Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Metalgirl »

Uz jste urcite nekteri potrebovali nahrat do sveho iDevice FW, ktery uz apple nepodpisuje a tedy nepodporuje, nebo jste potrebovali provest downgrade na starsi nepodporovany FW. Proc apple nepodporuje starsi vydane FW, nez ten aktualni, se dovis zde: http://www.iphone.cz/blog/co-je-to-ecid ... i-shsh-647

Zde je navod, jak toto udelat pres TinyUmbrellu bez nutnosti upravovat hosts soubor ve windows nebo MAC OS X. Tato metoda je jednodussi a funguje.

1) stahni potrebne SHSH soubory pro dany iOS, na ktery chces provest restore, pres TinyUmbrellu na svuj disk do pocitace. Jak na to, najdes zde: viewtopic.php?p=329118#p329118 (pokud chces provest restore na iOS 4.2.1, potrebujes tedy SHSH blob pro iOS 4.2.1)

2) jednou jak uz mas stahnute SHSH soubory pro dany iOS na disku sveho pocitace (TinyUmbrella si pro to sama vytvori potrebnou slozku, kde se ta slozka na disku nachazi, zjistis v samotne TinyUmbrelle, konkretne v zalozce advanced nastaveni), tak v TinyUmbrelle klikni na tlacitko start TSS server, v teto fazi mej iTunes vypnute, nezapinej iTunes drive, nez TSS server v TinyUmbrelle

3) pote zapni iTunes a pres volbu podrzenim klavesy shift (pro win) ci alt (pro MAC) + kliknutim na tlacitko restore v iTunes (tedy shift+restore nebo alt+restore) vyhledej na disku a vyber pozadovany FW, na ktery chces restorovat (tento FW musis mit uz stahnuty v pocitaci, abys ho mohl vybrat, TinyUmbrella pro stahovani FW neslouzi), potvrd volbu a zacni tak samotny restore

4) iTunes provedou samotny restore

5) az iTunes ukonci svou veskerou cinnost (vcetne obnoveni ze zaloh, pokud si tuto moznost zvolis), v TinyUmbrelle vypni TSS server pomoci tlacitka stop TSS server a TinyUmbrellu vypni

Vse je hotovo, iTunes dovoli provest restore na pozadovany iOS (FW) bez chyboveho hlaseni 3194.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

quak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 229
Registrován: úte srp 26, 2008 2:16 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od quak »

Srozumitelně popsáno, chválím a věřím, že to spousta lidí ocení.

Dodal bych snad jen to, že TSS server TinyUmbrella potřebuje volnej port 80, takže v případě problému se spuštěním TSS je nutné vypnout aplikace, které na tomto portu mohou běžet. Typicky se jedná např. o Skype, různé IM, nebo třeba Apache server atd.
The best 4 windsurfing - http://www.surf-centrum.cz

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Metalgirl »

Dekuji, za upozorneni na port 80, na ten jsem zapomnela. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

siro

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od siro »

ahoj urobil som to presne podla tohto navodu a aj tak mi vyhodilo error ...

quak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 229
Registrován: úte srp 26, 2008 2:16 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od quak »

Error ti to může vyhodit ze spousty důvodů, pokud chceš nějakou radu, musíš napsat, o jakou chybu šlo.

Jinak pokud máš správně profil, nemusíš se žádným SHSH a TinyUmbrella vůbec zabývat - iPhone 3G kontrolu SHSH nemá.

Jaký firmware ses tam pokoušel nacpat?
The best 4 windsurfing - http://www.surf-centrum.cz

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Marek »

Funguje parádne. Inak, ak máš iTunes zapnuty a daš v tinyumbrelle start tss, tak ti to sami vypne itunes :)
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

beno78
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: stř črc 28, 2010 3:11 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od beno78 »

No tak mne to nefunguje. pri prvom pokuse mi počas restore vyhodilo chybové hlásenie (nejaké Error 20) s tým že restore bolo predčasne ukončené a pri opätovnom pokuse o restore podľa návodu (hore) mi počas restore bloklo iPhone s tým že musím urobiť riadne restore, čiže tam znova natiahnuť iOS 4.3.4. Inak sa s mobilom nedá nič robiť.
Myslím že si páni v Appli dali s iOS 4.3.4 záležať natoľko že mi k vráteniu sa na iOS 4.3.3 nepomôže ani Umbrella :-(

pajak
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: pon lis 29, 2010 2:55 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od pajak »

Me se stalo to same mam tam ted 4.3.4 zalohy pres Tiny udelane, spustim Server TSS kliknu potom na itunes dam restore vyberu 4.3.3 overi se parada a konec error 20 :(
takze ted jedu na fw 4.3.4 a mam tam Unt JB

beno78
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: stř črc 28, 2010 3:11 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od beno78 »

Pajak: buď rád že ti idem mobil. Ja som sa s tým hral dnes a s mobilom si môžem tak akurát pohadzovať ... neviem ho už ani nakopnúť :-(

pajak
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: pon lis 29, 2010 2:55 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od pajak »

No me se zatim vse tvari ok na tom fw 4.3.4 az na to opetovne restartovani s redsn0w_win_0.9.8b3

to ze to mas kaput je smutne ;( nepomaha nic? Me se to take tvarilo ze to uz nenabehne az po asi 10 pokusu restore atd. me to naskocilo. Snazil jsem se tam dostat zpet 4.3.3 ale porad do kola se stridaji ty zname error chyby 31.. a 10.. 20.. nic nepomohlo. Tak jsem tam nechal 4.3.4

beno78
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: stř črc 28, 2010 3:11 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od beno78 »

Tak našťastie sa mi to v noci podarilo rozbehať za výdatnej pomoci úžívateľa tohto fóra. iP znova šlape ako predtým a šupol som si tam pre istotu iOS 4.3.3

pajak
Host
Host
Příspěvky: 27
Registrován: pon lis 29, 2010 2:55 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od pajak »

Sakra chlape ty jsi kouzelnik ja se ti to podarilo tam dat 4.3.3. me selhalo uplne vse ;(
Jinak samozrejme blahopreji ;)

daknol
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:30 am

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od daknol »

pro vsechny ktery konci v recovery modu s chybou 10xx,
pomohlo mi http://www.dkszone.net/exit-recovery-lo ... x-recovery .. staci spustit fixrecovery43 (pokud budete na 4.3.neco ja jsem byl treba na 4.3.3) dat telefon do DFU a pak vas to prez limera1n exploit vyhodi.
snad to nekomu pomuze, ja uz zacinal bejt zoufalej, protoze ani to fix recovery me v umbrelle nepomohlo.
iPhone 5 Black 64GB 6.1 - Evasi0n
iPad Mini Black 32GB WiFi + Cellular 6.1.2 - Evasi0n

beno78
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: stř črc 28, 2010 3:11 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od beno78 »

Pajak: ak ti to ešte stále blbne tak si prečítaj moju diskusiu "http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=128&t=46226" .... je to tam rozpísané ;-)

Deenz

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Deenz »

Pochopil jsem správně, že pokud nemam SHSH pro můj iP 4 na 4.3.3, ale mam na 4.3.5 a chci udělat downgrade na 4.3.3, tak nemam šanci??

buck5

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od buck5 »

Zkoušel jsem to už asi 5x a pořád mi to hází nějakej error ( 1611, 1600, 20 .. ) :sorry: Mam 4.3.5 a chtěl jsem si udělat downgrade třeba na 4.3.3 nebo 4.2.1, to je mi celkem jedno.. Uložený SHSH mám, otevřel jsem TU, spustil TSS server, otevřel iTunes, přes shift+restore jsem vybral staženej iOS.. Začlo to něco dělat, načítat apod ale po chvíli mi stejně vyskočí error, co dělám spatně :sorry:

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Metalgirl »

Stáhni iREB, dostaň přes něj iPhone do DFU modu, potom proveď teprve restore. Spusť TU, tam na ní ten TSS server, potom ten iREB, přes něj iPhone do DFU a jako poslední zapni teprve iTunes a proveď restore. iREB je právě na chyby typu 16xx.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

buck5

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od buck5 »

S pomocí iREB mi doběhl restore, vyskočilo okno v iTunes, že teda restore proběhl, at nechám připojenej iP, ale když to okno zmizí, tak mi iTunes že iP je stále v recovery mode a že potřebuje restore.. jak mam tedka iP zapnout?..

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Metalgirl »

Přes TU dej Exit recovery.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

dongkong

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od dongkong »

Denz: Ne! Nejde! Musíš mít SHSH na ten FW, na který chceš downgradovat

buck5

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od buck5 »

No to mi právě nejde, nejde na to kliknout ( akorád na fix recovery ).. a dole mi to píše že iP není připojenej.. když ho vypojim a znova zapojim, tak to samé.. :unknown:

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Metalgirl »

Čti, co se tam píše, na Fix recovery musí být iPhone v DFU modu. Vlevo ve sloupci vyber zařízení, tlačítko exit recovery by pak mělo být aktivní.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

buck5

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od buck5 »

No v tý TU mi to prostě nejde, vlevo mam akorád recent devices ( a kdyý dám pravým, tak mi jde akorád delete.. ).. Už nevim co je špatně :sorry: při zapínání TU mi to hází dvě hlášky, to je normální?

dongkong

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od dongkong »

Jo, je to normální, co to píše? Jžs, tatarská otázka, tatarská odpověd'. A na to recent devices musíš kliknout levym.. A nebo musí bejt v "Recovery Devices"

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Metalgirl »

Tak vyzkoušej recovery v tom iREBU, ten to umí taky, nebo redsnow viewtopic.php?f=128&t=48077 všechny tyto tři programy, včetně TU umí vykopnout iPhone z recovery.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

buck5

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od buck5 »

V iREBU nevidím recovery, stáhnul jsem ten redsnow, ale přijde mi, že to dělá to stejný jako u TU.. Prostě jako by to k tomu bylo připojený.. V redsnow dám exit from recovery mode, ale pak mi prostě nejde kliknout na next..

TU při spuštění ukazuje tyhle dvě hlášky..

Obrázek

Obrázek

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Metalgirl »

Ty dvě hlášky vůbec nemají nic společného s tou funkcí, s kterou pracuješ. Dej iPhone do DFU modu a v TU zvol FIX RECOVERY, jít to musí. Popřípadě, je ten iPhone blokovaný na zahraničního operátora? Nebo je kupovaný u nás z české distribuce? Nemáš tam BB z iPadu verze 6.15?
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

dongkong

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od dongkong »

Tak to bacha, pokud budeš restorovat na origo apple fw, tak se ti udělá upgrade BB, máš ho z čech nebo ne?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od Metalgirl »

dongkong: To už je stejně jedno, protože když se podíváš do jeho profilu a na první zprávu, co tu psal, tak tam už 4.3.5 měl a chtěl provést downgrade, beztak díky JBku, kvůli čemu jinému. Takže nejnovější BB už tam stejně má. Pokud tam nenahrával předstím CFW.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

buck5

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od buck5 »

nene, blokovaný určitě není, je kupovaný normálně u operátora v čr.. Každopádně jsem iP restoroval včera přes apple, nahrál se mi iOS 4.3.5

lucasone
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 15, 2011 5:10 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od lucasone »

Po neuvazenem upgradovani FW ze 4.3.3 na 4.3.5 se mi nedari downgrade. Provedl jsem vse podle vyse uvedenych navodu: Zapnu TU a spustim tss server, pak iREB a pote iTunes pomoci shift+restore vyberu FW 4.3.3 a skoro na konci mi vyskoci chyba 1013. V souboru hosts mam nastavenou adresu saurikova serveru ale porad vyskakuje chyba. nevim co mam delat :( nevi nekdo jeste nejakou vychytavku????

johnpetrol

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od johnpetrol »

Potřebuji do iP 3G dostat 4.X.X FW, na který lze udělat JB a Unlock. Současný FW je 3.1.2 a dle návodů tam 4 nedostanu, vždy končí chybou- nepodporovaný FW. Umí to někdo? Díky předem.

beno78
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: stř črc 28, 2010 3:11 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od beno78 »

A máš urobenú zálohu SHSH na ten FW čo tam chceš dať?

KubelikM
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 01, 2014 11:14 pm

Re: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Příspěvek od KubelikM »

A co když po spuštění tinyumbrelly naskočí jen černý obdélník, tam projede pár věcí a... nic obdélník zůstane černý a nezmizí.
Žádná tabulka se neobjeví, a nic se dál neděje

Odpovědět