Garmin víago™

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Golf »

Jenom doplním, že Garmin to vydal i pro Android. Já myslím, že jsem Garmin trochu podcenil a s touto politikou, a hlavně cenou, trochu zahýbe už trochu stojatými vodami v navigacích na chytrých mobilních přístrojích.

Tak jak se mi do toho nechtělo, tak mám ještě 14 dnů na to si ho pořídit za slušných podmínek ;-) Uvidím...

cuting > tady nejde o Barranďák , ale o celkovou nepřehlednou scestnost něčeho, co má být už z principu jednoduché a hlavně přehledné. Tečka.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

Golf - Ukecal jsi mne , to jedno pivo na vyzkoušení v OnLine režimu dám také :)
A možná obětuji i jednu večeři do map. Uvidím. Nakonec, smazat to mohu kdykoliv a obohatím maximálně svou sbírku nepotřebných navigací. Ale kdo ví, možná o Navigon. :wink:
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

No já se teď snažím najít nějaké informace o té "akci" do 13.7. Tuto informaci jsem zatím nenašel nikde jinde než na vzpomínaném jablíčkáři.
A nejlépe bych asi tyto informace čekal na domovských stránkách - nemůžu najít NIC.
Tak by mě tedy zajímalo, KDE na to přišli na jablíčkáři nebo jinde ve světě, když ne na domovské stránce.
Zato jsem ale našel, že tato aplikace údajně potřebuje být on-line přestože si pořídíte off-line mapy. :cry:
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Píší o tom i na svých stránkách:

"Garmin víago is available now on Google PlayTM and the App Store at an introductory price of $.99 (normally $1.99) until July 13, 2014. The in app purchase packages range from $4.99 to $19.99. Maps to Go and Traffic Live are 50 percent off during the promotional period."

http://garmin.blogs.com/pr/2014/06/garmin-launches-v%C3%ADago-a-feature-packed-navigation-app-starting-at-199.html
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od mrzic »

Doplnil jsem do prvniho prispevku link na predstaveni navigace a popis jednotlivych balicku.

http://sites.garmin.com/viago/
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

@parmin: Tak vidíš, neumím hledat :-( (ale ani neumím anglicky hledat).
Můžeš prosím tě potvrdit či vyvrátit tu potřebu být on-line i se staženými mapami (předpokládám že je máš stažené)? Asi bych to chápal pro Live Traffic, ale jinak netuším na co.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Nevím o tom, že by měla navigace potřebu být online. Resp. zcela jistě je to potřeba na funkce jako dopravní informace atd., ale na prosté navigování určitě ne.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Golf »

Tady máte prvotní recenzi, sice z Androida, ale o moc jiné to na iOS nebude... V žádném případku se zázrak nekoná, ale i tak to stojí za pozornost :good:

A líbila se mi poslední věta - uživatelské rozhraní ve stylu iOS nám rozhodně neudělalo velkou radost. :roll:

A s diskuze - trochu rozčarování z map, D8 má jako dokončenou a klidně po ní naviguje, přesto že úsek z Lovosic není hotový. Zatím testuji a předběžně hodnotím kladně, i když na TomTom to zatím nemá... (asi neví, že to má stejný mapy jako Navigon :bad: )
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

No, recenze docela obsáhlá. V diskusích ale někdo píše:"Jsem jeden z nich, koupil jsem offline mapy a když vypnu data tak se nenastartuje z důvodu nemožnosti spojení se servrem…Teda konkrétně: mapy jsou (občas se při zoomovaní v určitém stupni zoomu nezobrazí !!), ale když se má offline najít (spočítat) trasa tak to nejde z výše uvedeného důvodu. Takže pouze offline je to nepoužitelné."
A druhý hned pod ním píše: "Ja som prave skusal offline mapy, aplikaciu som spustil pri vypnutych datach, mesto ktore som hladal mi naslo … dokonca dole sa zobrazuju moznosti co asi hladate … mam to za nasepkavac. Trasu spocitalo bez problemu a teda navigacia bola riadne pripravena na navigovanie."
A jak to tedy funguje vám na iOS, co offline mapy už máte?

@Golf: I když ani tato navigace mě zatím nějak nenechává zcela chladným (uvažuju taky o offline mapách), plánuju koupit Tomtoma. Chci se tě zeptat - jak tam funguje Live Traffic? Stojí to za něco, nebo to nestojí za to? (případně když uvedeš pár svělých věcí, co Tomtom má či umí - budu rád). Taky vycházím z toho, že údajně jsou aktualizace map "doživotně" zdarma. Díky
Naposledy upravil(a) Clon dne úte čer 24, 2014 5:07 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od speedman »

Na iOS, pri offline mapách bez prístupu na internet najprv hlásenie o nedostupnosti servera. Následne nikdy nedokončí generovanie trasy. Po pripojení trasu vypočíta v pohode.
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

No jestli je to chyba, tak snad ji Garmin opraví.
Jestli to je záměr, tak toto je tedy totálně na pikaču - trasu z Itálie domů mi to spočítá (při nedostupnosti italských dat) až po příjezdu na území ČR (bez roamingu).
K tomu kdyby měl update map stát další prachy ............. :sorry: :fool: :x
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od cuting »

No, tak jsem tedy utratil jeden dolar, ale další za mapy již utrácet nebudu. Dobrý program není zdaleka jen o ceně, a tento program podle mého subjektivního názoru dobrý není. Alespoň ne v současné podobě. Někde jsem četl, že kromě v recenzi zmíněných problémů má také potíže s BT Parrot v autech a další mouchy. Zkoušel jsem také adresy z adresáře, našlo mi jich 6 z 10 a to je žalostné. Navigon najde všechny. Někomu může vadit u Navigonu určitá grafická nepřehlednost na hustých dopravních uzlech , ale nemyslím si, že je to až tolik zásadní. V takových uzlech koukám na cestu a na cedule na silnici a ne na navigaci, nechci si rozbít hubu :).Takže pro mne osobně jen potvrzení mých obav a další přírůstek do knihovny. Cena není zdaleka všechno, i když, kdo bude hledat pro občasné navigování něco zdarma , tak budiž. Ale myslím, že na základní dovedení do cíle pomocí OnLine režimu postačuje defaultní aplikace mapy od Apple , případně u nás české mapy.cz . Obě umí navigovat také. Tím má pozornost této navigaci v současné podobě a v této době končí. :)
 Apple hračky 

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Mně při vypnutých datech normálně trasu generuje z offline map:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od speedman »

Asi to bude len chyba, plánoval som trasu na cca 50 km.
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od seamaster »

Jedna vec je kupit si mapy a druha aj stiahnut ;-) ked to mejde offline, asi ste si mestiahli mapy.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

Že by až tak???
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Mapy se kupují v Menu - Shop a následně stahují v Menu - Nástroje - Správce stahování - Maps to Go
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od speedman »

Nemusím snáď dodávať, že test prebehol po stiahnutí balíka central europe + nejaké prídavné. Mapu štartu a cieľa by bez podkladov zobrazil asi ťažko, že áno. Resp. ako by bez máp našiel cieľ?
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

heavy666
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 26, 2009 7:17 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od heavy666 »

Takže jsem navigaci koupil a vyzkoušel na trase Jablonec nad Nisou-Orlík a zpět.Nezaznamenal jsem jediný problém.Live-traffic taky bez problému,takže u mně spokojenost.Navádění do pruhů hlavně v Praze nádhera.Po této zkušenosti šel sygic z telefonu ven a zůstávám u garminu.Kdybych měl hodnotit od 1-10,tak dávám 9 a jen tak pro srovnání sygicu 5.A 9 dávám jen z principu,aby měli vývojáři pořád co zlepšovat!

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

@heavy666: Ty jsi koupil i to extra navádění do pruhů, nebo mluvíš o tom základním?
A Live-traffic jsi asi koupil - je tam hodně událostí, nebo jako šafránu?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

heavy666
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 26, 2009 7:17 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od heavy666 »

Clon:Koupil jsem všechny doplňky.Zatim jsem netestoval režim chodce.Má tam bejt i mhd.Až vyzkoušim podám report

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

no co jsem četl v popisu toho MHD, tak Praha a Brno - jinak nic.
Ale nějak jsi mi zapoměl odpovědět - v předešlém příspěvku jsi to chválil, tak snad jsi to už zkoušel, ne?
A ty pruhy - je to i jinde než v Praze? Po té trase co jsi jel? A co přesně se skrývá za pojmem "nádhera". Mohl by jsi udělat i nějaký ten snímek obrazovky.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

heavy666
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 26, 2009 7:17 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od heavy666 »

Live-traffic dle mého názoru výborný je tam toho mraky

heavy666
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 26, 2009 7:17 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od heavy666 »

Navádění funguje všude kde je sjezd z dálnice nebo z rychlostky,ale v Praze,protože je tam mraky sjezdů,tak vlastně se udělá okno a jede to pořád synchroně s navigací nebo aspoň v režimu na šířku to tak bylo.Screen nemá smysl to by muselo bejt video.Nádhera myslim tu funkčnost a ne jak to vypadá graficky.Na co omalovánky typu sygic,když to pak stojí za .....!

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

tak mi to navádění alespoň slovně popiš - není to doufám jen jak v základu - pár šipek znázorňující pruhy na další křižovatce. Když je to za příplatek, mělo by to být mnohem ....jiné. Zatím si to z tvého popisu pořád neumím představit. Udělá to okno - jo, ale co je teda přesně v tom okně?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

heavy666
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob pro 26, 2009 7:17 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od heavy666 »

Ten pohled v okně není statickej jako u ostatních navigací.To znamená,že právě v Praze mě to daleko před změnou vyhodilo to okno a ty tři pruhy co tam mají na spojce mě to ukazovalo v pohybu s tim,že v jednom ukazoval jakoby pruh,v kterym se mám držet abych někde omylem nesjel a až kousek před změnou to vyhodilo ten fotorealistickej.Nebo ještě jednodušeji na hlavní ploše jede navigace a v tom okně je jakoby tvuj pohled z auta na silnici

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

@heavy666: to vypada dobre ;-)

Dotaz: neprisel jste nekdo na to, jak nastavit/vypnout zobrazovani POI na mape? Kdyz jedu mestem, mam mapu samej pribor (rozumej restaurace). Trochu mi to kazi dojem z jinak graficky "minimalisticke" aplikace.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

Dneska jsem se to pokoušel najít - bezvýsledně.
Já mám teda zatím jen verzi za 1 éčko a v mapě mám jen benzinky, parkoviště a opravny aut. Ale jestli to fakt nejde nikde vypnout ani ve tvé verzi, tak to je teda pěkná pakárna. Nenapadá mě jediná jiná navigace, kde by to vypnout nešlo (logicky to bude zaplácané tím víc, čím víc POI budeš mít v databázi.
Asi jedině někam napsat na podporu, ať to opraví, protože fakt je to pěkná kravina.
EDIT:
Zašel jsem na jejich fórum https://forums.garmin.com/showthread.ph ... -App/page3 - o POI (jak je nezobrazovat), ba naopak tam řeší jiné problémy s poi.
Navíc jsou tam hlasy, které hovoří o nutnosti snad obden jakési "on-line kontroly" = bez připojení na internet se Víago (byť s offline mapami) prostě nespustí.
@parmin: můžeš to prosím tě potvrdit nebo vyvrátit?
Nebo-li když půjdu do auta a budu chtít spustit Víago na zařízení bez možnosti připojení (nebo v zahraničí) - prostě si ani neškrtnu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

jiri733
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 100
Registrován: úte kvě 29, 2012 2:45 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od jiri733 »

Já jsem vyndal Sygic a koupil jsem si u Viago mapy Evropy a navádění do pruhů (to jsem ještě nevyzkoušel). Mně se na apce líbí výborné propojení s kontakty v telefonu (mnohem více user friendly než u Sygicu). A co mě dostalo, že se mi hlášení přes bluetooth propojilo s rádiem. Takže já jsem s apkou spokojen.
iPhone 6s
Mini iPad2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

Tak se mi jaksi podařilo najít něco s těmi POI - ale vůbec jsem nenašel u své 1 Eurové verze nějakou logiku (že by u té s placenou mapou???).
Asi tisíckrát jsem klikal přímo na displeji do mapy (jak říkám, dosud jsem nenašel spolehlivou logiku). Krátce, dlouze, no nevím.
Možná nejjistější způsob je - kliknout na jakoukoliv POI v mapě (tolikrát) až se objeví nahoře nad mapou vlevo "Hotovo" a vpravo takový obdélníček se šipečkou dole. Po kliknutí na tento symbol se otevře "zobrazení kategorií".
Tady ale nechápu jak to má fungovat (nebo to nefunguje korektně), protože třeba Parkoviště, kterých bych se rád z mapy zbavil - tam vůbec nefiguruje, nejde označit více položek najednou, a když dám třeba Jídlo - aby se mi zobrazilo, kliknu do mapy a nahoře na Hotovo ----- příbory mi sice probliknou, ale vzápětí zmizí. A všechny poi, co jsem měl dosud a rád bych se jich zbavil, jsou tam pořád.
Funguje to jinak na koupené mapě???

EDIT: asi nejspolehlivější způsob, jak vyvolat uvedenou nabídku, je JAKÝMKOLIV SMĚREM prstem potáhnout mapu :D

EDIT 2: dal jsem si zobrazit bankomaty - po kliknutí do mapy se tyto zobrazí jako tečky v mapě (bez ikon a viditelné pouze při určitém přiblížení mapy) a mohlo by to snad odpovídat skutečnosti. Po kliknutí na onu tečku se tato zobrazí na mapě a je možno zvolit tam navigaci pěší či autem.
Po kliknutí na Hotovo se v mapě opět bankomaty nezobrazují.
Takže jak je tam dostat na stálo, nebo naopak jak se něčeho zbavit - netuším.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

@ Clon: nutnosti online kontroly jsem si nevsiml, ale vyloucit to nemuzu. V CR mam aktivni data, v zahranici jsem byl kazdy den na Wifi. Ale pripada mi to podivne...
Vcera jsem jel do Polska, nemam datovy roaming. V Polsku jsem pobyl, pak pustil navigaci na cilove misto v Nemecku. Tam jsem take chvili pobyl a pak se nechal odnavigovat domu. Ani v Polsku ani v Nemecku jsem nemel data a trasy se generovaly...
S tema POI jsem na tom stejne jako ty - dostanu se to menu, kde je nejaka moznost si vybrat, ale na mape se to potom zobrazuje jinak...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Golf »

Tak jsem si ten Garmin v online verzi konečně trochu prohlédl, nainstaloval jsem to ženě na její pětku...
A můžu potvrdit sloval Clona o těch POI a tedy nelogický zmatek/nefunkčnost ? :( Doplním o obrázky.

To menu s něčím, co má být editace zobrazení POI či co, tak se mi zobrazovalo po téměř jakémkoliv dotyku displeje a je to celkem otravné a zavádějící:
Obrázek

A následně pak po označení té hranaté bubliny vpravo nahoře:
Obrázek

POI se pak opravdu zobrazují pouze při určitém zoomu a jenom jako tmavé tečky. Usuzuji, že to asi bude jenom možnost navigovat na ten určitý bod (ale proč se to pak jmenuje "zobrazení kategorií" fakt netuším), nic jiného mě tedy nenapadá. Ono celé to menu je trochu nezvyklé a bude to asi jenom o tom se do té jejich filozofie vcítit. Ale jak jsem psal, tak mi vadí to přepnutí do tohoto módu po téměř jakémkoliv doteku displeje.

A celkové nastavení nebo možnosti mi přijdou jako hodně chudé, moc se toho nastavit nedá (třeba trasa má možnost jenom nejrychlejší/nejkratší, což zase každému vadit nemusí). Protože jsem to nezkoušel v reálu, tak jsem hledal simulaci, tu jsem ale nenašel... Ty "pom. body" jsou průjezdní body? Pokud ano, tak to taky mate názvem...

Asi je tu i stejná analogie s Navigonem, který radary označuje celkem zavádějícím způsobem jako "nebezpečná místa", zde "nebezpečné úseky?":
Obrázek

Tolik zatím moje první postřehy ze zběžné prohlídky. Těžko předjímat, ale zatím nic moc. Kromě několika pochval to spíš sklízí kritiku, i ve verzi pro Android. Třeba vlastní navigace překvapí, uvidím :wink:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

A to se navíc neví asi vůbec nic o tom, co bude "pak" - bude se za mapy platit znovu? Kolik a za jak dlouho? To stejné s ostatními dokoupitelnými doplňky.
Někde jsem dokonce četl, že ta mapa je momentálně sice ve slevě, ale že je stará. A zase - co bude tedy pak? Má cenu vůbec kupovat starou mapu, ač ve slevě???
Taky jsem četl názor, že Garmin toto nechce nějak vyšperkovat - jejich cílem je prý prodej jejich originál krabiček.
Tak nevím, uvidíme. Snad.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin víago™

Příspěvek od parmin »

Moje osobní zkušenost s aktuálností map je taková, že mě navigace v neděli poslala na novozu silnici, která se bude otevírat až 1.7 ;-)
(nová silnice mezi Hrádkem nad Nisou a Bilým Kostelem)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Golf »

Tak snad asi už vyšel i nějaký update... To tedy hodně brzy...

Clon píše:A to se navíc neví asi vůbec nic o tom, co bude "pak" - bude se za mapy platit znovu? Kolik a za jak dlouho? To stejné s ostatními dokoupitelnými doplňky.
Někde jsem dokonce četl, že ta mapa je momentálně sice ve slevě, ale že je stará. A zase - co bude tedy pak? Má cenu vůbec kupovat starou mapu, ač ve slevě???
Taky jsem četl názor, že Garmin toto nechce nějak vyšperkovat - jejich cílem je prý prodej jejich originál krabiček.
Tak nevím, uvidíme. Snad.
Taky mi to přijde trochu přitažené za vlasy. U TT vím, že kupuju např. Traffic na měsíc nebo rok, tady vím kulový. Kdysi jsme nadávali na málo průhlednou politiku v navigacích, Garmin to ale posunul ještě víc dál v neinformovanosti. Nikdo nic neví, informaci o dočasné slevě schová někam do svého blogu a nic dalšího se vlastně zjistit ani nedá. A pokud je jeho cílem prodej navigačních krabiček, tak to je hodně krátkozraké. S rozmachem chytrých telefonů, kde už jsou kdejaké navigační sw a s implementací CarPlay a jemu podobné alternativy konkurence, budou upadat i "originální" navigace v nových autech. Ale je to jeho volba, a pokud se i uživatelé nechají nachytat jenom na nálepku "Garmin", tak to je také jejich volba (platit za něco, o čem se vlastně ani pořádně nic neví) :bad:

Edit1: tak opravdu je update, po jeho stažení do online verze se to chová stále stejně (viz výše ve "statickém" režimu). Možná opravili to, na co si někteří stěžovali (např. někdy nefunkčnost navigace po sjetí z plánované trasy), ale nemám možnost vyzkoušet. Nicméně, po registraci jsou k dispozici jiné ikony auta (naprosto nesmyslné, i do množství, což nekoresponduje vůbec s hodně chudým nastavením celkově) a jiná barevná podání mapy. Tady mě pobavila mimo jiné i možnost "Navigon", ale možná jsem Garmin v tomto trochu přecenil, protože graficky i bez této možnosti nastavení se zmíněnému vzoru celkem zdařile podobá...

Edit2: Takhle vypadá tenhle soft s nakopírovanou mapou OSM (je tam ČR a SR), mapa má nějakých 353 MB. Nic nelegálního, žádný JB, přes DiskAid pouze nahraná (bez použití keygenů, aktivátorů a jiných vynálezů) volně šiřitelná mapa... V "živé" praxi zatím nezkoušeno.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Milhaus65 »

Funguje někomu na IP 6+ ?. Mě ne, spustí se, nainstaluji mapy a při pokusu vybrat cíl , se zasekne.
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Manek49 »

Nevíte někdo, co se s touhle navigací stalo? Na appstore ji nevidim, zaplatil jsem za mapy, tak bych měl rád možnost ji využít. Za takovýhle jednání by si někdo zasloužil nakopat do pr...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

Fakt dobrej kšeft. Souhlasím s tebou s tím nakopáním do ....
Nestála za mnoho, mapy jsem nekoupil, jen app za 1 éčko.
Čekal jsem, co se z toho vlastně vyvine (jak to bude s aktualizacemi map, na jak dlouho apod..........) a .......... vyvinulo se! Ztratila se!
A nevrátí v takovém případě Apple prachy??? Když ne v tomto případě, tak už potom kdy?
Zkus napsat na podporu do Garmina. Mooooc by mě zajímalo, co ti odpoví. Prasata.
A mám obavy, že tyto praktiky se docela množí (a Apple to neřeší).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od seamaster »

Nerobte paniku, to by si Garmin asi nedovolil, verim, ze sa objavi, ja mam nakupene toho v aplikacii dost.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Garmin víago™

Příspěvek od Clon »

No, ale přece jen je poněkud nezvyklé, aby se aplikace prostě ztratila z AppStoru. Logičtější by byl update, ne? Dřív nebo později, ale pořád update.
S takovými aplikacemi, co se z AppStore ztratí a za čas se zase objeví mám svoje zkušenosti. Místo updatu zdarma je aplikace tzv. nová, nebo přepracovaná, či zásadně přepracovaná - a musí se platit znova. Ale nechci "malovat čerta na zeď".
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět