Jailbreak bez ztraty zaruky

Odpovědět
wiruzik

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od wiruzik »

lubo1: A to otravujes SOSku kvuli takovymu nesmyslu? Snad ani ten, kdo to teda psal, to nemohl myslet vazne..

fajnman: bezny restore zanecha v telefonu pekny bordel.. DFUcko ne.. a nemusi delat zadne slozite procesy, zkratka to tam pripoji a vidi.. pokud udelas DFU, na prvni pohled nic nevidi (a snad ani na ten druhy)..

lubo1

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od lubo1 »

pro SOS je to cca 10 vterin casu..jinak de o princip,jednak tady to nekdo psal,jednak jinde je zas vlakno o tom,ze apple muze zablokovat aplikace na iphonech uzivatelu,kde hodne lidi tomu veri,pricemz je to stejna pitomost,jako tadyto..kdyby lidi premejsleli,tak SOS nemusi ani fungovat..bohuzel lidi sou obcas hloupi a uveri vsem blbostem,za to ja uz nemuzu..a lepsi jim to takhle dodat s dukazem nez se tam v milionech prispevku hadat o pitomosti..

brownicek
Host
Host
Příspěvky: 137
Registrován: úte bře 25, 2008 5:27 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od brownicek »

Tak by me zajimalo jak to doopravdy je.. Procitam forum pravidelne,tohle vlakno mam procteny cely,bohuzel kamaradum co si ted porizujou 3G nevim co odpovedet kdyz mi reknou ze by chteli jailbreak udelat. :( Problem je v tom ze na tech sedmi strankach se vetsina informaci dokola opakuje a je to pak dost neprehledny,skoda ze lidi se pokazde driv ptaji nez premysli a hledaji :|

lubo1

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od lubo1 »

Je to uplne jednoduchy - kdyz mas JB,v servise ti nemuseji uznat zaruku. pisu pouze nemuseji,protoze nekdy ani neresi,kde je zavada,nekdy to prehlizi,ale nekdy ti to neopravi kvuli tomu..je to proste na individualnich pripadech,jde spis o stesti.
Pokud na telefon s JB nainstalujes oficialni fw (tzn premazes fw s JB),v servise nic nepoznaji a telefon ti opravi bez reci.
A pokud mas v iphone JB,nikdy se nestane,ze by ti apple na dalku neco blokoval,at uz cely telefon ci jednotlive aplikace..

takhle to proste je,at si pise kdo chce co chce:-)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Celkem by mě zajímaly rozdíly v RESTORE.
Normální při zapnutém iPhone a ten v DFU Modu.....wiruzik píše že ten normální udělá v iPhone pěknou paseku,moc tomu nevěřím,má někdo konkrétní zkušenost?

Když mám připojený a rozpoznaný iPhone přes iTunes a dám RESTORE stejně se to do toho DFU po extrahování souborů FW přepne ne? už tomu vůbec nerozumím.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

wiruzik

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od wiruzik »

iManiak2008: nerikal jsem, ze udela paseku, ale zanecha paseku, ktera zustane po jailbreaku a ruznych aplikaci.. to je proste fakt..

Viz priklad iPod Touche..
The iPod Touch's storage is broken into two partitions - Partition #1 has the operating system and applications. Partition #2 has all your music, videos, and SETTINGS. When you do a standard restore, your iPod Touch and iTunes (trying to be helpful) only wipe partition #1, so all your settings are still in there.

However, if you do a force/emergency restore (DFU), both partitions will be wiped.

Jde zkratka o to, ze pri beznem restoru normalne nabootuje system a hodne pri tom komunikuje s iTunes.. zatimco DFU nenecha zadny OS v telefonu nabootovat, ale natvrdo to tam tlaci.. iTunes s telefonem nekomunikuje a proste tam tlaci fw..

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Jasně a dík,teď mám trochu jasno.
iPhone nemám a nikdy nebyl "jailbreakrý" takže by mělo být jedno zda RESTORE či DFU RESTORE ne?

Ještě drobnost,až vyjde nový FW 2.2 bude lepší když před upgradem telefon RESTOREM kompletně smáznu ne?,tím nic nezkazím.

EDIT:
Celkem zajímavá věc a iPhone 2G to myslím s FW 1xx neuměl:
V menu Setting/Reset zvolím Erase All Content and Setting a telefon se začne po potvrzení a upozornění formátovat...trvá to asi hodinu je to zobrazené indikátorem.
Po téhle proceduře v něm nezůstane naprosto nic a je jej třeba i znovu aktivovat....pravý restore to asi nebude ale i tak.Je jen divný že to trvá tak dlouho.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

wiruzik

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od wiruzik »

iManiak2008: pokud nejailbreakujes, tak je to ve vetsine pripadu jedno.. restore pred novym fw byva nekdy dobry, ale ne vzdy nutny, skoro az zbytecny.. pokud tam nebude nejaka vetsi zmena, tak bych se na to asi vykaslal..

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Tohle je taky zajimavy:
http://www.cdr.cz/a/25519
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Zajímavé ale nemám to apple za zlé...chrání svůj sw nic víc a pokud si někdo upgradoval FW v neoprávněně odblokovaném iPhonu nesmí se divit že nastanou komplikace.Týkalo se to prvních iPhonů pro AT&T se kterým má apple smlouvu,ten monopol se mi také nelíbí ale počkal jsem si na oficiální prodej u nás a mám klid.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Alex-alex
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte dub 01, 2008 3:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Alex-alex »

lubo1 píše:A pokud mas v iphone JB,nikdy se nestane,ze by ti apple na dalku neco blokoval,at uz cely telefon ci jednotlive aplikace..


Tak tohle je pravda jenom z části, JB to neudělá, ale dá se to nastavit v BossPrefs :wink:

Huckleberry Konopík

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Huckleberry Konopík »

Kaunaz píše:
Huckleberry Konopík píše:Z jakého folderu pochází jsem nezjistil .... možná jde o nějaké skryté partition nebo paměť, o které se neví. Rozhodně se jí nedotkne žádný Restore, je to tam zapsáno a nevíme jak to smazat ... no hlavně vlastně ani nevíme kde to je.


Nestras tady lidi s nejakou skrytou pameti. Logy se samozrejme smazou pri restore v DFU modu jako komplet vsechna ostatni data co jsou v iPhonu. Jsou umistene v adresari private/var/logs. Mam tam jen logy od posledniho restore.
Akorat ze ty mas rekl bych na pocitaci nainstalovany SDK pro iPhone kde si muzes prohlizet logy ktere mas ulozene v pocitaci. Kdyby jsi ten iPhone pripojil k jinemu pocitaci tak se ti tam ty stare logy samozrejme neukazou. Logy se totiz nahrajou pri synchronizaci s iTunes do pocitace.
Nevim jak na Applu ale na PC s Win Vista se logy ukladaji do slozky C:\Users\nazev uziv. uctu\AppData\Roaming\Apple Computer\Logs\CrashReporter\MobileDevice

Proto tam vidis i logy z iPhonu se starym firmware :D
Radsi si alespon priste neco zjisti nez budes nekoho strasit nesmyslama.

Samozřejmě, že mám nainstalovaný SDK, Organizer je jeho nástroj. Zkoušel jsem ověřit Tvé tvrzení, odkud se berou ty staré logy. Mohu potvrdit, že je to tak jak píšeš, jen s tím rozdílem, že k přenosu Crash Logs do počítače není nutné spouštět synchronizaci, ale stačilo pouze spustit iTunes. Založil jsem nový uživatelský účet a žádný Crash Logs tam nebyl. Potom jsem pustil iTunes a ještě před spuštěním první synchronizace se již Crash Logs nahráli někam do knihovny uživatelského účtu a a od té chvíle se začali zobarazovat v Organizeru. Samožřejmě se nahrály pouze Crash Logs od posledního Restore (starší tam nebyly).

No důkaz na to nemám, ale jsem přesvědčen, že po DFU Restore žádnou stopu po Jailbreak nelze najít. Ani na zahraničních fórech jsem nenašel, že by někdo předložil nějaký důkaz jak se dá JB po DFU Restore zjistit ... ono ale hlavně již existují zkušenosti, že zatím reklamace s JB iPhonem (a to i bez zahlazení nahráním orig. FW) proběhly bez potíží.
Naposledy upravil(a) Huckleberry Konopík dne pát říj 10, 2008 11:35 pm, celkem upraveno 1 x.

Huckleberry Konopík

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Huckleberry Konopík »

Saddako píše:Nahodou famy jsou fajn :) Nekde jsem slysel, ze se kazdy JB telefon sam nahlasi u Apple a az bude techto telefonu hodne tak je Apple vsechny zablokuje (proto je taky soucasti Boss Prefs i funkce "Disable Apple App Killswitch"). Pravda nebo lez?? Muhehehe :twisted: :twisted: :twisted:

Následně jsi napsal, že jsi si tuto zprávu vymyslel, zda se chytí jako fáma. Fám je okolo Killswitch dost a na pravou míru to uvádí "nálezce" této funkce ve článku "iPhone 'Kill Switch' mýty a drby" zde: http://www.zdziarski.com/papers/killswitch. Uvádí i jak funkci vyřadit, ale samozřejmě, že Boss Prefs to umí taky a to není fáma.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

iTunes maji databazi uctu vcetne aplikaci, ktere jsou z ktereho uctu nainstalovane a pokud by Apple usoudil, ze je aplikace zavadna (skodliva, potencinalne nebezpecna, atpd.) tak by ji teoreticky mohl na dalku smazat. Aby to pripadne udelat nemohl je v BossPrefs volba s moznosti tuto funkci zablokovat.
To ze tato funkce (killswitch) bude firmou Apple pouzita k blokovani JB telefonu vsak byla jen fama.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Alex-alex
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte dub 01, 2008 3:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Alex-alex »

Tohle bude asi pravda, protože jsem nakoupil několik app přes AppStore, a jednou při synchronizaci se mi všechny ty app smazali, až pak jsem zjistil že to bylo bloklou kreditkou. Škoda že jsem něvěděl ještě o tom v BossPrefs :), Aplikace za 20? zdarma a legálně :D

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Tak už to mám za sebou...resp. můj iPhone.Po dlouhé době a váhání jsem se rozhodl pro Jailbreak formou nahrání [RELEASE] CZ-SK Firmware 2.1 z tohoto fóra
odkaz zde: viewtopic.php?f=82&t=8619
Mám iPhone lokalizovaný,díky Cydii a Installeru stáhnu free aplikacve (pirátit nehodlám) které na AppStore jaksi nejsou....hlavně MXTube pro stahování videoklipů v volitelné kvalitě a jejich ukládání do iPhone a samozřejmě pár užitečných aplikací.

Pokud bude v FW2.2 čeština a hjlavně nějaké výraznější změny nahraji jej přes restore zpět...snad to nezanechá po JB stopy,kdo ví jestli je v případě HW potíží servisáci vůbec hledat budou,ty SW odstarním sám doma.iPhonu stejně jako ostatním výrobkům APPLE věřím takže mysím že po dobu záruky se nic nestane.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Marvinn

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Marvinn »

...iPhone mam iba druhy tyzden, ale vo februari tohto roku som v Berline v obchodnom dome Saturn kupoval iPod Touch. Samozrejme, ze som spravil JB - pod 1.1.4. Zaciatkom septembra prestala reagovat na dotyk horna polovica displeja. Hodil som do iPodu najnovsi firmware a poslal ho do Nemecka na reklamaciu. Teraz, po mesiaci, mi ho bez nejakych protestov posielaju opraveny (alebo vymeneny za bezchybny, uvidim, ked dojde posta). V oprave bol 1 mesiac, neviem, kam ho Saturn posielal do servisu, ale nikto ziadne logy po JB nehladal alebo nenasiel...

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

No myslím že pokud je to HW problém jakože v tvém případě je tak na SW nikdo nekouká.V případě SW problému se to dá většinou přes DFU vyřešit doma,když ne nebo tomu dotyčný nerozumí,iPhone následuje do servis a ta na to přijdou...pak bych riziku ztráty záruky věřil spíš.

S tím nereagujícím displejem je to HW záležitost...v sérii se prostě vyskytne zmetek a SAW vrstva je buď s displejem špatně spojena nebo zcela vadná...týkalo se to i iPhone 2G nejvíc verzí s 4GB paměti.Myslím že SAW jer na výrobu cekem náročné z továrny to odejde funkční a po nějaké době začnou problémy,co tu čtu tak do měsíce,já zatím v poho a snad to tak zůstane.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Dfblbec

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Dfblbec »

hoj
moja otazka znie:
Schytim 3G, 2.1 uz od Tmobilu, nahodim JB cez quickPWN2.1. a nahodim tam whiskyho custom CZSKFW.
Potom spravim restore (povedzme ze aj cez DFU) na povodny originalny FW stiahnuty itunesom 8.
teraz ked budem chciet nahodit znovu custom CZSK FW tak budem musiet znovu pwn?
Dufam ze to nieje moc offtopic, a podla opovede moj prispevok este rozviniem :)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Ano budeš to muset opakovat....iTunes jej bez jailbreaku nenahrají.


Trochu to popíšu
Pomocí quickPWN2.1 nahraješ původní FW2.1,on jej upraví jalbreakne a pak z iTunes nahraješ ten FW 2.1 CZ-SK RELEASE od whiskey96.
Zpět na původní FW je nejlepší přes iTunes z DFU módu RESTORE a nahrát čistý FW2.1. (Jde to mám to odzkoušené...)

Když budeš chtít zpět jaikbreaklý fw musíš tohle "kolečko'" zopakovat.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Dfblbec

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Dfblbec »

Dakujem za odpoved.
Na mojom 2G (resp iphone prvej gen.) som robil restore uz asi 10 krat,takze postup poznam, ale tento poznatok som nejak nezachytil a naozaj sa mi teraz nechce zistovat ci itunes hodi chybu, aj ked 3g je pripravene na test, bo uz tyzden odpociva v krabicy (ja Orange, iP je od TMob).

Z celeho tohoto topicu sa mi zda ze dfu restore teda kompletne premaze cely software, a nemoze nic nechat v telefone co by potom robilo paseku, preto je to restore. tj. sa mi zda irelevantne ze by mohol operator neuznat reklamaciu v pripade ze clovek restorne originalom telefon a potom ide reklamovat.

Mam kontakt v predajni tmobile SK, kde mi spravia odblokovanie aj pre orange :D zrejme metodou xxxSim. (dotycny sa nevyjadril presne, a ja som teraz prace neschopny, takze nezistujem), tak sa ho rovno spytam na vplyv JB na reklamaciu, a myslim ze by sa vysledok od inych operatorov nemal lisit, a samozrejme dam vediet.

Ked uz som pri tom, je problem sa skontaktovat s operatorom a priamo na hot line sa spytat na vplyv neautorizovaneho zasahu do SW na zaruku ?

EDIT: niekde na tomto fore sa spominalo ze app Kate(resp. Catterpillar) uzivatelovy "vypla" touch, aspon sa mi zda.
A Kate nieje Apple app, takze to by sa mohlo brat ako SW zavada, ktoru operator neuzna. Sice touchscreen netreba na restore :)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Teoreticky by to tak být mělo,totiž že restore SW telefonu kompletně přepíše a nezbydou tam žádné stopy po zásahu.
Jistý šlověk ale psal že jej dělal asi 3krát a informace o první aktivaci a Crash Log se mu podařilo najít.Také se zde na fóru píše že iPhone má jakousi oddělenou část paměti kde se veškeré události s pády,ativacemi atd. ukládají.
Nikdo to nepotvrdí ale ani nevyvrátí jestli v paměti nějaký JBLog i po restore zůstane...je to tak půl na pů ale osobně té skryté části paměti příliš nevěřím,ale to co jsem psal o záznmech Aktivace a CRASH je zajímavé...restore se jich podle všeho vůbec nedotkne a tak vznikly (doufejme )spekulace že by tím samým způsobem mohl telefon ukládat i zprávu o jeho prolomení.

EDIT:
Sám mám JB provedený a netrápí mě to.Osobně si myslím toto: Pokud někdo přinese iPhone na reklamaci z jakéhokoliv důvodu (Repro,displej atd) a bude ve stav kdy na ploše bude Cydia,Installer a daší aplikace které na AppStore nejsou,v servisu bdo vědet která bije a záleží na nich jak se k věci postaví.

Pokud někdo bude reklamovat iPhone který před tím stihnul restorovat,prohledávat pamět ať už tam je cokoliv se servisáci namáhat nebudou...opraví závadu a telefon odešlou zpět.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Dfblbec

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Dfblbec »

ten prispevok som s tym crashlogom som cital...
Ale nedalo by sa to prirovnat cele k Windowsu ? tj. naformatujem cely disk (dfu), natlacim novy operacny system (restore) a fachame ? sice sa mi zda ze bios je vlastne SW na hardwery (opravte ma, ja niesom technik ani informatik, iba uzivatel, a prve "zasahy" som sa ucil robit az na prvom iphone), tj aj Iphone bude mat nejaky ekvivalent na comboarde.

Je to naozaj diskutabilne co a ako, ale ja osbobne si myslim ze dfu restore, a reklamacia bude bezproblemova v pripade ze to bude HW problem.

A kedze sa iPhone uvadza ako spotrebny tovar, kde nieje ziaduca oprava, ale rovno vymena kus za kus, nevidim dovod preco by s tym mal byt problem, a preco by v tom mali skumat stopy po JB

Asi budeme mudrejsi az po niekoho skusenosti na vlastnom plaste ifona

ja s mojim 2G by som s reklamaciou daleko nedosiel (resp. daaaleko az do usa), a 3G odpociva...

EDIT : presne ako si napisal :)

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Třeba u zařízení na WM je to jednodušší....nahraješ ROMku a ta přepíše tu v zařízení jak to ale funguje v iPhone právě nikdo neví,celá ROM se nejspíš neformátuje.
Tutově tam něco co zůstane nepřepsaný je...podle těch aktivašních a crash logů....otázka je jestli cse na to samé místo uloží info o JB.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Marvinn

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Marvinn »

Tak mam ten iPod Touch doma - nemecky Saturn klasicky nic neskumal, nehladal logy ani ine stopy po JB a vymenil kus za kus. Zaujimavo to znie v prilozenej dokumentacii: chyba bola odstranena zmenou serioveho cisla vyrobku... :-)

oldrich.mladek

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od oldrich.mladek »

Před 14 dny jsem reklamoval iPhone 3G skrz prach mezi sklíčkem a displejem. Předtím jsem používal věci z Cydie (=jailbreak) a před dáním do servisu jsem provedl Restore na originální FW. Dneska už mám iPhone doma a vyměnili mi ho kus za kus. Takže já už vím že jailbreak není překážkou a o záruku nepřijdeme :-).

japezz

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od japezz »

Tak to je skvela zprava kdyz sem ho dneska udelal :-)

dj-tony

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od dj-tony »

Táááák ted nekdy sem byl v brne a byl tam stanek s apple a byl tam velice přijemný mlady chlap. Tak sem se zeptal jestly se dojde o zaruku když provedu JB no a on to řekl tak že když se udělá restore tak ne, ale prej se nekdy při restoru s JB telefonem dostane a zasekne v DFU modu z kterého už nejde vycouvat nebo tak sem to pochopil a to už v servise poznají jinak když se restore s JB telefonem povede tak vše je OK!!!!! tak je to z ofico zroje takže tomu se snad veřit da :wink:

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Carabei »

a kdyz se zasekne v DFU tak se provede tvrdej restore, tudiz opet to vyjde na stejno
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

milan1988

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od milan1988 »

Já jsem se touto problematikou chvilku zabýval a hledal jsem, hlavní servis pro iPhone zakoupený u T-mobilu je GSMobile service v Praze, tak jsem tam zavolal a bylo mi řečeno, že jailbreak se pozná, ale při dobře provedeném restore se dají skrýt některé aspekty jailbreaku a neni to na první pohled patrné že se jedná o jaillbreaknutý telefon a proto se může reklamace povést. Nocméně to nedoporičují a je to na vlastní nebezpečí.

Z toho vyplívá, že jaillbreak je stráta záruky, ale dá se s trochou štěstí obejít.

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Carabei »

uprimne, i kdyby zadne stopy nezustavaly, tak oni to nereknou, to by pak jailbreak delal skutecne kazdy. jakekoliv vyjadreni v tomto smeru se musi brat se slusnou rezervou, zkusenosti zakazniku s reklamacema maji podle meho vetsi vypovidajici hodnotu
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Kdo si chce JB udelat, tak si jej udela tak jako tak (osobne mam zkusenosti s vymenou telefonu u O2 kde nikdo zadny JB neresil). Kdo ma strach a nebo JB nechce tak at si jej nedela, ale netvrdte tu, ze jedna pani povidala... :( Vetsina prodejcu a servisu nebude rikat "Ano, udelejte si JB" uz z toho duvodu, ze po JB je mozne telefon dostat do stavu, ktery neodpovida zadne dokumentaci a jedina cesta je pak kompletni prehrani SW.

Pokud mate nekdo VLASTNI zkusenosti s neuznanou reklamaci, tak napiste jak a k jakemu defektu doslo a v jakem byl telefon stavu kdyz jste jej davali do reklamace.

Pokud jej vsak davate na reklamaci s ananasem nebo programy ci upravami z Cydie, tak je to vase blbost. Pred pripadnou reklamaci je potreba udelat prehrani firmware a nedelat restore zalohovanych dat!
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

cs_Hacker

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od cs_Hacker »

Mě říkal jeden znamej co vlastní jednu mobilku od O2, že měli už reklamaci na iPhone a právě že byl jailbreaknutý a nereklamovali ho, ale důvod byl, že mu spadl na zem nebo co ... a bylo tam dodané něco o nelegalnosti či co ... tak by mě zajímalo, když je teda jailbeaknutý, tka jestli záruka platí nebo ne?

milan1988

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od milan1988 »

No já jsem se na to byl ještě zeptat v apple prodejně a bylo mi řečeno, že jaillbreak je stráta záruky, ale pokud se před reklamací udělá restore a iP se uvede do továrního stavu tak se nic nepozná.
Tak já už nevím jak to je.

Huckleberry Konopík

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Huckleberry Konopík »

No je to tak, že jsem zatím nezaregistroval nikoho, komu by odmítli v servisu uznat reklamaci z důvodu Jailbreaku

cistehovado

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od cistehovado »

Dal som iPhone na reklamaciu (zcernela obrazovka, i ked vykazovala znamky prichodu elektrickej energie (pixely zcerneli), podsvietenie neslo, hovory zvonili nahodne (raz ano raz nie), dali sa zdvihnut pohybom prsta na spravnom mieste. Telefon bol jailbreaknuty, nuz som dal naslepo original firmware z apple (2.1) cez itunes - myslel som ze mi to pomoze opravit telefon, ale situacia sa praveze zhorsila, po pripojeni s orig firmware do pocitaca cez usbe, pocitac oznamoval stale ze bolo pripojene zariadenie, v intervale cca 2 minuty (ako keby sa modem stale restartoval). Nuz som sa nasral a zobral to do Orange. Nedali mi miesto neho druhy telefon (pravdupovediac ani som sa nepytal). Po 2ch tyzdnoch mi zahlasili ze proste sa to neda opravit a dali mi novy iPhone.

Nemyslim ze JB je dovodom na stratu zaruky a urcite by som si vyhadal novy telefon i keby mi na to prisli.

Inak z vlastnej skusenosti povazujem JB za zbytocny, vsetko co potrebujem najdem na appstore, akurat zamrzi nejaky normalny offline navigacny soft. Uvidime co povie buducnost. (3-5 eur za aplikaciu, ktoru vyuzivam povazujem za cenu primeranu)

Rony, zdravim, aniclw :D

michalvitek

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od michalvitek »

I přes tyto všchny pro a proti NEBUDU svůj iPhone jailbreakovat.(tečka) :wink:

Edit: změna názoru...né doopravdy nevím...objevil jsem tady návod s Pwn a líbí se mi to, teď jsem se zase dozvěděl, že restore se nemusí povést...asi záleží na tom, do jakého servisu to dáte

No vidíte, to je nápad!!!
Sepište sem Vaše ukušenosti s reklamací iPhone v jednotlivých prodejnách. :wink:

Edit: hej!!! ozvěte se :!: :oops:

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od havlbrod »

Nevím co zde řešíte... V prodejně mají měnit kus za kus... navím mobil nesmějí propojit s PC v prodejně:-) ikdyž asi při koupi je to povolené.. .. tudíš to stejně nezjistěj:-)bratrovy to u O2 normálně vzaly.. a nic neřekly a to tam donesl JB :-D ani restore na oficko neudělal:-)

:-)
ip 5c

michello

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od michello »

Este raz niekto bude citovat prispevok na ktory odpoveda tak mazem bez upozornenia. Paly

To je tak když má někdo štěstí :D
Ale to že to nemůžou propojit s PC v prodejně neznamená že to nepropojej v servisu, kde když přijdou na JB tak ti to to rovnou pošlou zpátky neopravený a ten půjčenej iTelefon ti zase vezmou, takže nemáš nic kromě nefunkčního iPhone :D Každopádně je to jen moje doměnka a neříkám, že to tak funguje, to vůbec ne.

Každopádně by mě spíš zajímalo, jak to řešej v T-mobile a ne O2 :lol:

O JB vážně uvažuji, akorát mám strach že to podělám nebo se iPhone někdy sám podělá a neuznaj mi reklamaci. Ale i přes to mě to šíleně láká :D

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Pockal bych az nekdo definitivne rekne: Po RESTORE zadne stopy po JB v iPhone a jehu "skryte casti pamet" o ktere se vedou diskuze zda vubec existuje,NEZUSTANOU a servis nic nepozna.
V tomhle vlakne nekdo psal ze i po nekolika nasobnem RESTORE zustaly v pameti logy o pocatecni aktivaci a crash logy,z toho vnika domenka ze by tam mohl byt i nejaky JB Log,nikdo to ale nevi,takze to zalezi jen a jen na tobe.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Odpovědět