Meniny v iPhone kalendári

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
pmacko

Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od pmacko »

Predcasom som pre vlastne pouzitie vytvoril import menin do iPhone kalendara. Momentalne ho uvolnujem ako verejnu sluzbu. Vsetky informacie, ako nastavit najdete na http://meniny.pmacko.sk/iphone/ , prosim o navrhy, pripomienky.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od parmin »

Dobrá práce 8)

Osobně na to mám trochu jíný postup se stejným výsledkem:

V Google Calendar existuje mnoho "veřejných kalendářů", které si stačí přidat do svého profilu a poté synchronizovat s iPhone. Sám používám "Svátky CZ" a "Fáze měsíce". Je pravda, že tyto kalendáře v sobě nemají nastavenou žádnou upomínku, takže mi to ráno narozdíl od tebe nic nehlásí. Na druhou stranu používám IntelliScreen a tak to mám celý den na očích.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

myschoo

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od myschoo »

tak importoval som kalendar do iPhone, uvidim ako to bude fungovat :wink:

mam aj otazku, je spravne, ze sa mi naimportovali iba mena od 11.08.2009 do 28.08.2009 ?
bude sa to potom same postupne updatovat?

pmacko

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od pmacko »

myschoo píše:je spravne, ze sa mi naimportovali iba mena od 11.08.2009 do 28.08.2009 ?

Ano, importovat sa to bude dalej postupne samo. Vzdy iba 14 dni dopredu a 3 dni spätne. Je to kvoli uspore dat a aj rychlosti fungovania iPhonu.

pmacko

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od pmacko »

parmin píše:Osobně na to mám trochu jíný postup se stejným výsledkem:

Ano, sposobov ako dosiahnut podobny vysledok je vzdy vela. Nieco podobne som aj ja pouzival, no potom aj napriek tomu vzniklo vlastne riesenie :)

kuzy

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od kuzy »

Akorát mi trochu vadí že se u čísel udělaly tečky je je to super.

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od Fifik »

Ďakujem moc za radu. Nespozoroval som vôbec žiadne spomalenie iPhonu.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

OFFENSE
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pát srp 22, 2008 2:06 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od OFFENSE »

Musím tu napísť, veľmi dobrá robota, použiteľné paráda! Dik.

myschoo

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od myschoo »

dalo by sa nejako nastavit aby ma to upozornilo v ten den a nie den dopredu?

pmacko

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od pmacko »

necituj posty ktore su hned nad tvojimi porusujes tym pravidla fora. dodo

Zatial nie, ale pripravuje sa. V dalsej verzii bude nastavovanie.

Reyn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:50 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od Reyn »

parmin píše:Dobrá práce 8)

Osobně na to mám trochu jíný postup se stejným výsledkem:

V Google Calendar existuje mnoho "veřejných kalendářů", které si stačí přidat do svého profilu a poté synchronizovat s iPhone. Sám používám "Svátky CZ" a "Fáze měsíce". Je pravda, že tyto kalendáře v sobě nemají nastavenou žádnou upomínku, takže mi to ráno narozdíl od tebe nic nehlásí. Na druhou stranu používám IntelliScreen a tak to mám celý den na očích.


Můžu se zeptat jak se ti podařilo tyto kalendáře dostat do iPhone ? Také je používám na svém Google účtu, ale do iPhonu se mi přes oficiální ActiveSync nesynchronizují.

josephko3
Host
Host
Příspěvky: 51
Registrován: sob říj 04, 2008 10:03 am

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od josephko3 »

Povedal by som že až fantastická práca, vidno že máš Filipa! U mňa to perfektne funguje ale iba teraz som našiel v kalendároch
( v mojom iphone) nejaký ContactBDays kalendár a neviem ho nijak odstrániť, vedel by niekto poradiť?
josephko3

myschoo

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od myschoo »

Reyn: skusal si ist v nastaveniach do:
Nastavenia > Kalendare > klik na kalendar > dole .ical odkaz ktory sa da pridat do iPhone

pharlap

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od pharlap »

Rovněž se pripojuji k podekovani.. akorat mam dotaz.. jestlize je to zatim "beta" verse.. tedy zkusebni provoz.. je asi normalni, ze se mi nacetly jmeniny jen do 17.9.? ze ano..?! :wink:

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od parmin »

Reyn: na synchronizaci pouzivam aplikaci NemusSync (Cydie), kde je v nastaveni vyber ze vsech kalendaru co mam v google. Dalsi plus teto aplikce (tedy proc ji preferuji): kalendare v PC a iP maji stejnou barvu.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

myschoo

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od myschoo »

Pharlap vsak uz to tu autor pisal ze tak to je naschval! :|

Kukinko
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 07, 2008 6:29 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od Kukinko »

ak dam ine tak nemam tu moznost ale je tam moznost len mail

Almi
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1052
Registrován: pon pro 10, 2007 7:12 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od Almi »

pharlap píše:Rovněž se pripojuji k podekovani.. akorat mam dotaz.. jestlize je to zatim "beta" verse.. tedy zkusebni provoz.. je asi normalni, ze se mi nacetly jmeniny jen do 17.9.? ze ano..?! :wink:



áno, je to normálne. takže nejde o žiadnu beta verzi.
ak sa pozrieš o pár príspevkov vyššie, tak sám autor uvádza že je to na dva týždne vopred, kvôli úspore dát.
iPhone X space gray 64 GB,
Apple Watch 44mm space gray,
MacBook white 2.1GHz, OS X Lion 10.7.5
iPhone.cz

conectmetal

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od conectmetal »

parmin: môžež bližšie špecifikovať ako mám využiť NemusSync. Keď zvolím pridať nový účet neviem aké informácie o účte mám zadať. Možno sa blbo pýtam ale nemám s tým skúsenosti. Ďakujem

vrty
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 07, 2009 1:06 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od vrty »

Super věc tento kalendář, moc se mi líbí a autorovi velké dík za něho. Samo, že se může toto vyřešit i přes Google, ale toto je velice rychlí a elegantní.

Jen jedna vada na kráse je ta, že iPhone snad umí jen 5 barev kalendářů a nejdou nastavit. Takže když mám teď aktuálně zobrazovaných 8 kalendářů tři barvy se mi tam opakují a není hned na první pohled zřejmé, jestli je to firemní událost a nebo svátky. :(

Tak snad v další verzi.
iPhone 5S 32GB | Watch Sport Grey | iPad Air 2 128GB | MacBook Pro Retina 15" 2014 512GB | Apple TV 1st

Garik.K
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 169
Registrován: čtv lis 27, 2008 9:45 am

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od Garik.K »

Použival jsem ten návod delši dobu,ale musím řict,že ne spolupracuje z několika Themy pro WinterBoard (Hi-tech,Vista Maximus Perfection atd),to znamena,že jednou denně musi se iphone resetovat.Trochu škoda,moc dobra pomucka.
iPhone 3G 16GB Black USA
Operator Vodafone
Fm.06.15.00
4.2.1(8C148)

votrelec005
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 423
Registrován: úte pro 29, 2009 6:04 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od votrelec005 »

Velmi dobra praca !!! Dik...
iPad Air 32GB WiFi | iPhone 5S 16GB White
MacBook Pro 13" Retina

AnsweR
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: stř srp 04, 2010 6:03 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od AnsweR »

funguje to skvele!..uplne mi to vyhovuje ako to je spravene, len mi neviete poradit ako to nastavit, aby mi ukazovalo kto ma meniny na lockscreene???thx vopred

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Meniny v iPhone kalendári

Příspěvek od dodulo »

Ahoj, mam trochu problem so zobrazovanim menin v centre hlasenii na iOS 7, jednoducho udalosti z odoberaneho kalendara ( meniny ) mi tam nezobrazuje. Vsetko mam nastavene takisto ako na iOS 6, SSL v nastaveniach odoberaneho kalendara vypnute. Na iOS 6 vsetko fungovalo v poriadku. Vdaka za kazdu radu.

EDIT: tak mam info od tvorcu odoberaneho kalendara pre iPhone, problem je v iOS 7, nezobrazuje v notifikacnom centre celodenne udalosti :(, snad to Apple opravi
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Odpovědět