ipad mini 2 / nabíjení

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
kornovec
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: čtv pro 23, 2010 6:44 pm

ipad mini 2 / nabíjení

Příspěvek od kornovec »

Dobrý večer,

mám 14 dní ipad mini 2.
Ještě jsem ho pořádně nepoužil. Od aktivace jsem jej jednou plně nabil a včera po poledni, když jsem ho měl v ruce, tak baterka ukazovala 23 procent.
Dneska navečer vyndam ipad z tašky a byl vypnutý!
Dal jsem jej na nabíječku a nic. Byl tam cca. 10 minut a pořád nic. Pak jsem zkusil power+home button a naskočil - baterka ukazovala 16 procent. Tak nevím jestli to bylo tím home+power, nebo že byl 10 minut na nabíječce...

Čím to mohlo být? Zamrznul? Vyplnul se kvůli nízkému stavu baterie? Ikdyž ještě včera měl 23 procent?

Když je ipad vypnutý a hodí se na nabíječku tak se na displeji neukáže ikona že se nabíjí? Možný proto, že je úplně vybitý?
Měl by se ipad nechat jednou začas vybít úplně?

Díky,
K.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: ipad mini 2 / nabíjení

Příspěvek od mike-biker »

Takže postupně:
Je možné, že nějaká aplikace běžící na pozadí způsobila totální vybití.
Každopádně jej nabij až na 100% - nejlépe přes noc a poté sleduj, jak se bude chovat při stavu baterie pod 20%.
Nicméně jej není nutné zbytečně nechávat vybít do mrtě.

Pokud je iPad vypnutý a při zapnutí či při nabíjení se neukáže ikona, znamená to, že byl vybitý pod bezpečnou normu.
Není nutné se tím znepokojit, pokud toto nedělá stabilně.
Jednou za pár měsíců se doporučuje jej nechat vybít do samovypnutí a poté jej nabít do 100%.
Ale není to dogma.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: ipad mini 2 / nabíjení

Příspěvek od siana »

Zdravím, můj iPad mini2 - něco málo přes tři roky starý a hodně používaný se začal chovat divně. Po připojení na nabíječku se nabíjí, po nabití ale často naskočí ikona prázdné baterie (dole s červeným pruhem->prázdná) a nutnost připojení k nabíječce. Zkoušela jsemi hard reset - nejde provést - iPad je totálně mrtvý. Když ale dám iPad na chvíli na topení (ke zdroji tepla), tak naběhne a baterka ukazuje 100% a pak zase funguje až do příštího nabití v pohodě. Čím to může být?? Věkem, odcházející baterií nebo je zakopaný pes jinde? FW pravidelně aktualizuji a jiné problémy nepozoruji. Děkuji za rady a nápady.

EDIT - s problémem jsem byla v servisu, po výměně baterky už zase šlape jako dřív. :)
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

Odpovědět