iPad Pro 10.5- riešenie rozbitého displeja

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Adomm1234
Host
Host
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 27, 2013 5:15 pm

iPad Pro 10.5- riešenie rozbitého displeja

Příspěvek od Adomm1234 »

Dobrý deň.
Chcem sa na Vás obrátiť s problémom. Známy má iPad Pro s poškodeným displejom – panel je rozbitý a nie je na ňom nič vidieť. Zariadenie je viditeľné v iTunes ako bežné zariadenie, nie v režime obnovy, takže doska pravdepodobne funguje.
Napadli mi dve riešenia opravy: Displej z Aliexpressu alebo autorizovaný servis.
Autorizovaný servis:
Pozeral som stránky Swissu a neviem nájsť cenník opravy (majú len pre iPhone) pre iPad Pro 10.5. Nevie niekto, aká by bola cena a či sa to dá opraviť aj bez swapu?
Druhým riešením je displej z Aliexpressu. Vzhľadom na cenu (cca 200eur) sa mi to pozdáva viac a mám skúsenosť, že panely z Aliexpressu bývajú relatívne kvalitné (na originál to nemá, ale sú na tom rovnako alebo lepšie ako diely z neautorizovaných servisov).
Mám ale dve otázky. Myslíte si, že bude problém s výmenou displeja za neoriginálny ako v prípade posledného updatu iPhone 8, kedy prestali fungovať tie s neorigo displejom?
Ďalšia sa týka toho, či nepoznáte niekoho, kto by ten panel mal a dalo by sa pred objednaním z Aliexpressu otestovať, či je naozaj doska v poriadku a či nový displej zoberie. Pretože objednávať z Aliexpressu vec za 200 eur s neistým výsledkom, do toho by som tiež nerád išiel…
Vďaka za každú odpoveď

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iPad Pro 10.5- riešenie rozbitého displeja

Příspěvek od honza.mac »

Cílem je tedy co ?
Buď podstoupíte riziko za levnou cenu z Ali a nebo jej odnesete do autorizovaného servisu Apple kde vám iPad zdiagnostikují a zavolají že není problém jen z displejem ale i s deskou a jestli souhlasíte s opravou za tolik a tolik ...
Než to rozebírat doma na koleni kde naděláte víc škody než užitku.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPad Pro 10.5- riešenie rozbitého displeja

Příspěvek od iTukan »

V Brně CBC vymění Touchscreen + LCD za 8.155,- Kč viz. https://www.cbc-cz.cz/servis
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět