovém kabelu jako nešlo? Aspoň v něčem jsem výjimečný - mně to jde.
Ja te situaci proste porad nerozumim. Pokud chce prehravat film .....
HOFA ma receiver, ATV4 a PC. A snad i tv. Ja mam ATV u TV. Kdybych mel receiver, mam ho zase u TV. 5.1 nebo 7.1 bedny bych mel zase u tv. Pc mam na opacnem konci baraku. NAS mam taky na opacnem konci baraku. KDE by musel tedy byt jeho pc, aby chtel film z pc pres HDMI receiveru prehravat ..... na cem vlastne? Na tv? Nebo na monitoru snad?
Asi jsem fakt mimo. :oops:
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Asi jsi :-). Dál to neřeš, nemá to smysl. Každý se bavíte(me) o něčem jiném.

DD_: ne každý počítač má digitální výstup zvuku a nejlepší řešení je v tomto případě použít HDMI do AV a z něj pak kabel do zobrazovače. S tím rozlišením by to (alespoň pod Windows) mohl řešit MPC. Optimální je samozřejmě mít všude jedno rozlišení. A ještě je otázka, jakou má GPU. Starší tuším neměly v sobě zvukovku.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od HOFA »

Tak bych to v tomto vlákně ještě uzavřel takto,rozlišení se podařilo jaksi v počítači nastavit tak,že už se primární monitor samovolně nemění,takže co se týče pouštění filmú z pc naprostá spokojenost i co se zvuku z reciveru týče to samé při poslechu net.radia i hudby posílané z pc,přes reciver.
Takže naprostá spokojenost s reciverem od Yamahy,ještě nějaký bezdrát.sluchátka vybírám a potom už bude vše v cajku.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Odpovědět