Jailbreak iPhone 4/3GS iOS 4.3.2 cez Redsn0w [mac/win]

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Zamčeno
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19660
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Jailbreak iPhone 4/3GS iOS 4.3.2 cez Redsn0w [mac/win]

Příspěvek od rony »

Preklad z iPhonehacks.

  • Tento návode je pre majiteľov iPhone 4 a iPhone 3GS

  • Pokiaľ potrebujete UNLOCK, nepoužívajte tento návod!

  • Nezabudnite si zálohovať svoj iPhone.


1: Download Redsn0w 0.9.6rc14 (Mac a [url=https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.6rc14.zip?attredirects=0&d=1]Windows[/url[) a uložte do zložky s názvom "Redsn0w" vo svojom počítači.

2: Stiahnite súbor s firmware iOS 4.3.2 (použite Firefox alebo Chrome, lebo IE a Safari môžu modifikovať stiahnutý súbor.):

iOS 4.3.2 firmware pre iPhone 4 (iPhone3,1_4.3.2_8H7_Restore.ipsw)

iOS 4.3.2 firmware pre iPhone 3GS (iPhone2,1_4.3.2_8H7_Restore.ipsw)

3: Dvojklikom na zip súbor Redsn0w ho rozbaľte do zložky Redn0w.

4: Pripojte iPhone ku počítaču a spustite iTunes.

Preskočte kroky 5. a 6. ak už máte v telefóne iOS 4.3.2

5: Z "Devices" sekcie v ľavom stĺpci iTunes vyberte svoje iPHone. Pridržte Shift (Option) a kliknite na tlačítko Restore.

6: Choďte do zložky Redsn0w v počítači a vyberte stiahnutý súbor s firmware iOS 4.3.2 (iPhone 4: iPhone3,1_4.3.2_8H7_Restore.ipsw, iPhone 3GS: iPhone2,1_4.3.2_8H7_Restore.ipsw). Kliknite na Choose a nechajte iTunes, aby aktualizovali iPhone. Potom sa iTunes opýta, či chcete obnoviť obsah telefónu zo zálohy. Pokiaľ ste však mali aj predtým telefón jailbreaknutý, tak odporúčame NEOBNOVOVAŤ.

7: Choďte do zložky Redsn0w v počítači a spustite aplikáciu Redsn0w. Používatelia Windows xP by mali skúsiť spustiť ho ako Administrátor (pravé tlačítko myši nad ikonou aplikácie a 'Run as an Administrator') a používatelia Windows 7 users budú asi musieť Redsn0w spustiť v móde Windows XP (pravé tlačítko, Properties, vybrať Compatibilitya zaškrtnúť Run this program in compatibility mode for Windows XP). Používatelia OS X spustia Redsn0w :-)

8: Program sa spýta na výber správneho súboru IPSW. Kliknite na Browse a nájdite iOS 4.3.2 súbor (v zložke Redsn0w) (iPhone 4: iPhone3,1_4.3.2_8H7_Restore.ipsw, iPhone 3GS: iPhone2,1_4.3.2_8H7_Restore.ipsw).

9: Redsn0w overí súbor s firmware a ak je všetko v poriadku, kliknite na Next.

10: Redsn0w pripravuje dáta k jailbreaku.

11: Opýta sa na voľby, ktoré majú byť zahrnuté spolu s jailbreakom. Zaškrtnite Cydia a stlačte Next.

12: Vyzve vás k vypnutiu iPhone a pripojenia k počítaču. Nasledujte inštrukcie a kliknite na Next

13: Potrebujete dostať telefón do DFU. Redsn0w podrobne informuje, čo a kedy a ako stlačiť.

(a) Pridržte Power tri sekundy:
(b) Stále držte Power a stlačte a držte Home desať sekúnd:
(c) Uvoľnite Power ale stále držte Home a ak ste to urobili správne, tak Redsn0w to rozpozná:

14: Teraz sa iPhone reštartne. Uvoľnite Home!!!

15: Redsn0w odošle do telefónu dáta.

16: Po skončení procesu budete upozornení. Potom kliknite na Finish.

Step 17: iPhone sa ešte raz reštartne a to môže trvať asi 5 minút. Potom je telefón úspešne jailbreaknutý. V prípade problémov so spustením Cydia, reštarnite telefón ešte raz.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19660
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jailbreak iPhone 4/3GS iOS 4.3.2 cez Redsn0w [mac/win]

Příspěvek od rony »

Dnes som svoj iPhone 4 previedol z 4.0.1 (jailbreakme.com) na 4.3.2 a mal som par problemov.

V prvom rade je DNES 4.3.2 najnovsi firmware a zaroven je jailbreaknutelny. Treba to vyuzit, kym vyjde dalsi firmware, pridete o kopec zbytocnych problemov.

Pri pokuse o restore podla navodu pre RedSn0w sa mi nedarilo restornut iphone na 4.3.2, stale dokola 1013 chyba. Nakoniec som prisiel na to, ze navod so zmenou hosts je spravny ale iTunes ten riadok neustale prepisuje. Takze som pozorne sledoval kedy to zaberie. Spustil som itunes, potom terminal (som na OS X) a zmenil som hosts. Cez prikaz cat /etc/hosts som si vypisoval ci sa nedoplni ten riadok a nakoniec nie a uspesne som klikom na Restore v iTunes nakoniec telefon dostal na cisty 4.3.2 - nevyuzil som teda obnovu zo stiahnuteho suboru podla navodu, co je aj zbytocne. Dostal som telefon do stavu ako keby som ho kupil s fw 4.3.2 pretoze unlock nepotrebujem, tak mi to nevadilo.

Laboroval som aj s TinyUmbrella a aj tam som urobil par chyb, nechal som ho napriklad spusteny a podobne, v mojom pripade to nebolo nutne! TinyUmbrella som pred par dnami pouzil len na ulozenie SHSH a inak som s nim vlastne nemal pri jailbreakovani, restorovani NIC robit!!

Potom uz prebehol jailbreak s RedSn0w, co je brnkacka.

Teraz sypem do telefonu mp3ky a appky, caka ma konfiguracia v Cydia a dalsie drobnosti, kedze som siel od "cisteho" telefonu, co je zasada, ktoru dodrziavam.

Stalo ma to dve hodiny prplania sa s 1013kou a roznymi pokusmi :-) teraz viem, ze som niektore veci robil zbytocne a nemal som ich skusat. Mal som telefon v iTunes restornut a bolo by.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Zamčeno