Jailbreak bez ztraty zaruky

Odpovědět
Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Jasně kdybych přiššl s porouchným iPhonem a on byl zrovna JAILBREAKLý a byly tam ikony SS Cidia atp. asi by záruku neuznali,ale když tam přes restire v DFU nahraji jejich původní FW je to O..K.?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od ls8 »

Pulka lidi tvrdi ze je to OK, druha pulka tvrdi ze to stejne poznaji. Prave o tomto je cele toto vlakno, precti si ho od zacatku.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Domy007 »

No právě.. Můžou ti to uznat.. A nemusí.. To je, ale jen o štěstí... :(

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od ls8 »

Jailbreak sam o sobe neni duvod ke ztrate zaruky, musi se prokazat, ze pripadnou reklamovanou zavadu zpusobila prave instalace nejakeho neschvaleneho firmwaru nebo softwaru.

Vice oficialne od Vodafone CZ: viewtopic.php?p=86843#p86843
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

fajnman

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od fajnman »

to paly: no laicky receno, jb neni v zadnem pripade ani skoro jako odblok, plno lidi to stale nechape a o tom je cely topic, pri odbloku dochazi ke flash baseband a bootloader, ktere jsou ulozene uplne nekde jinde a tehdy se muze telefon ponicit, odrovnaly by se napr. radiove sluzby apod.

proste jb je v hlavnim souborovem systemu, neco jako prepis souboru, proste v te jedne zakladni pameti a jina tam neni, pokud se prepis nepovede, coz je asi 1 procento riziko, tak se da prepsat znovu a znovu, pri restore, z toho vyplypa, ze pri jb mate sanci na odrovnani telefonu, tak jedna ku milionu a to s tim, ze vam treba vyhodi pojistky a telefon se vam zkratuje. :-)

samozrejme jsou zde inteligentni lide a prijit s pokazenym iPhone, kde visi ananas, nebo kde je cydia, to ani neuvazuju a nepisi! to je snad jasne i peti letemu diteti

stejne tak kdyz je pokazeny snazit se delat restore, aby tam nic nezustalo, neni treba ani dfu modu, staci jen neobnovovat ze zalohy

a k te pulce lidi, co rikaji, ze zaruku neuznaji, muzou a nemusi a je to o stesti, jsou to asi vetsinou amateri, co ctou idnes a pouze spekuluji, nemaji zadny podklad k tomu, ze je v iPhone nejaka dalsi pamet, ktera uchovava info o restore apod. tedy proto jsem v te druhe pulce, protoze to co tvrdi prvni nikdo nedokazal, nepodlozil.. tedy nespekulujte a ctete, co to vlastne jb, odblok a restore je

zaver, kdyz nemate dukazy, nestraste lidi a pri jb procesu se telefon opravdu nezkazi.. :-) kdo se boji, nesmi do lesa asi tak, ale potom at nestrasi ostatni a nebrani jim nesmyslne v tom, aby si iPhone uzili naplno, protoze, jb z nej teprv dela zajimavy pristroj!!

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Diky fajnmane. Bohuzel by se to asi muselo psat do kazdeho vlakna a stejne by to dost lidi nepobralo. Famy o skodlivosti jailbreaku tu byli jsou a budou :lol:
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

djha53k
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 489
Registrován: čtv srp 21, 2008 5:53 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od djha53k »

fajnman: diky za potvrzeni, sem si prave rikal, dyz sem delal JB dle navodu co mam v podpisu, ze se tam JEN na FS prepisuji/mazou nejake souboru.

Takze dyz tam restore nasype origos puvodni tak nikdo nemuze JB poznat.
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od ls8 »

Jen pockejte, ted na va vleti juramac a bude vas presvedcovat o opaku :mrgreen:
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

fajnman

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od fajnman »

abych pravdu rekl, ja tam zadne customy nedavam, dle tech fam, byt to bylo vetsi riziko..


tedy nema cenu do origo telefonu, cpat nejaky custom s blbostmi, snad kdyby byla nouze a to bych si ho jeste radsi udelal sam.

pouzivam quickpwn!! na stare i nove iPhone, zatim zadny problem, za 10 minutek hotovo a zvladne to kazdy kdo umi cist, anglicky a ma dve ruky na stisk tlacitek. :-)

tesim se na uder. :-) ale jako vsichni ho nema potvrzene, tak proc v zivote myslet na tu horsi variantu, kdyz k tomu neni zadny duvod a jeste jedna vec. opravdu zde nejde o nic, jen u starych, kdybyste delali odblok, tehda muze dojit k vaznejsimu poskozeni..

Johnyz

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Johnyz »

a navic: kdo rika ze napr. po BSD Subsystem zustavaji konfiguraky na skryte pameti kam se nikdo nedostane krome Apple je taky slusny paradox

BSD subsystem vytvorili hackeri co jailbreakujou nove FW (napr DEV team), takze kdyby mely zustavat konfiguraky na skryte partition TAK BY SE TAM MUSELI UMET DOSTAT (sry za caps) a navic, nejsou blbi, i kdyz se to nezda, tak programujou tak aby se to dalo restorovat do puvodniho stavu (zkuste se jich zeptat, pokud vam odpovi) no a ten jailbreak.log se jako jakykoliv jiny soubor pri restore smaze. ti, co ho tam nemaji si takovy soubor zkuste v notepadu vytvorit, dat ho na jeho misto a restorovat. nebude tam po restore 8)

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Domy007 »

to fajnman: díky za objasnění... sice mě bereš jako amatéra, ale nevadí:D

djha53k
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 489
Registrován: čtv srp 21, 2008 5:53 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od djha53k »

Tak pro zajemce sem ten 35k log hodil semhle: jailbreak.txt :idea:

Docela zajimavy cteni, co tam pridal a kontroloval Pwn 8)
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Domy007 »

to je no:D ale četl jsem to docela dlouho

fajnman

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od fajnman »

k tomu logu, hezka a cista prace. :-)

jinak za amatera beru toho, co kazi lidem poteseni z iPhone a hleda nejake bubaky v podobe skryte pameti iPhone a neuznani zaruky. :-) i kdybych si to mel zaplatit za opravu, nejaky ten tisic.., udelam to znovu a znovu.

opravdu bez JB ani paru s iPhonem

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Domy007 »

no tak jasne, ale ja o zadne skryte pameti nemluvil.. No asi mas pravdu.. JB dava iP hodne

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Nahodou famy jsou fajn :) Nekde jsem slysel, ze se kazdy JB telefon sam nahlasi u Apple a az bude techto telefonu hodne tak je Apple vsechny zablokuje (proto je taky soucasti Boss Prefs i funkce "Disable Apple App Killswitch"). Pravda nebo lez?? Muhehehe :twisted: :twisted: :twisted:
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Domy007 »

no tak tohle je husty... Ale nepripada mi to jako pravda...

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

No mě to přijde celkem realné.....proto JB dělat nebudu.Aplikace z AppStore mi stačí,bez Cidie se obejdu (i když něco by se hodilo) a čeština bude snad v listopadu.
Věřím že po každé synch. iPhone přes iTunes odešle nějaké info do centrály Apple a jistě z toho "vyčtou" že je jailbreaknutý.....resp. se tam odešle seznam instalovaných aplikací a když tam bude Cydia+Installer a další co na AppStore nejsou bude jim to jasný ne?
Na PC to dělají produkty Microsoftu také a na vistách je to prý v případě nelegálního softu ještě horší...já bych to tedy rozhodně nebral na lehkou váhu.
To že apple uživatele tzv. "šmíruje" se někde tuším psalo a věřím tomu,není problém aby iTunes odeslaly seznam instalovaných programů v iphoe.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

lubo1

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od lubo1 »

iManiak2008 píše:Na PC to dělají produkty Microsoftu také a na vistách je to prý v případě nelegálního softu ještě horší...


to je podle me uplna pitomost (s prominutim),v nasi zemi existuje neco,jako ochrana osobnich udaju a musi to fungovat u vseho,co se u nas legalne prodava.ja nevim,jake mas zkusenosti napr. s windowsama,ale at uz odesilas (vedome ci ne) jakekoliv data napr do microsoftu,NIKDY,ale NIKDY odesilane data nemuzou zneuzit v te podobe,ze proti tobe podniknou nejake kroky jako napr. zazalovani ze mas nelegalni windows.to se muze jedine v pripade,kdyz k tobe domu prijdou policajti na razii a projedou ti comp..ale jinak NIKDY NIKDY NIKDY..stejne jako u iphonu,nikdo nema pravo shromazdovat o tobe,prip. tveho majetku (iphone) data,kteryma by ti nekdo moh uskodit (treba zablokovanim iphone)..

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

To jo ale v licencnim ujednani ELUA u kazde instalace programu iTunes nevyjímaje s tím dáváš většinou souhas.....neškodí si to někdy přečíst celé
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

djha53k
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 489
Registrován: čtv srp 21, 2008 5:53 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od djha53k »

dyz to tady tak ctu, taxi tak rikam, ze iP3G asi prodam a vratim se ke sve stare N6310i

Big Brother watching you :shock: :shock: :shock:
..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..--~~--..
SG G6
https://www.investicnigramotnost.cz/

lubo1

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od lubo1 »

tak jako shromazdovat si muzou co chteji,ale nemuzou te nijak postihovat..u microsoftu taky davas souhlas s odesilanim tohodle a tamtoho,ale pokud si treba nekdy volal do microsoftu,tak tam se ozyva (jestli si to dobre pamatuju),ze rozhovor bude nahran,ale nebude zneuzit kvuli ochrane osobnich udaju..to same musi platit u itunes atd..pokud je to distribuovano v cr,musi se ridit nasimi zakony..

geoRG77
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned úno 03, 2008 1:10 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od geoRG77 »

iManiak2008 píše:To jo ale v licencnim ujednani ELUA u kazde instalace programu iTunes nevyjímaje s tím dáváš většinou souhas.....neškodí si to někdy přečíst celé
Neškodí také vědět, že EULA je z principu neplatná v celé EU.

avere
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: ned srp 10, 2008 6:51 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od avere »

takže když udělam jb tak neztratim zaruku a budu moct nahravat věci z cidye nebo jak se to jmenuje?
pokud jste někdo šel s JB telefonem reklamovat do o2, napiště zkušenosti a jak reagovali. dik
Naposledy upravil(a) avere dne ned říj 05, 2008 5:11 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3G 8GB FW 3.0 JB, telefonica o2
SONY Vaio VGN-FW21E
http://www.iphone.cz
http://soad-systemofadown.wz.cz

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Autorizovaný servis zatím u nás není,ale u iPhone první generace APPLE nesl jailbreak celkem nelibě,jak to bude v případě 3G verze se neví,já to každopádně pokoušet nebudu.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Zatím to nezjistí,leda že by tel. poslali do holandska a O2 většijou mění kus/kus.Věřím ale tomu že stopy po JB zůstanou i po RESTORE či RESTORE v DFU módu.
Stále jsou tu názory zda ano či ne a je to tak půl na půl....já se přikáním k tomu že i cpo RESTORE servis zjistí že byl provedený Jailbeak.Někdou tu dokonce psal že po RESTORE zůstal!! v iPhone log o první aktivaci vše co se s ním dělo a samozřejmě i JB.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Paly »

iManiak uz som Ti raz pisal, to co pises su hluposti. Na to aby zistili ci bol iPhone JB alebo nie by museli pouzit JB aby sa dostali do suboroveho systemu a prezreli jeho strukturu. Ak by urobili JB tak by neprisli na to ci ju robili oni alebo Ty.

Apple ma v zarucnom liste jasne napisane, ze ak je nejaka vada s iPhone tak musia vymenit kus za kus, ziadne opravy. Aj tak si myslim, ze by to neopravili.

Prosim Ta nepis tu odstrasujuce spravy, ktore vobe nie su pravdive a zalozene len na spekulacijach!!!
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

avere
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: ned srp 10, 2008 6:51 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od avere »

líbí se mi "kus za kus" to jako prijdu do o2, reknu svuj problem, oni se usmějou a podají mi krabičku s novym iP?
iPhone 3G 8GB FW 3.0 JB, telefonica o2
SONY Vaio VGN-FW21E
http://www.iphone.cz
http://soad-systemofadown.wz.cz

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Paly »

Nie prestuduj si zarucne podmienky, ale vacsinou to riesia tak, ze dostanes novy kus, zalezi od vady. Ked sa jedna o to, ze pride niekto s tym, ze aha, mam na iPhone kabel a ikonku iTunes tak zrejme zoberu a aktivuju ho :)

Ide o vaznejsie zavady. Samozrejme maju 30 dni na reklamaciu.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Paly
O.K. Máš pravdu nebude to tak horké....JB není tak velký zásah do systému jako unlock :wink:
Víš já se jenom řídím co už v tomto tématu padlo,takže se do iPhone jiným nez oficiálním způsobem přes iTunes "nehrabu".
Je to každého věc já svůj názor již napsal a slibuji že už to tu nebudu obhajovat.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Saddako »

Plno lidi stejne bude verit tomu, ze nekde nekomu neuznali JB telefon do reklamace. Me vymenili (uz jsem to tady nekolikrat psal) telefon s nefunkcnim tlacitkem Home u O2 okamzite kus za kus a nikdo nic nezjistoval. Na predchozi strance jsem si vymyslel famu ohledne blokace iPhone pomoci "Kill Switch" a dost lidi tomu uverilo aniz by vubec zjistovali zda je to pravda. Osobne jsem rad, ze plno lidi zustava na telefonu bez JB a kupuje oficialni aplikace. Diky tomu se z iPhone nestane mrtva platforma jako z PSP.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

lubo1

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od lubo1 »

tady je pripadne email obdrzeny z SOS (sdruzeni obrany spotrebitelu),je urcen vsem,kteri si mysli,ze vam apple muze bloknout telefon kvuli JB:

Dobrý den,
děkujeme za Váš zájem o služby SOS - Sdružení obrany spotřebitelů.
Smyslem naší existence je dát zákazníkům možnost spojit síly k ochraně svých práv v těch oblastech,
kde síly jednotlivce nestačí.

Přijali jsme Váš dotaz v tomto znění:
Dobrý den, rozhoduji se o koupi mob. telefonu iPhone 3G a na internetu jsem se dočetl, že firma Apple má právo při každé synchronzaci s PC (přes software iTunes) odebírat informace o dotyčném iPhone (data se do Apple odesílají automaticky při spuštění iTunes) a má právo mobil. telefon iPhone případně zablokovat na dálku, pokud najde nějaký nevyžádaný software na iPhonu. Doufám, že to jsou jen fámy kolující na internetu,přeci jen doufám,že zde funguje zákon o ochraně osobních údajů,ale můžu se případně jako zákazník proti takovému jednání bránit? Při koupi mob. telefonu kupuji telefon do svého vlastnictví a užíváním hodlám riskovat max. ztrátu záruky, nějaká myšlenka na zablokování mobilu společností mi přijde trochu nešťastná. Děkuji za odpověď.

Naše vyjádření k němu (č. 40390 / SE - 235) připravené v souladu se smluvními podmínkami SOS (http://www.spotrebitele.info/poradna/smlpodminky.php):
Samozřejmě by k tomu nemělo docházet. V případě, že by toto bylo pravda, tak se obraťte na Úřad pro ochranu osobních údajů (http://www.uoou.cz)

avere
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: ned srp 10, 2008 6:51 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od avere »

takže když to shrnu tak když udělam JB tak mě za to nikodo nic nemuže a ja si mužu nahravat crackle aplikace dle libosti?
iPhone 3G 8GB FW 3.0 JB, telefonica o2
SONY Vaio VGN-FW21E
http://www.iphone.cz
http://soad-systemofadown.wz.cz

wiruzik

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od wiruzik »

lubo1: jen mi unika souvislost s reklamaci JB telefonu? :) tady si snad nekdo mysli, ze mohou zablokovat telefon kvuli JB? To tu nikdo nerikal prece..

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Samozřejmě ti nikdo hlavu neutrhne....jestli to bude brát servis jako porušení zár. podmínek není jisté ale těžko tento zásah bude souviset třeba s nějakým HW problémem v budoucnu (Displej dotyk vrstva zvuk či podobně)...SW problémy z 99-ti procent vyřeší RESTORE či RESTORE v DFU Modu.

Pokud ale nebudeš schopný udělat v případě problémů po JB (nějaká aplikace bude dělat bordel...) RESTORE nebo to nebudeš umět a odneseš tam iPhone tak jak bude,tj. s ikonami Cydie a Installer,technici budou vědět která bije a přehrání softu zaplatíš.

JB je svobodná volba a každého věc,já mám v tomhle jasno a jeikož mi aplikace jejich inst/odist přes AppStore naprosot vyhovují,způsob komunikace s iTunes také,nebudu se v iPhone nijak vrtat.

Myslím že až budou u nás oficiální/autorizované servisní střediska iPhone,budeme mít všichni jasno co přesně se považuje za porušení záručních podmínek a jak se výrobce k sw upravám postaví.
Apple o této metodě po zkušenostech s iPhone 2G moc dobře ví ale třeba to nechá plavat a bude mu to jedno.Ve finále by mo to mohlo pomoci v prodejnosti iPhonů....když lidé zjistí co všechno s ním mohou dělat a téměř se přiblíží v úpravách smartphone,prodejnost tohoto přístroje by mohla ještě vzrůst.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Domy007 »

iManiak má pravdu a hlavně já má jednu takovou zprávičku... Kamarád měl nějakej SW problém, kterej mu nevyřešil ani restore... Tak s tím šel na reklamaci... A úplně fpohodě mu ho vrátili... ( iP byl jaibreaklý )... Takže si myslim, že je to docela v klidu

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Gekko gecko »

Jo,platí to co jsem napsal: Dokud tu nebude síť servisů,nikdo tohle řešit nebude....a operátoři (O2 často) než aby iPhone posílali někam do zahraničí,mění kus/kus.
Mě třeba prodavač říkal že se jim to nevyplatí...do 30-denního limitu by se stejně v případě holandského servisu nevešli a výměnu či vrácení peněz by museli udělat stejně,navíc tu někdo psal že to snad mají "požehnané" přímo od apple.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Domy007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 653
Registrován: pát pro 28, 2007 4:36 pm

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od Domy007 »

Já mam taky takový pocit... Mno určitě je to prozatím dobrá zpráva... Uvidíme, až tady budou servisy

fajnman

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od fajnman »

celkem to ctu a nestacim se stale divit..

restore jak restore... je jedno jestli dfu nebo recovery, nebo skryty dfu, zalezi pouze na pripojeni telefonu, dfu je konecny mod, ktery musi jit vzdy a jedine vychodisko z neho je prave restore, pokud pouzivate dfu nahravate opravdu uz v nouzi, nebo si hrajete s verzemi fw, dfu je delany na to, ze tam proste ten fw natvrdo natlaci a kdyz ne, muzete to zabalit, v dnesni dobe je dobry akorat pro JB nic vic

tedy kde chodite na nejake restore v dfu modu? kdybych sel reklamovat, nevidim duvod davat telefon do dfu.. a hlavne, po restartu hned vypinam z pc, zadna synchronizace!

a dalsi vec pokud reklamujete telefony nebo mp3, vetsinou se v tom nikdo nehrabe, max softwarove, v dnesni dobe se to ani neoplati, naklady na vyrobu jsou asi nizsi nez na opravu. :-) a kor, kdyz mate iPhone tak uzavreny, nikdo vam tam nebude pajet nejaky dratky, proste maximalne by iPhone otevreli kvuli baterce a to jeste stezi. iPhone neni delany na otevirani a vrtani se v nem, stejne jako vetsina zarizeni podobneho typu, je to pouze spotrebni zbozi, tedy v drtive vetsine pokud to bude hw chyba, neopravitelna, dostanete novy pristroj jak je to bezne nejen u iPhonu, ale ostatniho zbozi nebo penize zpet, dle zarucnich podminek

lubo1

Re: Jailbreak bez ztraty zaruky

Příspěvek od lubo1 »

wiruzik píše:lubo1: jen mi unika souvislost s reklamaci JB telefonu? :) tady si snad nekdo mysli, ze mohou zablokovat telefon kvuli JB? To tu nikdo nerikal prece..


ano rikal to tu nekdo par prispevku prede mnou..

Odpovědět