Ipad sa vypne pri 10-20%-kalibrácia batérie

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Miuik
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 04, 2021 12:48 pm

Ipad sa vypne pri 10-20%-kalibrácia batérie

Příspěvek od Miuik »

Zdravím,
problém je jednoduchý, iPad Air 2, už má niečo odslúžené a stáva sa mi že ked baterka klesne pod 20% tak sa vypína, niekedy pri 16% niekedy pri 22% akokeby bol na nule. Dá sa baterka nejako nakalibrovať aby ukazovala presné údaje? Nevadí mi že má batéria už svoje roky a vydrží menej, nech mi percentá radšej ubiehajú rýchlejšie ale nech ukazujú správne aby som sa nemusel strachovať ked má 15% že sa mi každú chvilku vypne a neviem kedy, radšej nech mi percentá rychlejšie ubiehajú ale nech sa viem spolahnúť že sa tablet vypne až ked bude mať realne 0%.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ipad sa vypne pri 10-20%-kalibrácia batérie

Příspěvek od mirmo80 »

To nie je tak, že by to ukazovalo nesprávne. Tie percentá ukazujú daný stav v danom čase pri danej spotrebe. Ale to o sekundu nemusí platiť, pretože nejaký proces urobí niečo, čo batériu zaťaží. Pri batérií, ktorá je v poriadku sa ale nič nestane, príp. 16% sa zmení na 15%. Ale batéria, ktorá je na konci životnosti, tento iný/náhly/krátkodobý odber nevydrží a vypne. A potom iPad zapneš a nechápeš, že ukazuje 14%, alebo aj viac. Proste to meranie aktuálnej kapacity batérie nie je tak kontinuálne, ako sa nám zdá na percentách. Je to rôzne spriemerovanie všetkého možného. Nespravíš s tým nič.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Ipad sa vypne pri 10-20%-kalibrácia batérie

Příspěvek od mike-biker »

Přesně jak řekl mirmo80, jde o již starou baterii, která je zralá na výměnu.
https://www.youtube.com/watch?v=HGnvreoTmr0
Proces to není příliš složitý, baterie je poměrně levná.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ipad sa vypne pri 10-20%-kalibrácia batérie

Příspěvek od mirmo80 »

Tak som môj problém s náhlym vybíjaním iPadu vyriešil výmenou batérie. Vzhľadom na morálny vek iPadu to stálo celkom dosť, ale bolo to urobené v servise, ktorý sa špecializuje na Apple, je to urobené dobre a hlavne so zárukou.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět