Který iPad koupit?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od McJobs »

Vsetky rozdiely najdes na http://www.apple.com/cz/ipad/compare/

Co tam nenajdes je velkost RAM. 12.9" ma 4GB, 9.7" Pro 2GB. 12.9" ma USB3 datove prenosy, 9.7" Pro USB2. 12.9" ma rovnaky chipset ako 9.7" Pro, ale funkciu Hey Siri podporuje len 9.7". Proste cela ta rada je strasne sfragmentovana a casy ked clovek prisiel do obchodu po najnovsi iPad a neriesil ziadnu specifikaciu su prec.
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od Anndy »

Áno. Toto je najhoršie na tom. Jeden iPad jeden iPhone - a človek vedel, že má to aktuálne a všetko. Aj tu bola ťa krása toho - plus aj vývojári to mali jednoduchšie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od rony »

velky ipad pro premrstili, to je cele. prepchany nabuchany a pritom aspon mne by stacil hw na urovni air2 a vacsia obrazovka. to iste pro 9,7", chcel som pencil, to bol jediny dovod. samozrejme som heppy, ze je nabuchanejsi, no kym nepadaju hry, tka je to jedno.

myslim, ze apple cakal, ci softverove firmy zaraguju ak bude realne v predaji nabuchany ipad. plnohodnotnejsi photoshop by bol vcelku zlomova vec.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od Koks »

McJobs píše:, ale funkciu Hey Siri podporuje len 9.7". Proste cela ta rada je strasne sfragmentovana .


Zajímavé..., ví nekdo, pročpak ten velký nemá softwarovou funkci HeySiri?

KyberCat
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 28, 2016 5:09 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od KyberCat »

Ahoj všichni,
také se tak trochu optám, nevěděla jsem kam hodit tenhle dotaz, tak se omlouvám, pokud jej případně píši kam nemám.

Už před časem jsem se rozhodla, že si koupím iPad Pro 9.7. Mám už něco přes 4 roky iPad Air (ten úplně první) a pořád funguje skvěle, ale docela se o něj v rodině taháme, tak jsem si našetřila na svůj vlastní, soukromý, vysněný "stroj".
Ale pořád čekám. Čekala jsem, protože jsem doufala, že Apple vydá další iPad Pro s tím, že současné nepatrně zlevní. Ona je to docela pálka, to víte.
Moje otázka teda zní - myslíte, že se vyplatí čekat třeba do podzimu, kdy můžeme očekávat, že by třeba dorazil na trh iPad Pro (ať už jakákoliv vyšší verze) a tím pádem by zlevnily současné iPad Pro, anebo si myslíte, že je lepší se na to vykašlat a prostě si iPad koupit a nečekat?
Díky moc všem za odpovědi! :-)

P.S. Pokud někdo budete řešit, proč chci zrovna iPad Pro, tak je to prosté - kreslím, maluji, mám normální graf. tablet a plánuji si časem k iPadu dokoupit i stylus. Přijde mi praktický pořizovat si skicy nebo celé obrázky na iPad, protože ho stejně budu sebou nosit třeba do školy apod.
A zároveň nechci ten velký iPad Pro 12´, zkoušela jsem si jej u kamaráda a je to hrozně velké, neforemné, nepraktické to sebou tahat (tedy alespoň pro mně). Zřejmě je to o zvyku, ale nepadli jsme si do oka.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od sharkee »

Podle Appleinsider tady bude nová Pro ráda do 2-3 měsíců
http://appleinsider.com/futures/2017-ipad-pro
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od rony »

ak chces kreslit tak ipad pro 9,7" s apple pencil bude pre teba. ano, je to voci Air2 vcelku palka :)

myslim, ze prevratny ipad tento rok asi nepride. takze ak ho chces dnes kup si ho dnes
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

KyberCat
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 28, 2016 5:09 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od KyberCat »

Díky moc za odpovědi.
Tak já to tento týden asi pořídím :-)
Teď ještě rozmyslet, jestli v iSetos anebo na Alze :-D
Asi bych to nijak neřešila, ale spíš přemýšlím, kdybych někdy musela reklamovat iPad, jestli to bude lepší přes Alzu (mám s nimi jen nejlepší zkušenosti) anebo přes iSetos (nemám s nimi žádné zkušenosti).
Nějaké nápady?

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od sharkee »

Je to jedno. S Alzou mám také jen top zkušenosti.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

KyberCat
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 28, 2016 5:09 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od KyberCat »

Všem ještě jednou děkuji za rady a pomoc, iPad už je doma! :-)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od sharkee »

Tak ať slouží
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od kotelník »

Reklamace jsou uplne jedno. Vzdy muzes resit primo se servisem a obejit prodejce a zrychlit cely proces rapidne...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

twoowa
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 02, 2018 3:59 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od twoowa »

Ahoj,

chci se zeptat zkušených uživatelů zda má smysl pořizovat iPad 4. Chci ho používat na psaní poznáme ve škole, vyřizování emailů, tvorbu myšlenkových map, prohlížení webu, přehrávání hudby, případně videa.

Je pro tyto účely 4. použitelná?

Proč bych měl raději koupit novější verzi?

Budu ho kupovat v USA a důvod nákupu 4. je hlavně nízká cena.

Děkuji za odpovědi.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od sharkee »

Staci iPad2018
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od mirmo80 »

Ja by som iPad 4 uz velmi nekupoval. Zvaz iPad Air. Mladsi, vykonnejsi, lahsi, dlhsia podpora...
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od Anndy »

Aj to by som kupoval iba Air2 gen. Nie prvu. Resp. dnes je mozno lepsie kupit, ako pise vyssie sharkee - ipad 2018.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od mirmo80 »

Tak ale riadi sa asi aj cenou. Keby nie, tak sa nas nepyta na starsie modely. Kupit najnovsi model cohokolvek je vacsinou vzdy to najlepsie :-)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od Anndy »

Tak ale ipad 2018 je novy ipad s dobrym HW za(od) 350€. Co je vyborny pomer cena / vykon.
Ale ano, ak chce lacnejsie - tak potom nech kupi nanejskorsi ipad Air 2. Air uz je slaby, rovnako ako ipad 4. A ak sa nemylim na Air 2 idu este vsetky ios 11 veci, ktore su zaujimave.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

clovekzavolantem
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 21, 2018 9:13 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od clovekzavolantem »

Zdravim všechny. Mám dotaz, chci svým dětem k vánocům koupit Ipady. Dětem bude 9 a 6 let. Doposavaď používaly telefony a tablety s androidem. Jenže to byly všechno šunky které se nedaly pořádně používat. Co by taky člověk chtěl když to bylo zadarmo. :-) . Protože je to pro děti a hrozí že to rozsekají, tak chci koupit jen nějaké bazarovky. Jenže v ipadech se nevyznám. Rád bych aby to mělo podporu pencil, aby děti mohly malovat. Pomrkávám po ipad air pro mladší, ale nevím jak je to s podporou pencil a pro staršího air2. Jak jsou na tom s fungováním a baterií? Za zkušenosti předem dík. Jinak já používám IPHONE SE a manželka IPHONE X.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Který iPad koupit?

Příspěvek od Anndy »

Apple pencil podporuju iba ipady PRO. Aj to kazda generiacia ipadov (2016/17-tieto sa uz myslim nepredavaju, a 2018) svoju generaciu pencilov.
Potom je tu ale 9,5" ipad (2017) ten podpruje iny - lacnejsi pencil. Ostatne tablety nepodporuju original apple pencil. Ale nejaky vsetobecny sa da kupit samozrejme, ale tie z daleka nedosahuju kvalty apple pencilov.

Ak to vydrzi - pockal by som do jari, celkom realne sa posuskava, ze apple by mal predstavit novsiu generaciu ipadmini a ipad 9,5" - resp. v designe novych pro a asi aj s podporou nejakeho pencilu.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět