3 dulezite veci, ktere byste meli vedet o SHSH

Pre všetky staršie verzie iOS.
Zamčeno
Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12970
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm
Verze iOS: iOS 13
Jailbreak: ne

3 dulezite veci, ktere byste meli vedet o SHSH

Příspěvek od Metalgirl »

Tady mas vysvetleni, proc ti to nejde: http://www.iphone.cz/blog/co-je-to-ecid ... i-shsh-647

Doplnění k článku v prvním odkazu:

Ještě dodám pro upřesnění, že problematika SHSH se netýká pouze downgrade, ale jakéhokoliv přechodu na iOS, který již Apple nepodporuje (nepodepisuje). Je jedno, jestli chcete provést downgrade z iOS 5.0 na 4.3.3 či update z 4.3 na 4.3.3, jednou jakmile už Apple daný firmware nepodepisuje, tak se vám ho do iPhone bez potřebných SHSH k danému firmwaru nepodaří nahrát. Týká se to všech firmwarů od verze OS 3 do verze iOS 4.3.5, tyto dané firmwary Apple už nepodepisuje a pro jejich nahrání do iPhonu je potřeba mít SHSH zálohu. SHSH záloha musí být vlastní, toho daného iPhonu, který vlastníte, nelze si půjčovat cizí SHSH z jiného iPhonu, takto to nefunguje. Pokud SHSH k danému iPhonu a verzi firmwaru nemáte, nepodaří se vám nepodepisovaný firmware Applem do iPhonu nahrát. Toto se týká všech novějších Apple zařízení, kterými jsou: iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPad 1G, iPad 2G, iPad 3G, iPad s retina displayem, iPad Mini, iPod Touch 2G MC model, iPod Touch 3G, iPod Touch 4G a iPod Touch 5G.


Update: V dnešní době nelze provést instalaci nižšího FW, než Apple nyní podepisuje (což je iOS 7.1), na zařízeních s A5 a A5X, A6 a A6X procesory. Což jsou iPad 2 a novější, iPad Mini, iPhone 4s a novější, iPod Touch 5. generace a to, i když máte SHSH na iOS 6.x. Instalaci nižšího FW lze provést pouze na zařízeních s A4 procesory, což jsou iPhone 3GS, iPhone 4, iPod Touch 4. generace a to jen v případě, že máte lokálně na svém HDD uložené SHSH zálohy na verze iOS 6.x, ty ze serveru Cydie totiž nebyly platné a tudíž nefungovaly a Saurik (majitel Cydie) je tímto ze serveru smazal, poslední platné SHSH na serveru Cydie jsou do verze 5.1.1.

Tady mas, jak zjistis, jake mas SHSH a uložení SHSH přes TinyUmbrella: Metalgirl @ Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Tady mas, jak pouzit TSS server v tinyumbrella: Jak pouzit TSS server v TinyUmbrella

Pokud máš v iDevice FW, na který chceš provést restore, tak pro vytažení SHSH blobu z nainstalovaného FW v iDevice použij program iFaith odsud: http://ih8sn0w.com/ Ten umí vytvořit podepsaný FW s SHSH blobem a tímto vytvořeným FW pak můžeš provést restore.

Jak použít iFaith:

Stáhneš iFaith a spustíš iFaith.
Odklikneš OK.
Potom zvolíš možnost dump SHSH blobs. Takto vytáhneš bloby přímo z iPhonu, ten musí být připojený k PC a vypnutý. Poté klikneš proceed a poté na let's go a pak se tě zeptá, jestli budeš dumpovat apple TV, zvolíš, že ne, pak tě to bude navigovat na udělání DFU modu, řiď se dle instrukcí. Počkáš, až budou všechny kroky hotové. iPhone z DFU dostaneš tak, že podržíš obě tlačítka najednou, dokud se neobjeví na displayi stříbrné jabko.
Potom zvolíš možnost build signed IPSW with blobs. Naviguješ na blob, který se vydumpoval v předchozích krocích, potom naviguješ na již stažené IPSW nebo ti ho nabídne stáhnout, no a pak potvrdíš build IPSW. Počkáš, až se to dokončí

S tímto vytořeným IPSW pak restoruješ. Dáš iPhone do DFU modu, iTunes zařvou, že je iP v recovery modu, že je potřeba udělat restore, tak dáš, že ok, podržíš na klávesnici shift klávesu a v iTunes zvolíš tlačítko restore nebo nově po česky obnova či jak. No a vyjede ti okno, v něm budeš navigovat na ten vytvořený IPSW a potvrdíš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Zamčeno