Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od ls8 »

1/ Přihlašte se na http://www.icloud.com
2/ Klikněte na svoje jméno v pravém horním rohu.
3/ Klikněte na Advanced.
4/ Klikněte na Resetr Photo Stream.

Tím se vymaže všechno, jednotlivé obrázky (zatím?) mazat nejde.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mefistos

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od mefistos »

obrazky se vymazou ze serveru ale na iPhone a PC zustanou (v pripade pouzivani iCloud Control panel)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od ls8 »

Pro vymazání už stažených obrázků z iDevice je nutné vypnout a zase zapnout funkci Photo Stream v iDevice. Jak je to v PC nevím, žádné PC nemám.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mefistos

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od mefistos »

v PC jsou 2 slozky:

1. Pro Upload fotek (fotky nahrane ve slozce se nahraji na photostream a potom do vsech zarizeni v iCloudu)

2. Pro Download fotek (Veskere fotky a videa na photostreamu se stahuji do teto slozky nejspis jako zaloha)

defaultni umisteni slozek:
Obrázek

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od Golf »

A tobě ten bod jedna - upload, funguje? Mě teda nee.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

kotak

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od kotak »

Tak jsem potřeboval smazat jednu fotku:) Všechno sem udělal jak jsem měl:) Ale teď se mi do photostreamu nahrajou fotky který ted pořídím:) a né ty co tam byli předtím:) prostě né všechny:( Neví někdo co stím?:) POpřípadě kde je ta složka pro upload v macoj?:)

umiyaki

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od umiyaki »

Pokud v PC strčím fotku do složky Upload, tak se za pár sekund ukáže i v iPhonu... Takže to funguje.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od cuting »

Photostream se proste nepovedl. Kam se ztratila apple přívětivost, intuitivní ovládání , jednoduchost atd. ? Jestli je obyčejné vymazání fotky tak složité , tak je to na pováženou. Osobně jsem tento zázrak všude- v telefonu, počítači i na webu vypnul a nechybí mi, ani maličko. Na sdílení fotek existuje x aplikací.
 Apple hračky 

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od ls8 »

Bohužel jsi nepochopil, jak je Photo Stream zamýšlený. Ta jednoduchost totiž spočívá v tom, že nic nemažeš, nic nikam nekopíruješ, neuploaduješ. Prostě fotíš iPhonema všechny fotky se ti sdílí na všechna tvá zařízení. To je celé, nic víc. Ty v tom právě zbytečně hledáš a chceš od toho komplikace, které to záměrně neumožňuje. Pokud chceš sdílet jenom něco, a ještě z toho něco mazat, a pak zase přidávat jiné fotky z PC, od toho máš třeba Fickr, Photo Stream dělá něco úplně jiného.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od cuting »

Souhlasím, asi jsem to skutečně nepochopil. Opravdu nechápu smysl toho, že vyfotím x fotek, 2/3 se mi nebudou líbit, ale bez možnosti je upravit, protřídit se mi sami nacpou do ostaních počítačů na cloudu. A ani tam je nemohu snadno promazat, prostě se tam hromadí velká kupa z většiny nechtěných fotek . Přitom by stačilo tak málo - vyfotit, protřídit, případně popsat a teprve poté poslat vybrané fotky do cloudu jedním tlačítkem v nabídce exportu. A v počítači, kam spadnou, umožnit stejně stejně jednoduše další případnou editaci, mazání apod. Takže jsem asi nechápavý a ocením, když mi to někdo vysvětlí.
 Apple hračky 

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od honziš »

cuting: Taky jsem to nechápal - a chtěl smazat některé fotky z fotostreamu, proto jsem hledal. A narazil jsem ve většině případů na uživatele, kteří taktéž chtějí a nechápou... :D Takže si z toho nic nedělej, není každý den posvícení :wink:

Jen pro ilustraci - nejvíce řešili uživatelé dva případy:
1) pokud pořídí fotku rozmazanou nebo jinak pokaženou - pak jim tam "straší" a nelze se jí zbavit (a nemusí být pouze jedna) - navíc je nutné se tím "probrat" v PC
2) pokud vyfotí někoho, kdo s tím nesouhlasí a přeje si smazání takové fotografie - a jsme opět nahraní... :)

Napadá mě taky situace, kdy si někdo z rodiny půjčí telefon a jen tak pro zábavu si zkouší fotit. I když to v telefonu smaže, ve fotostreamu to zůstává - a opět je navíc ještě potřeba se tím na PC probrat a oddělit zrna od plev :D

thomasek79
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: ned lis 15, 2009 9:41 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od thomasek79 »

Já nevím, do PC se mi to zkopírovalo pouze jednou. Další fotky už se do PC nedostanou, ač v iPhone v photostreamu jsou:-/ A fotky z adresáře pro upload, které jsem chtěl dostat do iPhonu? Nezkopírovalo se vůbec nic:-(
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 6S -> iPhone X
& iPad 2

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od mike0007CZ »

Cuting a Honziš:
Photo Stream je jen dočasná cache posledních 1000 fotek, která je uchovává a synchronizuje pomocí iCloud, a to na dobu 30 dní. V popisu služby na stránkách Apple se dozvíte, že nelze mazat/editovat jednotlivé fotky, a taky to, že se nemusíte bát toho, že si zaplácáte paměť, protože Photo Stream pracuje s pamětí efektivně, tak jako všude u Apple.

Není to tedy adresář, který byste nějak měli třídit, je to jenom okamžitý přístup k posledním 1000 fotkám. Líbí se mi fotka z iPhone? Chci ji na iPadu? Otevřu Album Photo stream vyberu fotku a dám ji uložit do Obrázků.

Jednodušší to už fakt nemůže být.

1. Uživatelům vadí, že rozmazané fotky nejdou jednotlivě smazat, protože zabírají místo.
- pokud místo mám, tak to snad nevadí
- pokud místo potřebuji, tak vypnu photo stream, a až místo zase budu mít, tak ho zapnu - žádná fotka se mi nesmaže

2. Fotografovaný člověk chce, abych fotku smazal
- u normálního foťáku ji stejně můžu obnovit z karty, takže jako argument to moc neobstojí (už se vám to někdy stalo?)

Naopak, kolikrát se vám stalo, že jste si omylem fotky smazali? Takhle máte fotky zálohované po dobu 30-ti dní.

3. Máme v rodině víc iPhonů a všichni používáme 1 Apple účet
- Tak toto je jediný skutečný důvod proč nemít Photo Stream
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od Freaders »

mike0007CZ:k tomu 3timu bodu..na aplikace muze pouzivat jeden ucet treba x lidi ale icloud account si muze zalozit kazdej svuj :)
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

Re4DeR
Host
Host
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 12, 2011 12:00 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od Re4DeR »

Původně jsem myslel, že to platí jen na fotky vyfotografované iPhonem, ale nahrávají se tam i fotky naimportované do iPhoto.

CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od CiLA »

no neviem ci som zaspal dobu ale ja na svojom icloud v PC nikde nemam PhotoStream.
Po dvojkliku na meno mi vybehne len totok bez ikony PhotoStream ako mozem vidiet na niektorych weboch.
Mam system WinXP a zeby to bolo sposobene tym. Nikde neviem najst download na icloud pre win XP. Existuje prosim? ABy som nehladal nieco co nie je a potom ako rozchodit Photostrem na PC. V idevice mam vsetko nastavene spravne ...

http://www.cila.sk/tools/iCloud.jpg

Mafox
Host
Host
Příspěvky: 43
Registrován: ned srp 02, 2009 6:08 pm

Re: Jak vymazat obrázky z Foto Streamu v iCloudu

Příspěvek od Mafox »

Windows 7 a mám stejný problém. To advanced tam není a nevím jak smazat photostream z icloud. :(

Odpovědět