[koupe] Jak koupit iPad z USA

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od toncek »

Rogner: Nikdo
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Razerman

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Razerman »

S tím že ti ho nikdo neopraví si dovolím nesouhlasit. Komunikoval sem s autorizovaným servisem VSP Data a bylo mi řečeno že není problém nechat si u nich v případě potřeby opravit v rámci záruky iPad dovezený z USA a to i teď kdy se oficiálně v Evropě neprodává.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od toncek »

Ano, ale tu opravu zaplatíš.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Juramac

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

To je naprosta KRAVINA, protoze zaruka na iPad je platna jen na uzemi USA, kde se prodava. Zadna celosvetova zaruka , jaka plati pro PRENOSNA zarizeni=iPod a macbook) na iPad neexistuje, protoze se prodava ZATIM jen na uzemi USA. Az se bude podobne, jako iPod a nebo macbook prodavat vsude, tak ji mozna Apple zavede. Takze to, co ti vyklada nejaky VSP , je uplne mimo misu. Snazi se jen ziskat dalsi potencionalni budouci zakazniky. Nemuze v zadnem pripade poskytovat ZARUCNI sluzby na neco, co se zde oficialne neprodava.

Rogner
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:11 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Rogner »

A jak je to s Ipady, které dováží třeba Alza nebo Allmobil? Co se stane, když se tam něco rozbije?

Na Iphonu koupeného u Vodafonu se mi rozbil Home button a dali mi nový.

Co se stane v případě Ipadu koupeného u Alzy nebo Allmobile nebo někoho jiného?

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od House_MD »

Pokud je prodává Alza, je to věc Alzy, ta záruka.
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Rogner
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 18, 2008 2:11 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Rogner »

Takže musí zajistit opravu nebo výměnu?

Juramac

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

Ano, zaruku-zakonnou, musi Alza zajistit na sve riziko a sve naklady. Jinak by je nemohla legalne prodavat. Je to klasicka sedivka, ale alespon se zarukou .
Jinak s iPhony nena Apple se zarucnim servisem nic spolecneho, to je zalezitost operatoru. Apple pak zajistuje jen pozarucni-placeny servis.

daimos
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: stř úno 10, 2010 1:26 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od daimos »

takze pre upresnenie. ked pojde moj otec do Orlanda moze mi tam kupit ipad? ale musi ho tam otvorit a nechat ho tam aktivovat alebo ako? dik a platil by nejake clo alebo nieco keby to osobne kupit aj doniesol?

Juramac

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

daimos:
Muze ti ho tam koupit, pokud jej tam volne sezene. Neni to tak jednoduche, stale se i v USA na nej cca tyden ceka a volne v obchodech jsou vyjimecne. Nemusi ho otvirat a ani aktivovat, to muzes udelat doma.iPad neni nijak vazany na smlouvu ani na SIM, jako iPhone. Co se tyka cla a nebo DPH, tak pokud jej priveze bez krabice v tasce a "propasuje" pres celnici na letisti, tak zadne clo a DPH platit nebude. Obvykle se to tak dela,pokud nekdo koupi napr. macbook, ze ho veze v tasce bez krabice. Tu , pokud ji nekdo potrebuje, si posle normalni postou treba s casopisy.

daimos
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: stř úno 10, 2010 1:26 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od daimos »

takze je celkom mala sanca ze pride do appstore a budu tam mat model co chcem. on tam bude sice tyzden ale ide tam pracovne a nebude mi tam asi behat na dva krat. skoda no. ale aj tak dik :wink:

tommm80
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 18, 2010 1:36 pm

Re: Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od tommm80 »

Presne tak,

taky jsem chtel dovezt 3G variantu, ale nebyla v obchode, tak jsem si nechal dovezt beznou verzi IPADu, kterou mam ted na prodej. Pokud by mel nekdo zajem, napiste: http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=6&t=30162&e=0
Iphone4, ipad2, appleTv

Dolfi

[koupe] iPad z USA

Příspěvek od Dolfi »

Chci si privest iPad z USA je nejaky problem s prejitim na 220v v CR, jailbreak a cestina je vse ok? Lze iPad z USA predelat tedy bez problemu na iPad s cestinou a jilbreakem v CR?

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

cestina je uz ve fw 4.2.1, JB uz myslim taky nejaky je viewtopic.php?f=129&t=36681
no bud si muzes koupit redukci na pripojeni do nasich zasuvek nebo pokud se ti chce investovat tak novou nabijecku EU pro ipad
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

xax

Re: iPad z USA

Příspěvek od xax »

bacha na to člověče, jestli chceš 3G tak neřešíš jen JB ale taky UNLOCK a ACTIVACI a to už sranda není. Znám jednoho co má kvůli zbrklému updatu FW stále ještě doma fakt velké těžítko!

Jinak WiFI verze je samozřejmě naprosto bez problémů a není žádný extra důvod (kromě záruky) to kupovat tady.

Juramac

Re: iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

Placas nesmysly, ve statech neni ani 3G verse blokovana na zadneho operatora, je uplne odblokovany a muzes do nej dat stejne, jako u nas ,jakoukoliv SIM. Pletes to s iPhonem.... :)

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: iPad z USA

Příspěvek od House_MD »

iPad? Unlock? Aktivace? :shock:
EDIT: jediné co je třeba je česká koncovka na nabíječku. Je na ní napsaný 110 - 230V :-)
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

bohem
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 172
Registrován: čtv led 01, 2009 9:31 pm

Re: iPad z USA

Příspěvek od bohem »

to xax: těžítko může mít tak akorát z iphone.. - iPad z USA je neblokovaný takže bezproblému. Oproti EU verzy liší jenom v nabíječce a ta se dá snadno pořešit..

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: iPad z USA

Příspěvek od Domy007 »

Tudíž si myslím, že je idealní koupit iPad v USA. Pokud si ho přivezeš sám, tak se to pořád vyplatí.

Juramac

Re: iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

No, 32 GB verse vyjde na 599 USD + mistni dan, ktera je v kazde zemi unie jina , takze rekneme 10 % = 659 USD x dnesni kurs 19,20 = 12652,- czk . Napriklad v Datartu ale koupis stejny za 11895,- vcetne dopravy domu..... :wink:

schmiedy
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 744
Registrován: čtv úno 28, 2008 4:29 pm

Re: iPad z USA

Příspěvek od schmiedy »

ta cena 11tis a nejake drobne... :mrgreen: jak bylo uvedeno v predchozim prispevku je, ale za 16gb verzi. takze se z USA porad vyplati dovest Ipad, vzdy je tam rozdil cca o pamet vise. Za 16gb tady, v usa koupis 32gb za podobne penize, vzdy to delat +- 2000kc. 32gb stoji tady 14.275kc, nebo tak podobne
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....

Juramac

Re: iPad z USA

Příspěvek od Juramac »

Srovnavej srovnatelne. Ta cena 14.275 je VCETNE DPH a se zarukou na 2 roky, tedy bez DPH je to 11.985. Za iPad 32 GB WIFI. Cena stejneho 32 GB WIFI je ve statech USD 599 + mistni dan , a je take bez DPH, protoze pochybuji, ze nekdo pobezi na letisti na celnici..... Takze ceny bez DPH jsou jasne : 11.958 - 12.652 . Navic, ta prvni je se zarukou a servisem, ta druha za pasovany vyrobek bez zaruky. O nutnosti dokoupit ceskou zasuvku nemluve.... :wink:

schmiedy
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 744
Registrován: čtv úno 28, 2008 4:29 pm

Re: iPad z USA

Příspěvek od schmiedy »

Ja myslel, ze apple dava mezinarodni zaruku 1 rok? vetsinou moc lidi neni, co si kupouje ipad bez dph, ja teda to stesti zatim nemam, jakozto student.
Iphone 5 16gb white
Macbook pro 13"....

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: iPad z USA

Příspěvek od scorpi »

Lidí, co nakupují bez DPH je naopak dost, akorát asi ne mezi studenty :wink:

rajsky

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od rajsky »

Koukal jsem na ebay a po zahraničních serverech. Moc se to kupovat nevyplatí. Kéž by byl levnější. Za polovic bych neváhal.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

Za polovinu dnesni ceny bude tak za dva roky nejdrive, az si majitele dnesnich ipadu budou porizovat nejaky ipad 3 :)) nejake zlevneni bude ale az bude prodeji ipad2 a i to nebude nejake dramaticke, holt a mozna diky ze u apple ty ceny nepadaji ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Gekko gecko »

Chci si iPADa poridit pres inzerat zde: http://www.mobilmania.cz/bazar-mobilu/a ... fault.aspx
http://mobil.bazos.cz/inzerat/8306632/A ... iFi-US.php
jen nevim je dovezenej z USA a jen rozbalenej,pujde mi u nas v CR aktivovat a updatovat na iOS 4.2 ktery ma mimo jine cestinu?
Cena 10.5k je vyborna ale nevim abych nemel cihlu....pujde vubec aktivovat oficialne nebo budu muset podstoupit JB a budou problemy jako v pripade neoficialne koupenych iPhone kdysi?

Taky jsem nasel nabidku tady za 8.9k ale chce penize na ucet a tomu moc neverim...ma nekdo s timto prodejcem zkusenost?
http://mobil.bazos.cz/inzerat/8183729/A ... 900-kc.php
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

U ipadu je jedno odkud to je pokud je to ipad ;) jedina vec ktere maji ipadu mimo eu jsou jine nabijecky, hlavne u tech z usa, takze pak bud redukci nebo koupit eu nabijecku. Aktivace je uplne jedno odkud je ikdyz to je 3G verze, zadna aktivace podle statu kde se koupil nebo unlock neni vubec potreba a JB jenom jestli ho budes chtit.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Fanuš

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Fanuš »

iPady blokovaný nejsou, jak tak koukám tak jsou to akorát Wi-Fi modely tam ani není co blokovat. Ty dva první inzeráty mi nepřijdou nějak podezřelý.Ale ten třetí inzerát bych ani nezkoušel, už jen kvůli těm penězům na účet a navíc lže o záruce - na iPada z US je záruka sice celosvětová, ale jen 1 rok.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Gekko gecko »

Dik za reakce jeste nevim ale asi koupim novy na datart nebo alza maji je okolo 12k
Ten prvni inzerat je pase....iPad uz dotycny prodal.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

nalevka

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od nalevka »

Takže iPad z USA je vlastně to samé jako CZ akorát s jinou nabíječkou ?
Wow, to jsem netušil, myslel jsem, že bude potřeba unlock nebo něco ..
A prodali by mi to normálně v Apple Store v USA i když nejsem američan, nebo je v tom nějaký háček ?
Díky

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

No radeji bych si neco doplatil a koupil ho z cz oficialni distribuce ;) a ten rozdil v cene neni tak hrozny ;) takze nejaka iProdejna, datart atd

To nalevka, ipad ti normalne prodaji v jakemkoliv apple storu, zadne omezeni nejsou ;) jenom ta rozdilna nabijecka, v pripade USA a statu kde maji jina i el.sit nez je u nas :) a unlock na ipad opravdu neni ani na 3G verzi :D
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

[koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od ls8 »

Jedine omezeni v americkych Apple Storech je to, ze tam berou jenom americke kreditni karty. V ceskou kartou ani s hotovosti tam nepochodis.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

nalevka

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od nalevka »

OT: ls8- Nevím. Já tam platil nějalej kryt za 25$ a normáně českou MasterCard vzali OK. Jestli to neplatí jen u iDevices? Asi jo, že?

Blackberry-OK, díky ;) navíc kdybych si to nějak nechal poslat poštou, tak bych zaplatil stejně jako cr kvůli clu, takže to je asi jedno..

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

[koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od Barberry.pha »

No postou jedine zy by ti ho tam nekdo koupil a pak to poslal nebo pres nejakou firmu co zasila k nam z usa ale to by te vyslo asi na uplne stejny penize ;) tam usetris jedine kdyz bys tam jela treba na vylet nebo nekdo znamy a osobne ti ho privezl, ale mas to bez krabice, zaruka nevim jestli da uplatnit i u nas atd.
Takze dneska pri tech nasih cenach bych ho koupil u nas a i jsem to sam udelal ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

juaquin
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 03, 2010 9:48 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od juaquin »

Kupoval jsem v listopadu iPad v New Yorku. Platil jsem českou kreditkou, nebyl to žádný problém. Po návratu do Česka jsem si koupil redukci z us zástrčky na eu za 70 Kč, abych mohl v klidu nabíjet a víc jsem řešit nemusel.

walid
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 169
Registrován: ned led 30, 2011 7:01 pm

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od walid »

Taky jsem přemýšlel ze si iPad 16gbwifia nakonec jsem se rozhodl ze je lepsi si připlatit tři litry a koupit ho v cesku..mám tu dvouletou záruku ceskou verzi atd..

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

[koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od ls8 »

juaquin píše:Kupoval jsem v listopadu iPad v New Yorku. Platil jsem českou kreditkou...


Kupoval jsi v Apple Storu? Nebo v jinem obchode?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

johny03

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od johny03 »

Otazka: Muzu reklamovat v USA koupeny iPad nekde v CR ?

juaquin
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 03, 2010 9:48 am

Re: [koupe] Jak koupit iPad z USA

Příspěvek od juaquin »

ls8 píše:
juaquin píše:Kupoval jsem v listopadu iPad v New Yorku. Platil jsem českou kreditkou...


Kupoval jsi v Apple Storu? Nebo v jinem obchode?


V Apple Storu.

Odpovědět