[koupe] Jak koupit iPad z USA

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od vbruno »

Kolega mi nedávno tvrdil, že v Apple Store v USA platil přes svůj iTunes Account (jednalo se o nějaké příslušenství). Nevíte o tom někdo něco? Někdo by mi koupil iPad 2, ale nevím kam ho mám poslat, zda do Apple Store nebo např. do BestBuy. Tam myslím s českou kartou problém není a iPady tam mají mít již v pátek.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením prodeje

Příspěvek od ls8 »

iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Mrsel
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 09, 2009 6:17 pm

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od Mrsel »

od kámošky v Seatlu vím, že oni ti Amíci prý stojí řadu úplně na všechno, prý to je u nich jakýmsi kultem, stojí řadu celou noc i na lístky do kina, nebo do obchodu, aby dostaly ty nejlepší místa na sezení, nebo aby si koupily nejčerstvější bagety...
v San Francisku, když vypouštel kolekci Jimmy Choo, tak v ten předvečer lidé stanovali před obchodem jako největší trempové :D

johny03

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od johny03 »

Tak v patek se do Apple storu dostanu az tak v 7 PM tak doufam ze na me neco zbyde :-)) nechysta se naaahodu nekdo do Apple storu ve Virgninii ? :D

ilijusin

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od ilijusin »

@Mrsel
Tam se z tohoto čekání stala taková společenská událost, kam např. pozvete svoje kamarády a jdete spolu čekat. Vezmete si tam rybářské židle, pivko, jídlo a uděláte si piknik na chodníku. Je to občas vidět i v seriálech, což poukazuje na to, že to je rozšířený a kultovní událost v USA.

Ale čekat 3 dny už mi přijde přehnané a ztrácí to podle mě tu myšlenku zábavného dne stráveného s přáteli před obchodem.

gandalv

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od gandalv »

za socíku se přece takhle stejně stály fronty na Škodu favorit, barevné televize... po revoluci zase fronty na přidělení SPZ na fízlárně (ještě než to začali dělat obecní úřady... - to bylo tedy pravda jen od ranních hodin, třeba od 4:00h)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od rony »

za sociku sa nestali fronty na Skoda Favorit ani na barevne televize. V prvom pripade bol bud poradovnik, co sa teda riesilo tak, ako v konecnom dosledku aj dnes u Skodovky funguje: prides, objednas a potom niekolko mesiacov cakas. U barevnych televizi sa vlastne neoplatilo cakat, v elektropredajni si dodavku stihli "rozobrat" bud uz zamestnanci (pre znamych) a na pult sa ani nic nedostalo. Naozaj klasicke rady byvali najcastejsie na exoticke ovocie a potom podla toho, co sa ludmi rozsirilo, ze "nebude", takze kludne toaletny papier, vlozky.

Tieto rady na na ipad a iphone maju iny charakter. Nevyplyvaju z toho, ze je to nedostatkove ale hra tam rolu pocit exkluzivity a hlavne: media si tie rady vsimaju, takze sa tam realizuju rozni posukovia :-) fotky a videa z tychto "akcii" sa daju nadherne marketingovo vyuzivat, pocas keynote vsak aj boli obrazky premietane...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Mrsel
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 09, 2009 6:17 pm

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od Mrsel »

[youtube]YHOoTbBXpo8&feature=player_embedded[/youtube]

Tak snad u nás budou nějaké iPady, ale na taku řadu bych se mohl ******

gandalv

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od gandalv »

rony píše:za sociku sa nestali fronty na Skoda Favorit ani na barevne televize. V prvom pripade bol bud poradovnik, co sa teda riesilo tak, ako v konecnom dosledku aj dnes u Skodovky funguje: prides, objednas a potom niekolko mesiacov cakas. U barevnych televizi sa vlastne neoplatilo cakat, v elektropredajni si dodavku stihli "rozobrat" bud uz zamestnanci (pre znamych) a na pult sa ani nic nedostalo. Naozaj klasicke rady byvali najcastejsie na exoticke ovocie a potom podla toho, co sa ludmi rozsirilo, ze "nebude", takze kludne toaletny papier, vlozky.

Tieto rady na na ipad a iphone maju iny charakter. Nevyplyvaju z toho, ze je to nedostatkove ale hra tam rolu pocit exkluzivity a hlavne: media si tie rady vsimaju, takze sa tam realizuju rozni posukovia :-) fotky a videa z tychto "akcii" sa daju nadherne marketingovo vyuzivat, pocas keynote vsak aj boli obrazky premietane...


jenze na ten poradnik na favorita se stala takova fronta, dokonce snad i zname osoby tam stalky ve fronte co jsem slysel... anebo si snad myslis, ze si zasel do kramu, a tam sisi zapsal do poradniku, bez fronty a pak se na tebe dostalo, za kolik mesicu? :-D

"niekolko mesiacov cakas" - 4-6 tydnu, ne mesicu... tedy pokud se bavime o te Skodovce aka VW..

Na ty barevny televize to pamatuju jeste po revoluci nekdy v 1990/1991 :-D

"Nevyplyvaju z toho, ze je to nedostatkove" - no nevim, hype okolo jablek je proste neskutecne marketingove dilko Jobse, takhle zblbnout lidi, vzdyt janci i v CR, to JE sekta

jako bych se fakt stydel, stat v takove fronte, jako globalizovana pripitomela ovecka jdouci pekne cestickou na .... porazku, vzdyt se na to podivejte video vyse :fool:

" pocit exkluzivity " ze stojim v fronte s spoustou dalsich posuku v tech barierach, dyk je to sileny a kde je jakej piknik :-) to radsi budu v hospode a ne takhle jak stado na ulici

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od Barberry.pha »

Cetl jsi neco s tech predchozich prispevku? Treba to ze v USA je soucast koloritu? oni neznaji fronty, jako u nas, na banany,na auto, barevnou televizi. Oni se postavi do fronty kdyz chteji neco exkluzivniho, je jedno jestli to je treba neco od applu nebo treba listky do kiny na nejakou premieru. Je to ostatne videt i v nejekterych serialech a jak psal kolega, jde tam treba skupinka lidi se stejnou zalibou a berou to jako "mejdan"
To ze se tam nekdo postavi 4 dny predem je spise duvod se zviditelnit nez touha po mit neco prvniho.
Ale jak je videt tady na foru od jednoho uzivatele co je v USA a uz se 3x pokousel ipad 2 ziskat, tak bez front to nepujde, kdyz je poptavka vetsi nez nabidka. Myslim ze apple by musel mit 2 miliony ipadu jenom pro USA na prvni vikend prodeje aby se na vsechny dostalo a to by treba jeste nemuselo.
A kdo se nepostavi do fronty ten si pocka treba 4-6 tydnu viz na apple storu doba dodani.
To ze u nas jedine na co jsou schopni lidi cekat ve fronte jsou pouze vyrobky od Applu je vec druha, a to ze nekteri lidi zavidi ze jejich favorit by musel byt slevneny na polovinu aby se na neho sli postavit do fronty je vec druha.
Kdyz vysel ip4, do fronty jsem sice nesel, nemel jsem s kym a objednal ho v predobjednani u VF, ale verim ze se lidi pekne bavili ve fronte, ten stejny den se uvadela Mafie 2 a kousek o Vaclavaku stala fronta cekajici na oficialni prodej teto hry, ale na iphone podle nekterych cekaji jenom tupe ovce, zato tady to byly fanouskove, pro me trochu pokrivene uvazovani.
Ale kazdopadne kdo si na ten ip4 vystal tu frontu, pripadne si jeste patek a v sobotu rychle dosel do nejaky prodejny a nebo ho si ho objednal pres eshop tak ho mel hned v prvnich dvou dnech, ti kteri si ho chteli koupit az po vikendu tak si pak pockali min 3 tydny protoze nebyl. A kdyz vezmu nedostatek ipadu 2 v USA, momentalni zemetreseni v Japonsku, tak bych se nedivil kdyby u nas byla situace stejna, prvni den rozprodan a pak se cekalo tydny na dalsi kusu, jako v pripade ip4. Takze kdo ho bude chtit tomu nic jinyhe nezbyde nez se do fronty jit postavit. Ale proc ne kdyz tam bude se stejnymi "oveckami" ktere maji stejnou zalibu a je to stejna fronta lidi jako se jit postavit na listky na hokej, do kina atd. Akorat kazdy fandi necemu jinemu.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

gandalv

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od gandalv »

Jasně četl, ale z toho videa výše to nevypadá jako mejdan ale jako ovce na porážku a ani se tam všici neusmívají, no tak napůl (ale po 3 dnech nevím jestli se bude ta půlka usmívat) :-)

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od Golf »

To jako že jim zmrzne úsměv po tvých poznámkách o zaostalosti iPadu 2 ještě před uvedením na trh... To je samo o sobě dost úsměvné :)
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: V USA už jsou fronty na iPad2 tři dny před zahájením pro

Příspěvek od rony »

gandalv píše:
rony píše:za sociku


jenze na ten poradnik na favorita se stala takova fronta, dokonce snad i zname osoby tam stalky ve fronte co jsem slysel... anebo si snad myslis, ze si zasel do kramu, a tam sisi zapsal do poradniku, bez fronty a pak se na tebe dostalo, za kolik mesicu? :-D


aha, slysel...

gandalv píše:"niekolko mesiacov cakas" - 4-6 tydnu, ne mesicu... tedy pokud se bavime o te Skodovce aka VW..


kolega v piatok objednaval voz. dostane ho asi o tri mesiace ak som spravne pochopil. Podobne som pocul o 9 mesiacoch cakania na Dacia Duster. Koniec koncov na supervozy sa cakava aj niekolko rokov.

gandalv píše:Na ty barevny televize to pamatuju jeste po revoluci nekdy v 1990/1991 :-D


v roku 1989 si teda bol skolkar?

zvysne tvoje slova nekomentujem, podla mna sam seba precenujes proti inym ludom a ostatnych dost silne podcenujes.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

h4Wk
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned led 23, 2011 10:07 pm

Dovoz iPadu 3G z USA

Příspěvek od h4Wk »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat zvažuji ted koupi iPadu 2 jelikož známý ted letí do USA a měl bych jeden dotaz, když si pořídím 3G verzi, bude mi 3G normálně pracovat i v Česku ? A ještě ohledně iOS dá se tam dát verze s češtinou ?

Děkuji

Dodo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1362
Registrován: pon zář 14, 2009 5:32 pm

Re: Dovoz z USA

Příspěvek od Dodo »

Ano pojde aj siet aj CZ.
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White

Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: Dovoz iPadu 3G z USA

Příspěvek od McJobs »

Len treba davat pozor, nech to je model AT&T. Kamarat si takto doviezol, a az doma zistil, ze kupil model pre Verizon.
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: Dovoz iPadu 3G z USA

Příspěvek od makatch »

Je tam rozdiel medzi verizon a at&t verziou.

Edit:Peter$on ma predbehol
Naposledy upravil(a) makatch dne pon kvě 09, 2011 6:16 pm, celkem upraveno 1 x.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

h4Wk
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned led 23, 2011 10:07 pm

Re: Dovoz iPadu 3G z USA

Příspěvek od h4Wk »

Peter$on píše:Len treba davat pozor, nech to je model AT&T. Kamarat si takto doviezol, a az doma zistil, ze kupil model pre Verizon bez SIM slotu.


Jo to už jsem se tady někde dočetl, tak děkuji moc, jinak tu češtinu tam dostanu jak ? jen stáhnu v itunes iOS ?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Dovoz iPadu 3G z USA

Příspěvek od Metalgirl »

Čeština je obsažena v iOS, nemusíš už nic dělat navíc.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

h4Wk
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned led 23, 2011 10:07 pm

Re: Dovoz iPadu 3G z USA

Příspěvek od h4Wk »

Děkuji za odpověd ! :)

sidlas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 261
Registrován: úte čer 15, 2010 8:59 am

Dovoz iPadu 3G z USA

Příspěvek od sidlas »

To by tam kamos mohl vzit rovnou dva kusy :D Jeden by se mi taky hodil a stacila by mi 16gb wifi verze
Iphone 6 128gb 8.4 Jailbroken + Ipad mini retina 32GB Wifi

h4Wk
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned led 23, 2011 10:07 pm

iPad 1.generace v USA

Příspěvek od h4Wk »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, nemá někdo zkušenosti s koupí iPadu 1 v USA ? Otec je teď v Miami a zvažuju že si pořídím ipad 1 už jen z toho důvodu co jsem se dočetl tady na foru a kvůli úspoře pněz. Tak pokud by byl někdo tak hodný a poradil mi nějaký web budu moc vděčný. Děkuji

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: iPad 1.generace v USA

Příspěvek od House_MD »

ebay.com
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad 1.generace v USA

Příspěvek od rony »

novy bude problem. nech rovno kupi ipad2
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: iPad 1.generace v USA

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Pokud neplánuješ iPad 3, určitě běž do dvojky, jinak se za rok budeš tahat za vlasy.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Toesmash

iPad 2 z USA

Příspěvek od Toesmash »

Caute...

bol som na rok v amerike a teraz sa mi konci moja cesta ku koncu a chcem kupit mojej sestre iPad 2 z USA na graduacie...
chcem sa len uistit ze s iPadom nebudu ziadne problemy ked dojdem na SVK

chcem kupit iPad 2 za $499 16gb cierny s WIFI...

na co je prosim vas 3G verzia????

oplati sa to doviezt???
nebudu s tym ziadne problemy?

Dikes

[mod=BEAVERS]Příště nezakládej topic dvakrát.
Nepoužívej po každé větě Enter a dokonce několikrát, piš normálně tak, jak se má.[/mod]

sidlas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 261
Registrován: úte čer 15, 2010 8:59 am

iPad 2 z USA

Příspěvek od sidlas »

S wifi zadny problem nebude jen si budes muset koupit redukci protoze v US maji jiny zasuvky nebo si koupis nabijecku celou na ipad jinak 3G verze je na simkarty ze si tam muzes dat simkartu a pak mas internet i od operatora jak je tomu treba na iphonech nejses zavislej na Wifi ale pozor na verion verzi kupovat jen ATT verizon nema slot na simku a nejsem si jistej jestli by ti prodali 3g verzi jen tak bez smlouvy na US store sem cetl neco o smlouve. Jinak sem chtel taky ipad 2 z USA ale nemam se tam jak dostat :D
Iphone 6 128gb 8.4 Jailbroken + Ipad mini retina 32GB Wifi

slizom
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:18 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od slizom »

Najlepsie je ked tam idete sami a kupite si ho tam ako ja NYC hlavna pobocka a ipad 2 je tvoj za 3 minutky :-) aj to asi je vela :-))
iPhone 3GS 16GB Black FW 5.1.1
iPad 2 WIFI 32GB White FW 5.1.1
iPod Nano 6G 8GB
Apple TV

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od smoldik »

Jak to je presne s koupi iPad 1 pres ebay? kamos si chce koupit 3G verzi, kapacitu netusim, ale porad se mi nechce nejak verit, ze to bude cenove vyhodny. Rekneme ze si koupi 32GB verzi, coz se cenove pohybuje okolo $500. Pokud k tomu prictu postovny a DPH, mohl by se cenove dostat az na 11 000Kc, nemylim se? S dani by se dostal na nejakych 10 000Kc za samotne zarizeni a za postovny netusim, kolik by si mohli vzit, takze pocitam max 1000Kc.

Rikal jsem mu, ze je lepsi si koupit nejaky pouzity zde v CR a jeste k tomu mozna bude mit dalsi rok zaruky, ale nevim. Co myslite, vyplati se mu to?
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

LosGalacticos
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 31, 2008 12:14 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od LosGalacticos »

rad bych si koupil ipad2 na us strankach apple - tedy doufam ze to jde a s tim souvisi muj dotaz. lze na apple.com platit cz kartou? posilaji zbozi i pres TNT do CR? na tu kartu se ptam kvuli tomu jestli to muzu zaplatit z domu a nebo pozadat znameho v US aby mi ho koupil. na to TNT se ptam kvuli protoze mam kamarada v TNT a ten ma moznost 3 zasilek odkudkoliv na svete za 250 kč. jo a malem bych zapomněl - jaka by byla v tomto pripade local tax? jinak pro ty co by me chteli odradit napr DPH - jsem zivnostnik, DPH mi vrati....a nebo clo - mam zjisteno na celnim oddeleni TNT ze na ipad se clo neplati. (tady je moznost pry trochu otevrana - zalezi na "nalade" celnika do jake kategorie to zaradi - ikdyby tak je to pry zalezitost stokorun...)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

Na apple.com nemuzes urcite platit cz kartou, co je to TNT?
Pres apple.com objednavas na us adresu a platis us kartou. Ja to eshop applu pouze pro USA.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

LosGalacticos
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 31, 2008 12:14 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od LosGalacticos »

TNT je logisticka firma jako DHL - vozi zasilky po celem svete. ale diky za odpoved k apple.com. asi tedy bude nejjednoduzsi aby me to tam koupil kamarad a poslal to prostrednictvim TNT k nam do teto bananove republiky :-)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: nevim proc do bananove republiky, pres apple.com si nekoupic nic ani s nemecka nebo anglie ... Kazda zeme ma svuj apple.* , takze i kdyby na nasich strankach apple.cz fungovalo nakupovani, ver ze ceny by byly stejne jako v iStylu nebo iSetosu. Bohuzel verim ze pro nasi zemi se jim zadne eshop nevyplati.
Takze jedina moznost jak dostat neco s usa sem, je to zakoupit osobne a bud privest, nebo poslat, u poslani pocitej ze muzes platit jeste dph. Myslimcze izasilky techto spolecnosti prochazeji pres celni urad.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

xxxjohny

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od xxxjohny »

Takže mám čerstvé zkušenosti s nákupem ipadu v Apple store na 5th Avenue v New Yorku. Byl jsem tam v pondělí v 7 večer, obrovske množství lidi, přišlo mi, ze většina lidi tam chodi jen brouzdat na net. Nicméně po kšefte chodi prodavači ochotni s čímkoli pomoci a nekteré věci lze zaplatit přímo u nich. Pro samotný iPad jsem musel přímo k pokladně, ženské jsem řekl, ze chci iPad2 32gb White s 3G a hlavně ze to musí byt pro operátora AT&T. Ženská řekla ok, hned mi ho našla a já zaplatil. Jak se tady už v diskuzi psalo, je nutné platit kartou. Osobně jsem platil ceskou kreditní kartou od citibank, vse proběhlo bez problému. Možna při placeni klasickou debetni kartou by byl problém. Vyšlo mě to na 729+8,85% sales tax= cca 793 dolaru=13000kc.

Eizo
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 07, 2011 2:59 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Eizo »

Jen dodam, ze jsem kupoval v app store na Miami iPad a platil cash.

bob123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 12, 2007 11:38 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od bob123 »

barberry.pha píše:Na apple.com nemuzes urcite platit cz kartou, co je to TNT?
Pres apple.com objednavas na us adresu a platis us kartou. Ja to eshop applu pouze pro USA.

Na apple.com se da platit cz kartou, zasilaji ale jen na us adresu, kupoval jsem takhle ntb a platba prosla bez problemu ...
iPhone 2G 4GB
iPhone 4 16GB Vodafone
iPhone 5 16GB Vodafone
iPhone 6 16GB Vodafone
Macbook pro 13" (mid 2009) Snow Leopard
Macbook pro 13" 2016
Apple AirPort Extreme
New iPad 16GB Wifi

V!RUS
Host
Host
Příspěvky: 25
Registrován: úte říj 04, 2011 7:30 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od V!RUS »

možná se zeptam hloupě ale: chci koupit ipad na apple.com. Vyberu, že chci pro at&t operátora. Až ho přivezu k nám nebude potřeba ho nikam upravovat pro cz provoz? Nebude problém při aktualizacích fw apod:? Díky

Dodo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1362
Registrován: pon zář 14, 2009 5:32 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Dodo »

Nie, s iPadom je to ok. Tie su neblokovane. Jedine co budes musiet urobit je, ze si kupis EU koncovku na nabijacku.
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White

veslik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 21, 2008 2:22 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od veslik »

johny03 píše:Otazka: Muzu reklamovat v USA koupeny iPad nekde v CR ?


To by me take zajimalo

mberdych
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 10, 2010 11:56 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od mberdych »

Nejlepe se zeptat v servisu. Zda se podle webu ze iPady a iPhony nemaji mezinarodni zaruku.

Odpovědět