Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Bischop
Host
Host
Příspěvky: 58
Registrován: stř srp 19, 2009 2:35 pm

Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od Bischop »

Zdravím všechny,
rozhoduji se jestli si pořídit pracovní tablet. Nevím jestli iPad 9,7" nebo nějaký android.
Samozřejmě mám iP7, takže vlastně je nejvíce jasná volba iPad.
Spíš potřebuji přesvědčit jestli ten tablet využiji tak jak chci nebo je to zbytečnost.

Používání na kancelářské věci, word, excel (nejlépe plnohodnotně), dělání zápisek z jednání, fotografování místa kde jsem + doplnění nějakých poznámek nebo k tomu něco dokreslit. Rychlé doplnění fotografií do poznámek, wordu atp. Schopnost na zařízení vytvářet nějakou dokumentaci v terénu.
Přístup na VNC, TeamViewer, ekonomický SW, kalendář, plánování atd.

+ k němu nějaký stylus... asi Adonit.

Popřípadě jestli má smysl vybírat něco mezi výrobci s os Android jako alternativu.

Děkuji za Vaše rady a zkušenosti ze života. :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od rony »

asi jedno ci andr alebo ipad ale skor je tu otazka ci dobre rozumies aky velky rozdiel je medzi tabletom a laptopom.

a ak si toto vyjasnis tak mas ios iphone potom je to az vyhradne a len ipad. len preto ze az potom zistis ze ich prepojenie je uzitocnejsie ako akakolvek vyhoda android platformy (rovnako by som reagoval ak by si pisal ze mas andr mobil aj ked by som viac protezoval ipad)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od iTukan »

Volil bych iPad, jak píše Rony. Jen pár poznámek...
- zjisti si, jestli ti na iOS pojede ten ekonomický SW co chceš používat
- chceš-li používat tužku, vem iPad Pro a apple pencil, ne nějaké náhražky
- plánuješ-li více psát a používat excel, poohlédni se po klávesnici
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Bischop
Host
Host
Příspěvky: 58
Registrován: stř srp 19, 2009 2:35 pm

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od Bischop »

Vím rozdíl mezi tabletem a iPadem. Tablet chci spíše na práci v terénu když nemám notebook nebo ho nechci vyndavat.

Ekonomicky sw funguje to mám ověřeno.
iPad Pro je super věc, ale můj názor je takový ze nevyužijí tolikjeho potenciál, což ke především grafika. A z druhé nechci dávat za tablet 20k + 5k za tužku.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od sharkee »

plnohodnotný excel není ani na Macu, natož na iOS
na tabletu se dají excel a wordy tak prohlížet, nikoliv plnohodnotně využívat
OneNote bude fungovat skvěle, stejně jako Exchange pošta s appkou outlook od MSF
ekonomický SW na Androidu i iOS je defacto utopie, alespoň o plnohodnotném ekonomickém SW pro tablety nevím
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od pegas »

A ntb máš jaký? Win nebo macOS? Podle toho bych volil.

Bischop
Host
Host
Příspěvky: 58
Registrován: stř srp 19, 2009 2:35 pm

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od Bischop »

No ntb mám windows, bohužel :D

Nicméně tablet s androidem jsem taky uvažoval.
Jenom nechci tablet, který se začne za chvíli sekat a přestane fungovat.
Chci plynulost iOS

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od rony »

to ze mas windows je uz skoro fuk ci tablet s andr alebo ios.

ios sa sekat nebude je to ako velikansky iphone a dne suz velmi prisposobeny vacsej ploche.

ak mas v moznostiach jasno, tak na cesty je iphone a ipad dobra dvojka (iphone ti robi mobilny net k ipadu)

a ak mas v taske aj laptop tak to bude fungovat (myslim tak ze ti to splni co cakas)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od pegas »

No já nevím. Z vlastní zkušenosti bych řekl, že Android tablet je více kompatibilní a přívětivější s Win PC, než iPad. Nemluvě o penězích. Pokud hodnotis combo tel + tablet, pak s ohledem na to, že máš iPhone, tak jednoznačně iPad. Nicméně je to stejné jako s telefony, špičkový Android je velmi slušný device, který se vyrovná a v ledascem i předčí Apple.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od Lipon »

Jestli už máš iPhone, tak taky ber v úvahu, že spoustu aplikací nebudeš muset kupovat. Ty, co už máš koupené, jen nahraješ do iPadu.
BTW iPad a Pencil jsou na poznámky skvělá kombinace.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od rony »

pragmaticka poznamka: android tablety su este vo vacsom nezaujme (prakticky nepoznam vela ludi s nimi, co nemozem tvrdit o android telefonoch) a ak ma rozhodovat cena tabletu, tak to nie je najlepsi mozny parameter - nehovoriac o vyhode v spojeni ios zariadeni, tam uz pada akakolkvek diskusia. kedze sme ios pozitiv, dokazeme viac povedat k ipadom :) a ja za seba: mal som hodne android tabletov (testy zariadeni od pr zastupeni znaciek), mna nepresvedcil ani po snahe vytesnit ipad z podvedomeho porovnania ;) (jasnacka su urcite ludia, co to myslia opacne)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od Lipon »

K office doplním ještě toto - není to na plnohodnotnou práci, ale dělat se s tím dá.
Píšu na tom poznámky na školení, abych to pak nemusel přepisovat v kanceláři (asistentka po mě nepřečte ručně psané poznámky).
Teď jsem zkoušel i psané poznámky s Pencil a kupodivu OCR bylo schopné rozpoznat i můj rukopis - app Nebo.
V Excelu nic složitého nepotřebuji, základní operace, typově úrokové kalkulace apod.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od sharkee »

takže znovu, tazatel píše

Používání na kancelářské věci, word, excel (nejlépe plnohodnotně)

Takže je iOS i Android vyloučen, nejlepší by bylo mít NTB s WIN (ultrabook), který má dotykový display a je to vyřešeno, doporučuji Lenovo, Acer apod. Vyřešeno, ušetřeno.

Měl jsem Android tablet (Note10.1) i několik generací iPadů (aktuálně ipadmini + iPad Air2) a na plnohondoutnou práci to opravdu, ale opravdu není. V excelu už vůbec. Je to super na konzumaci obsahu (web, videa, čtečka, apod) a hry. Na poznámky stačí, na prohlížení fotek super, na prezentaci toho co vytvoříš na PC taky.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Výběr tabletu -iOS/Android na práci

Příspěvek od DD_ »

Tezko rict co znamena pojem 'plnohodnotne'. MS Office pro Android/iOS zvlada celkem obstojne vetsinu beznych funkci. Pokud vsak clovek potrebuje nejake Visual Basic scripty tak to bude horsi.
Pak je moznosti MS Surface. Kolegove v praci ho tu maji a jsou s nim spokojeni. Kazdopadne tam je cena troska jinde, ale zase je to plnohodnotna nahrada za notas.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Odpovědět