Jak zlepšit výdž baterie u iPhone 4 fw 4.3

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
vesi
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 05, 2008 7:58 pm

Jak zlepšit výdž baterie u iPhone 4 fw 4.3

Příspěvek od vesi »

Protože jsem měl problém s výdží baterie na svém iPhone 4 (fw 4.3) prostudoval jsem spoustu zahraničních fór a rozhodl jsem se ze získaných infomací udělat takové menší guide.

1 Vypněte Push notifikace - Nastavení/Pošta,.../Doručování dat
2 Vypněte 3G - WiFi - Bluetooth (když je zrovna nevyužíváte) - Nastavení/Obecné/Síť - Nastavení/Wi-Fi - Nastavení/Obecné/Bluetooth
3 Vypněte Polohové služby (když je zrovna nevyužíváte) - Nastavení/Polohové služby
4 Vypněte Oznámení - Nastavení/Oznámení
5 Vypněte Automatické podsvícení - Nastavení/Jas
6 Vypněte Osobní hotspot (když ho zrovna nevyužíváte) - Nastavení/Osobní hotspot
7 Vypněte Ping - Nastavení/Omezení
8 Odhlašte se z AppStore (když ho zrovna nevyužíváte) - Nastavení/Store
9 Vypněte Hledání ve Spotlight - Nastavení/Obecné
10 Vypněte automatické vyhledávání Operátora - Nastavení/Operátor
11 Restart iPhone - pokud se vám začne iPhone zahřívat a baterka poleze rychle dolů udělejte Hard Reset (1) Stiskněte současně tlačítka Home a Power na 13s až 15s (2) Stiskněte krátce tlačítko Power cca 2s iPhone se restartuje a všechny služby které běžely na pozadí se ukončí

Určitě se zvedne vlna připomínek a odporu k některým položkám - k těm co budou asi nejdiskutovanější:
Vypněte Push notifikace - podle testování na Exchange server dokáže snížit výdž až o 80%
Odhlaště se z AppStore - problém bude asi hlavně ve fw 4.3, ale dle diskuzí to hodně lidem výrazně pomohlo
Vypněte Hledání ve Spotlight - indexování pro vyhledávání je prý jeden z největších žroutů baterie
Snad to někomu pomůže a nebude muset trávit dlouhé hodiny procházením desítek fór jako já.

Pro moderátory - omylem jsem to dal do "Nejčastější návody, slovníček pojmů" chtěl jsem do dát do "Ostatní" - prosím o přesunutí

Celdon Shooper
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: ned srp 21, 2011 6:39 am

Re: Jak zlepšit výdž baterie u iPhone 4 fw 4.3

Příspěvek od Celdon Shooper »

Já myslel, že Automatické podsvícení naopak baterii šetří, ne? Jaký by mělo jinak smysl?

macuser

Re: Jak zlepšit výdž baterie u iPhone 4 fw 4.3

Příspěvek od macuser »

Smysl automatickeho podsviceni neni setrnost baterie, nybrz automaticke nastaveni jasu podle okolniho svetla, ktere nam umoznuje lepsi citelnost displeje v danem okamziku. Takze na slunci se treba zvysuje jas a s nim i spotreba energie.

hody586
Host
Host
Příspěvky: 39
Registrován: pon srp 29, 2011 10:59 pm

Re: Jak zlepšit výdž baterie u iPhone 4 fw 4.3

Příspěvek od hody586 »

re: 9 Vypněte Hledání ve Spotlight - Nastavení/Obecné

Stačí jen odklikat ty fajfky nebo se to dá úplně vypnout? kdyžtak jak?
Děkuji

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19660
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak zlepšit výdž baterie u iPhone 4 fw 4.3

Příspěvek od rony »

vsimajte si, ci vam nesvieti v statuse ikonka lokalizacie, zle naprogramovane appky mozu na pozadi nepretrzite zistovat polohu. Mal som jednu taku (JOJ pocasie) a to bola katastrofa. Za pol hodiny bol telefon ZERAVY.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TomXasS
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: sob čer 26, 2010 9:02 pm

Re: Jak zlepšit výdž baterie u iPhone 4 fw 4.3

Příspěvek od TomXasS »

A ak pouzivate Exchange na kontakty, nepridavajte alebo nemazte alebo neupravujte kontakt(y) ked nemate net pripojenie. Bude sa to chciet silou mocou synchronizovat a zozerie vam to bateriu, pozor nato.
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi

Filosof
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 111
Registrován: pon říj 13, 2008 1:02 pm

Re: Jak zlepšit výdž baterie u iPhone 4 fw 4.3

Příspěvek od Filosof »

TomXasS píše:A ak pouzivate Exchange na kontakty, nepridavajte alebo nemazte alebo neupravujte kontakt(y) ked nemate net pripojenie. Bude sa to chciet silou mocou synchronizovat a zozerie vam to bateriu, pozor nato.


Totéž s kalendáři.
Iphone 3G/16GB, orig od Vodafone, FW 4.2.1 JB untethered; Iphone 4/32GB, orig od Vodafone, FW 5.0.1 JB redsn0w_win_0.9.10b2; iPad 32GB 3G verze EU, FW 5.0.1 JB redsn0w_win_0.9.10b3; iPad 64GB 3G verze US, FW 5.0.1 JB - redsn0w_win_0.9.9b8 + Corona

Odpovědět