Jak na Český slovník do iPhone ( "T9" ) ?

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Zamčeno
Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Jak na Český slovník do iPhone ( "T9" ) ?

Příspěvek od Julek »

Návod zpracoval cibetik

Protože iPhone stále při psaní SMS vnucuje místo slova se slovo we a místo je slovo be. Sice se iPhone poměrně dobře učí nová slova, ale některá ne. Vyrobil jsem tedy český slovník pro klávesnici iPhonu. Vznikl částečným přeložením toho anglického, částečným doplněním z české databáze slov a dodáním českých jmen, měsíců a dnů. Má přibližně 32 938 slov (ten anglický měl okolo 76 000 slov). Nejsou v něm všechny tvary slov (slovník by pak měl okolo 350 000 slov a byl by pomalý).

Stáhnout si ho můžete na: verzia s diakritikou

a kdo nemá rád háčky a čárky tak je tady verze bez diakritiky: verzia bez diakritiky

ZIP Soubor obsahuje 4 soubory, které přetáhněte, třeba pomocí WinSCP, do složky /System/Library/KeyboardDictionaries
Jestli chcete tak si nejdřív zálohujte originály.

Aby se slovník doplnil o další tvary, bylo by dobré, kdyby někdo chtěl, aby po nějakém čase poslal vyextrahované tyto soubory a já bych je pak doplnil do další verze. Jak jsem psal slovník obsahuje 32 000 slov a čím víc jich bude mít, tím bude přesnější.

Nástroj pro tvorbu slovníku si môžete stiahnuť u maler.cz

O tomto slovníku diskutujte v tejto téme na iphone.cz

Drobná korekce. Dále opět poprosím na PM zaslat aktuální link, pokud někdo bude slovním updatovat, aby to tu bylo stále aktuální. Děkuji.

Pokiaľ vylepšíte slovník, kontaktujte autora, aby vylepšenia zaradil do oficiálnej verzie.

pozn. mod. rony: (ako slovák by som chcel, keby sa na niečo podobné dal aj niekto z nás)

Zamčeno