DFU mód iPhone

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Zamčeno
Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

DFU mód iPhone

Příspěvek od Julek »

sepsal user koralek :

jde o to, že minimálně od FW 1.1.3 jsou DVA DFU mody. Jeden normální (dostaneš se do něj známou kombinací Power+Home až do vypnutí a restartu, pak jen Home na pár vteřin ? něž ho objeví iTunes a pustit), a ten funguje dobře pro downgrade 1.1.2 na 1.1.1 a níže a druhý skytý DFU. Důvodem hlášky error 1 při downgradu z 1.1.3 je to, že telefon není ve skrytém DFU modu.
Tedy, jak na to. Když jste v normálním DFU modu, vypněte telefon podržením POWER butonu. Připravte si stopky a odměřujte PŘESNĚ: z vypnutého stavu 10 vteřin POWER+HOME pak pustit POWER na dalších 10 vteřin HOME. Přesně na vteřiny, zdá se, že je to důležitý. Telefon je úplně zhaslý, ale ooopla, je to, iTunes nahlásí iPhone found in recovery mode a downgrade běží bez problémů.


Komplexnejší návod k DFU na iClarified (preložený)

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Příspěvek od spachal_tmp »

Jsem linej to prekladat, ale tady je upresneni v EN:

[Tutorial] Difference between DFU Mode and Restore Mode

Hi guys,

I just found another good tutorial at the german website http://www.macbug.de and decided to share it with you by translating it:

There is a difference between DFU and Restore mode.
While most people don't know it, this difference causes the "Error (1)" in iTunes trying to downgrade to 1.1.1 after accidentially updating to 1.1.3.

The big difference between DFU mode and restore mode?:

DFU mode doesn't boot up the "mac os" on iPhone - therefore it doesn't communicate with iTunes "as much" as in Restore mode and iTunes can't decide to interrupt downgrading the firmware etc.!!

The restore mode is the one everyone tells you to use (with iTunes icon etc. at the end) while DFU mode works this way:

1. Connect iPhone to Mac/PC - keep iTunes open
2. hold down power and home button
3. wait until red slider appears to shut down iPhone, keep holding down the buttons, count 4-5 seconds (while iPhone shuts down)
4. release power-button, keep home button pressed (there should be no Apple logo! If it appears, you waited too long to release the powerbutton - try again )
5. wait 5-10 seconds - iTunes should then prompt that there's an iPhone connected in "restore mode" - but it's different!

Now at this point even with iTunes 7.6 you can downgrade to 1.1.1. without errors.
While you usually startup the system with the known method with iTunes icon etc. this way the iPhone doesn't startup and iTunes can't actually regret downgrading.

Greetings and thx to the german site macbug.de

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: DFU mód iPhone

Příspěvek od Julek »

Návod přidán od uživatele hanz78Tento mininavodek nelze pouzit s firmware nizsim nez je 1.1.1

Pro vsechny absolutne jednoducha cesta k DFU Repair modu "cerny display" a iTunes hlasi nalezen iPhone.

V prvni rade si zapnete zvuk na vasem PC ci Notebook je to velmi dulezite. Ne pro iPhone, ale pro Vas. Pote nasledujte techto par bodu

1. Zmacknout a drzte SLEEP BUTTON
2. Hned po te k nemu stlacit HOME BUTTON a spolecne drzet do doby nez se ozve z reprobeden ci jineho zarizeni zvuk. (nepoustet do doby nez se ozve zvuk) !!!!!!
3. Jakmile ho uslysite, povolte SLEEP BUTTON ,ale HOME BUTTON stale DRZET.
4. Vyckejte do dalsiho zvukoveho signalu, a pote uvolnete HOME BUTTON. Jste tam.Pokud se iTunes nespusti sam tak ho aktivuj manualne, iPhone bude nalezen v "DFU REPAIR MODE - Cerny display"

Jiz muzete DOWNGROADovat, tim mineno restorovat bez ERROR 1.

Odzkouseno a plne funkcni. Jinak pokud neco pos... ete, tak opakujte kroky 1-4 do te doby nez se to podari.
Ma uspesnost je 19 pokusu z 20 bez problemu.

P.S. pokud vam nebude z repro vychazet zadny zvuk, prosim zkontrolujte nastaveni hlasitosti. Pokud i pres to NEUSLYSITE zadny zvuk, zadna panika, bezte - OVLADACI PANELY - SYSTEM - HARDWARE zde vybrat USB a odstranit iPhone. Hned pote iPhone pripojit k PC a bude nalezen novy hardware. Vyckat do konce instalace a pak by melo byt vse OK.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Zamčeno