Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od makatch »

Win7:

Zatvoriť iTunes
Vyhľadať hosts file v adresári \windows\system32\drivers\etc a premenovať ho na:napríklad "mhosts"
Uložiť zmeny ako administrátor
BEZ reštartu systému spustit itunes
Telefon uviesť do dfu,itunes ho detekuje v recovery mode,displey je čierny
Shift+restore-vybrať stiahnutý fw a nahrať
To je všetko
Enjoy
Naposledy upravil(a) makatch dne úte pro 27, 2011 4:20 pm, celkem upraveno 2 x.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

bamban007
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 04, 2009 10:53 am

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od bamban007 »

Díky moc, měl jsem ten sam problém a tvůj návod ihned zafungoval. Jetě jednou díky :Bravo:
iPhone 5 16GB CZ iOS 6.0
new iPad 16GB white Wifi CZ iOS 6.0

Mjager
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 06, 2011 10:49 am

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Mjager »

Díky, 3 dny jsem s tim zápasil a bylo to takhle jednoduché.
iMac 21.5 - 2011 OS X Maverics
Macbook Air 13'' - 2013 OS X Maverics
iPhone 5S
iOS 7.0.4 bez JB
iPad Air iOS 7.0.4 bez JB

rascall

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od rascall »

dakujem, restore fungoval ;) ale problem s wifi nevyriesil, dosah mozno 5 metrov, potom nedokaze najst.. myslite ze v iOS5 to vyriesia? pripadne by to nevyriesil JB ? dakujem

CHICHIO

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od CHICHIO »

check “Set Hosts to Cydia on Exit”;

rascall

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od rascall »

Po restore vzdy pyta aktivovat s NO PIN sim card.. bude ju pytat aj pri upgrade na novsi fw ?? aby som vedel ci si mam nejaku zaobstarat do buducnosti..

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Metalgirl »

To znamena, ze na SIM karte ma byt vypnuty PIN kod, to vyzaduje po kazdem restore a vzdy. Takze na SIMce vypni PIN.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

pantondavo

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od pantondavo »

Mně to nefunguje. Snažím se u 3GS 32GB nahrát 4.3.3.

Přepíšu hosts na mhosts, nikde v textu není zmínka o apple.com.
Pak spustím iTunes a pořád stejná chyba.

Nevíte co s tím? Předem díky.

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Marek »

Prepíš to aj na niečo iné, a jasne ako admin. Potom skús reštartnuť pc a pozrieť, či je stále uložený a ak áno, tak skús restore
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

pantondavo

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od pantondavo »

Tak jsem to přepsal úplně jinak, restart, nadějně dlouhý restore a najednou skok na error 1015.

Může ještě někdo poradit, než s tím praštím o zeď? Díky.

EDIT: Přes iReb už je všechno v pořádku, uf.

jind
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 13, 2010 10:03 am

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od jind »

Na Win XP pomohlo taky.. Sice se potom nechtela nahrat zaloha ale na podruhe to nastesti slo :)

diky
Leap motion

waldo

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od waldo »

toto by sa my hodilo tak pred pol hodkou dokym som nepoondil iphone :(

B0tka

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od B0tka »

tak jsem jel podle návodi a nic .. nepomohl ale našel jsem jiný:

Pokud narazíte na chybu 3194 v iTunes, když se snaží obnovit iPhone, iPad, nebo iPod touch, můžete to opravit tím, že dočasně blokuje Apple služeb firmware podpisu. Chyba 3194 se zdá být spuštěny při použití znaménka firmware, často během downgrade iOS, nebo dokonce při některých obnovuje. Zde je návod, jak vyřešit chybu:
Fix Chyba 3194

Oprava je stejná bez ohledu na to, jaký operační systém používáte:

- Ukončete iTunes
- Najděte si soubor hosts, v Mac OS X je / etc / hosts a ve Windows je to c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts
- Otevřete soubor Hosts s oprávněními správce
- Přidejte následující řádky na samé dno souboru hosts:
- 74.208.105.171 gs.apple.com
- Připojte svůj iPhone k počítači
- Spusťte iTunes
- Dejte iPhone / iPad / iPod do DFU
- Použití funkce a shift + Obnovení iTunes jako obvykle s IOS zařízení

Jakmile bude vaše iOS aktualizace dokončena, vyjměte "74.208.105.171 gs.apple.com"

Martak.d

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Martak.d »

Ahoj lidi, já mám podobný problém, hlásí mi to error 3194 jak při restore tak při update.... mám 4.3.3. , můžete mi poradit / odkázat na návod pro blbce, jak se toho zbavit? Zkouším to co tu je, ale nevím jak udělat (co tím myslíš?)
- Přidejte následující řádky na samé dno souboru hosts:
[mod=BEAVERS]Co nám to tady děláš?
Předchozí příspěvek neschválen a smazán. Nedělej doubleposty.[/mod]

Gounes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 175
Registrován: pát říj 12, 2007 12:18 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Gounes »

Me pomohlo take az navod od Botky .... dikec :)

memphisimo
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 19, 2010 9:00 am

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od memphisimo »

tak mě to napsalo po docela nadějné době chybu 1600, to jsem tu jeste nevidel ze by někomu napsalo :(
Predtim jsem zkousel dat fw 4.3.1 ale to se nedostal přes 3194, až s fw 4.3.3 a všema radama zde, ale pak ta 1600. Pls help


kistiz

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od kistiz »

ahoj já jsem ten řádek připsal, uložil a problém pořád přetrvává, když chci dát restore and update, tak to nejde, ani když ten řádek smažu... :(

Nodzik

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Nodzik »

I když jsem přihlášen jako správce přístup odepřen ke změně souboru....

n4pst3r

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od n4pst3r »

V pohodě pomohl návod od makatch v prvním příspěvku. Restore na 4.3.5

zdomin1

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od zdomin1 »

Dělám to celý den, a nefunguje, dělám ho stále dokola a stále to hazí chybu

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Marek »

SHSH? Na aký FW?
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

mefistos

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od mefistos »

3194 je chyba s overenim FW u Apple.. a jelikoz v dobe psani tohodle navodu jeste nebylo 4.3.5 tak uz neni platnej a pokud chcete udelat downgrade musite mit hl SHSH ulozene a pridat onen radek do HOSTS nebo pouzit TSS server... tenhle navod by platil v pripade 4.3.5 (mozna by to mohl nejaky mod upravit na verzi 4.3.5 aby tu nevznikaly takovy zbytecny otazky)

keis
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: ned led 27, 2008 12:32 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od keis »

Ahoj panove..mam problem s restorem sveho iP. SHSH zalohu mam na FW 4.3.3 a 4.3.5 (teda aspon mi to psala cydia kdyz jsem se k ni pripojil, tak na home page nahore bylo myslim zelenym pismem SHSH: 4.3.3. a 4.3.5)
Ted se snazim restorovat se shiftem v DFU na 4.3.3 ale stalo mi vybiha chyba 3194.
Zkousel jsem umazat radek v hosts, smazat radek v hosts, zkousel jsem prejmenovat soubor hosts na mhosts...zkousel jsem v tinyumbrella tssserver, ale nepomaha proste nic. Mam system win XP. Budu rad za kazdou radu!
bylo:
iPhone 2G 8GB dovoz USA
iPhone 3G 8GB O2
je:
iPhone 4 16 GB black FW 5.1.1
iPad treti generace 32GB wifi black FW 5.1.1
bude:
iMac 27"

Phase
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 490
Registrován: sob lis 19, 2011 5:24 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Phase »

dakujem ti Makatch velmi pekne, skusil som vselico na tento error pri ofic. upgrade na 5.0.1 (iP 3gs) a tvoj navod zafungoval :)
Obrázek iPhone 4S | black version | 16GB | iOS 6.1.3


"Sometimes life hits you in the head with a brick. Don't lose faith."
..Steve Jobs

kundolap
Host
Host
Příspěvky: 112
Registrován: ned kvě 16, 2010 2:51 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od kundolap »

Mám iOS 4.3.3 iPhone 4 v DFU modu a stále mi to háže chybu 3194.... Nevím už co s tím... Zkoušel jsem vše co se tady psalo a nic... Chci pouze reinstalovat iOS, takže žádnej downgrade ani upgrade...
....apple

keis
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: ned led 27, 2008 12:32 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od keis »

Ahoj, snazim se koleguv telefon-iPhone 4 (4.3) restorovat pres DFU na stazeny 5.0.1- nikdy nebyl JB. Haze mi to ale chybu 3194. Mam win 7 a soubor hosts jsem nenasel..slozka ETC ve slozce DRIVERS ani neni. Prosim o radu diky
bylo:
iPhone 2G 8GB dovoz USA
iPhone 3G 8GB O2
je:
iPhone 4 16 GB black FW 5.1.1
iPad treti generace 32GB wifi black FW 5.1.1
bude:
iMac 27"

temelin

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od temelin »

díky ti makatch,vše jede jak má :Bravo:

Jam3ss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 260
Registrován: pon říj 19, 2009 8:26 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na 4.3.3

Příspěvek od Jam3ss »

keis: taky jsem ji nemohl najít,hledal jsem ji přes totalcommander a nenašel,našel jsem ji klasicky pres PC prohlizec souboru..
iPhone 5S 16GB Champagne Gold Obrázek

humewko

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od humewko »

urobil som tak ako pisal makatch, ale vyhodilo mi to chybu 1600 a neviem co s tym :-/ zacinam byt zufali, pomzte mi prosim dakto

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od rony »

spusti itunes, ukonci tinyumbrella, az potom edituj hosts.


clovece, dokola vsae kam mozes nam spamujes svoj problem zastav sa a neblbni, lebo inak budeme zli.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

l_RePlay_l

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od l_RePlay_l »

Zdravim,potrebuji poradit prosim,ze soboty na nedeli odletam do schwiss a nefunguje mi iP kterej akutne potrebuji...muj iP mi cca pred mesicem reklamovaly za novy.14 dni slapal jak hodinky a pak to zacalo-nekolikrat denne mi vypadava signal a nekolikrat se sekne(objevi se jablko a nic nedela-jakoby se snazil restartovat ale nejde to) tak jsem chtel udelat obnovu data a preinstalovat os(mel jsem 5.0.0.) pri obnove tovarniho nastaveni jsem zkousel praktikovat radu od ,,BOtka´´(ve Windows je to c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts
- Otevřete soubor Hosts s oprávněními správce
- Přidejte následující řádky na samé dno souboru hosts:
- 74.208.105.171 gs.apple.com) ale to mi neslo tak jsem zkusil praktikovat radu od makatch(Vyhľadať hosts file v adresári \windows\system32\drivers\etc a premenovať ho na:napríklad "mhosts") iPhone se uz konecne obnovil,myslel jsem ze mam vyhrano protoze iTunes napsal ze se iP spravne obnovil a ze se jeste restartuje a bude to vsechno hotovy,jenze zustane pri restartu na displeji zase jen jablko,pak naskoci prazdny ukazatel,ktery znaci kolik je hotovy z obnovy i kdyz uz je obnova hotova,pak se snazi restartovat a takhle to dela porad dokola takze i kdyz uz je obnova hotova tak nenabehne proste...kdyz ho dam opet do DFU mode tak ho sice iTunes opet najde ale pise ze musim opet udelat obnovu...

Mate prosim nekdo nejakou radu jak ho nakopnout? je to pro me moc dulezity,jak jsem rikal,potreboval bych ho sebou vzit za 28 hodin do svycarska takze potrebuju prosim nejakou rychlou radu :-/

Mam iP 3GS(ktery jsem dostal od VF po reklamaci novy pred mesicem)ios 5.0.0,na tel nebyl nikdy delan jailbreak
Jeste bych chtel podotknout ze pred obnovou jsem mel ios 5.0.0 ale pri obnove jsem stahl z netu ios 5.0.1 a pomoci Shift+restore jsem nahral 5.0.1 ale to si myslim ze by nemelo vadit,to by melo asi tak byt vse k tomu,ted uz jen nekdo kdo dokaze do 28 hodin vyresit problem,predem diky za snahu ;-)

ferymore

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od ferymore »

Dobrej tak jsem z toho chytrej.:( Mě to taky nejede. Ale mojí vinou. Spadl do vany s vodou. Nešel :( . )Ale vyčištěn, kontaktolem a pote se snaží Ip. více. Ale jen logo jablka a restart. V intervalech cca, + minuty. Také jsem zkoušel rady popsané v téo sekci ale nic. A ani přepsání hostu, odstrnění Itunsu, a všech jeho podružých aplikací.A najednou nic. Zahřálo mě o strdce kryž jsem to obovoval haha Jailbrakem ato jsem se dostal nejdál dokonce jsem si myslel že to snad naskočí a při druhém restartu najedno logo operatora. Jsem z toho v........! Ja mám jednu hypotézu ale nemam ji potvrzenou. Myslím si že se při pádu do vody stalo něco s baterií a nejde ani nabijet.(jen se snaží jakoby naběhnout ale dochází k opětovnému restartu) a při tom restaru(když ho chci JB) tak potřebuje baterii a ona tam jakoby není. Je to tak, anebo máte jiné zkušennosti.
Díky moc za radu.

Kobrovnik

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od Kobrovnik »

Taky se přidám. Dnes jsem potřeboval jen přehrát fw. Nahrál jsem tam 5.1 ale taky to předtím hlásilo tu 3194-ku a stačilo přepsat jen soubor host.

Díky.

mtx88

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od mtx88 »

zmenilo sa niečo? pretože ako sa szažim tak sa snažím, robím frajerke na Ip 4 16gb ios , ma 4.3.5 a chcem jej tam dat 5.0.1 a stale mi hlási chybu 3194.. telefon som hodil do DFU cez iReb tak som zabranil chybe 1600 a 3194 ani pri prepisaní suboru alebo vlozeni ip adresy na overenie nepomohlo. zaujimave je vsak ze tento postup som robil na mojom ip kde som mal tiez 4.3.5. a na nom sa to bez problemov podarilo spravit(stačilo prepísač host) a bez problemov som tam nahral 5.0.1. custom fw ,....pls nejake rady a nápady???

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od makatch »

To mtx88:
Pri nahrávaní 5.0.1 ti vyhadzuje chybu 3194,lebo apple už tento fw nepodpisuje a ty pravdepodobne nemáš spustenú TinyUmbrelu a v nej TSS Server,ktorý nahrádza apple server a podpíše ti nahrávaný fw tvojou lokálnou zálohou shsh.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

mtx88

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od mtx88 »

makatch dakujem za objasnenie ,,, teraz ked som tam nahral 5.1 cez itunes uz mi asi ani tyniumbrella nepomoze na 5.0.1 ak sa nemylim ze?

TomXasS
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: sob čer 26, 2010 9:02 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od TomXasS »

Mne vypisovalo vselijake chyby ale netrebalo premenovat hosts ale vymazat hosts ktory vytvorila TinyUmbrella pretoze tam boli dva.
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi

Januar

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od Januar »

Nevíte někdo jak odstranit chybu -1 ? Při restoru ?

gaucar
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 25, 2010 11:58 pm

Re: Fix iTunes error 3194 pri restore na aktuálny firmware

Příspěvek od gaucar »

Zdar zkousel jsem vsechny navody ale porad to hazu tuto chybu,ios 5.0.1,i pri updatu na 5.1,tss zapnuty,zkousel jsem vse!jen se mi zda ze to nechce udelat shsh zalohu,ikdyz v dokumentech ji mam,tak v tiny neni zobrazena.potrebuji restore,ale nechci na ios 6.dik za pomoc
Apple Iphone 5 16 Black GB IOS 6.1.3
Apple Ipad MIni 16 Black GB IOS 7.0.4
Huawei Ascend P6 Black

Odpovědět