Jak synchronizovat Google Kalendář (Nuevasync) [zastarale]

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
woko

Jak synchronizovat Google Kalendář (Nuevasync) [zastarale]

Příspěvek od woko »

Našel jsem tu jeden návod, jak sesynchronit Google Kalendář s iPhonem, tenhle je trochu jinej. Úspěšně ho používám, bez jakýchkoli problémů. Pokud tu již je, zachovejte se moderátoři dle potřeb :)

Sync s iPhonem 3G je vpravdě velice jednoduchý a můžete být hotoví za 5 minut.
Využijeme služeb jedné vcelku nové stránky NuevaSync. Pomocí IMAPu dokáže aktualizovat váš Google Kalendář, Kontakty a u nás asi neznámý Plaxo. To vše poskytuje naprosto zdarma a po týdnu používání jsem nezaznamenal jediné škobrtnutí nebo výpadek.

První krok je samozřejmě se na oné stránce zaregistrovat. Registraci nezapomeňte potvrdit e-mailem, který po chvíli přijde. Jakmile se tak stane, přenesete se na jakousi ?nástěnku? služby, kde zvolíte Change u Google Calendar. Posléze zadáte své přihlašovací údaje k účtu, který chcete nechat synchronizovat. V tuto chvíli jsme na stránkách hotoví a přesuneme se k telefonu.

V iPhonu vlezeme do Settings -> Mail, Contacts, Calendar a postupujeme následovně:
1. Zvolíme Add Account.
2. Vybereme Microsoft Exchange.
3. Jako E-Mail napíšeme adresu, kterou jsme použili v registraci na NuevaSync.
4. Username a Password použijeme také ty z NuevaSync.
5. Description si upravíme dle svého.
6. Ťukneme na Next.
7. Po chvíli se objeví nová položka Server, do které zadáme www.nuevasync.com a ťukneme na Next.
8. Na další obrazovce vypneme Mail a Contacts a zapneme Calendar.
9. Ťukneme na Save.

To je vše. Synchronizace by se měla provést do pár chvil, pokud se ani po hodině neobjeví záznamy z Google Kalendáře, překontrolujte veškerá nastavení.

Více...

Jendis

Re: Jak synchronizovat Google Kalendář

Příspěvek od Jendis »

NuevaSync funguje dobre, az na jednu vec. Kdyz smazu neco v google kalendari na webu, tak se mi tato zmena neprojevi v iphonu. Obracene to jde... nevite cim to?

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: Jak synchronizovat Google Kalendář

Příspěvek od scorpi »

Používej ofiko google sync a půjde ti to.

woko

Re: Jak synchronizovat Google Kalendář

Příspěvek od woko »

Jo jo, můj návod už je passé, Google uvedl vlastní sync s pushem.

Jendis

Re: Jak synchronizovat Google Kalendář

Příspěvek od Jendis »

svatá pravda, proc pouzivat prostředníky, když to jde rovnou :wink:

McColgan

Re: Jak synchronizovat Google Kalendář (Nuevasync)

Příspěvek od McColgan »

jen bych se rád zeptal kde najdu nějaký návod na google sync ? :-) Díky

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak synchronizovat Google Kalendář (Nuevasync)

Příspěvek od rony »

v sekcii Navody to NAJDES :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mrtvocich
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: úte črc 15, 2008 2:31 pm

Re: Jak synchronizovat Google Kalendář (Nuevasync)

Příspěvek od mrtvocich »

Nejde to rovnou, přes oficiální Google Sync to neumí syncnout víc, jak jeden kalendář :X DMNCE!
full_BT
Ping!: mrtvocich
napište ;-)

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Jak synchronizovat Google Kalendář (Nuevasync)

Příspěvek od SteveJSF »

Koukám, že už je to tu docela staré, ale asi je to vhodné vlákno. Poprvé jsem začal řešit sdílení kalendáře mezi dvěma uživateli. Přestože jsem Google kalendář nikdy nepoužíval, teď se mi na to zdál nejvhodnější.

Nastavil jsem si v iPhonu CalDAV a vypadá to, že to funguje. Nastavil jsem to taky na dvou Macboocích, jeden se Snow Leopardem, druhý s Lionem, a taky se to zdálo v pohodě. Dnes jsem však strávil dost času s tím, že některé události se po smazání znovu objevovaly a nemohl jsem se jich zbavit. Nejdřív to bylo jen pod Snow L., tak jsem to nakonec musel vzdát - rozhazovalo to kalendář všude nebo neukazovalo aktuální. Proto jsem s ním skončil a přešel na webovou verzi. Teď mi to nechce korektně fungovat ani na Lionu - refresh nepomáhá, pořád ukazuje události, které jsem dávno smazal a ani v iPhonu je již nevidím. Takže ho asi taky přestanu používat, spokojím se s používáním na iPhonu. Ale asi to není zrovna ideální řešení. Nevíte někdo co s tím? Že by zkusit exchange? (nikdy jsem neměl s exchange co do činění)

Zatím zůstanu u iPhonu, kde to zdá se chodí dobře, a druhá osoba na Macbooku zůstane u webové verze google kalendáře.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Odpovědět