Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
tokynoxxx
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: ned úno 07, 2010 10:47 pm

Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od tokynoxxx »

http://itunes.apple.com/us/app/id323229106?mt=8#

Teď jsem to stáhl a chtěl bych se o to s vámi podělit. Zatím jsem nebyl venku, takže jsem to nemohl pořádně otestovat, nic méně vypadá to zajímavě už jen kvůli těm informacím co si řidiči navzájem podávají přes tuto aplikaci. Nevím jak je to s mapami, třeba oblast okolo mého domu není zcela vykreslena, ale je tam nějaká funkce, kterou když při cestě pustíte, tak by snad tu cestu měla dokreslit. Nevím. Proto bych prosil, kdo bude mít větší postřehy než ty mé, ať je doplní. 8)
Obrázek
iPhone 5 64GB Black
Playstation 4 500 GB HDD
Playstation 3 500 GB HDD
Xbox 360 Elite 120 GB HDD

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od ls8 »

Waze je zajímavá myšlenka, která ale stojí a padá s dostatečně velkým počtem uživatelů. Těch ale bohužel zatím není tolik, kolik by bylo potřeba. Nějaké články na toto téma vyšly i u nás, např. http://www.root.cz/zpravicky/waze-ma-ji ... uzivatelu/
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

vrty
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 07, 2009 1:06 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od vrty »

Tak jo, já jsem dneska Waze trošku testoval a tady je mých pár postřehů:

- mapová síť je hodně řídká (Brno docela ujde, ale za Brnem už prakticky nejsou žádné silnice)
- když si vybagruji cestu, tak dál nevím co s ní, přijde mi, jako by Waze čekal, až ji projede někdo jinej a nebo znovu já za nějakou dobu, aby ji někam přidal a dala se editovat
- vůbec netuším kdo kdo map bude zakreslovat řeky, domy, lesy, parky, body zájmu, čísla domů
- když jsem jel po dálnici a byla tam kolona, navigace mě na to upozornila (asi už ji někdo jiný nahlásil), já jsem kolonu také nahlásil a úsek dálnice s kolonou zčervenal a vedle se objevila rychlost kterou kolona popojížděla (asi 11km/h). To mi přišlo docela fajn, vypadalo to, jakoby jsme byli v koloně dva se zapnutým Wazem a odesílali data na server, který pak ostatním řidičům hlásil jak rychle tento úsek projedou.
- líbí se mi taky sbírání puntíků (jak PACKMAN) a bonusových pamlsků. My points: 32, My Rank: 355

Takže na první pohled to není špatný a vzhledem k tomu, že je to dostupné na všechny mobilní platformy, tak bych v množství uživatelů problém neviděl. Ale je to služba o komunitě a lidech v ní, když nikdo nebude nic sdílet, nikdo nebude nic vědět.
iPhone 5S 32GB | Watch Sport Grey | iPad Air 2 128GB | MacBook Pro Retina 15" 2014 512GB | Apple TV 1st

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od ls8 »

Souhlasím. Myšlenka je to skvělá, ale chtělo by to mnohem víc uživatelů a pak nějakou nadřazenou instanci, která bude doplňovat právě chybějící data typu adresy, body zájmu, orientační body atd.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

controller
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: čtv srp 05, 2010 12:49 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od controller »

Tak po pár týdnech můžu říct, že Waze je skutečně skvělej nápad a od prodeje iP4 vzrostl počet uživatelů v Praze (nevím jestli jinde). Dřív byly informace občas, ale teď se z Waze dozvím nehodu mnohem dřív než třeba z rádia.
Dobře naviguje anglický hlas a zatím mě dostal všude, kam jsem potřeboval. Vyzkoušel jsem už asi 20 různých míst v Praze a problém jsem měl jen v Kolbence, kde jsem zadal číslo popisné místo orientačního (nebo naopak?) a neupozornil mě (jako TomTom), že tam je možná duplicita, takže jsem se skrz celou Kolbenku vracel :)

Krátká verze:
Super, spokojenost, však to zkuste, je to navigace zadarmo..

caesar
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 777
Registrován: pon úno 11, 2008 5:37 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od caesar »

K cemu mi je, ze mi to rekne ze je nekde zacpa, kdyz mi to nerekne kudy ji objet. Ten program je hodne nedotazenej.

cmoudina
Host
Host
Příspěvky: 31
Registrován: sob lis 22, 2008 6:36 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od cmoudina »

u nás v JH autíčko uprostřed prázdnoty, ale jinak chytře vymyšleno.

evlo

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od evlo »

Vymesleno jo, ale je to spis takova srandicka, na opravdovou navigaci to zatim neni, spis mozna seznamka pro ridice :)

AKTUALIZACE: tak dneska jsem to zkusil zas a i presto, ze se me nepodarilo do mapy zanest nove silnice a ze jich tam docela dost chybi, tak to upozornovani od uzivatele na zacpy vcelku funguje uz ted.

AKT. 2: tak jsem zkusil pridat dve ulice stavecim modem - pred najetim jsem ho zapl, po zaparkovani vypl a nic v mape nezustalo a pridany kousek proste zmizel :(

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od lukas26 »

další článek zde:
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/w ... fault.aspx

snad se po tom zvýší počet uživatelů, mě samotného právě tento článek k tomu dovedl, dneska jsem zkoušel, jezdil, bagroval, sbíral puntíky, body atd...některé silnice co jsem vybagroval zůstaly (červené), některé zmizely, píše se tam, že uložení může trvat až 24 hodin, tak uvidíme...ale chce to víc lidí, víc :)

14113

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od 14113 »

Fajn aplikace. Ale v tuto chvili si ji dovedu predstavit jen jako zabavu + informace na cesty tam kde to znam. Jako navigace do mist kde jedu poprve to moc neni. A nenasel jsem zadne body zajmu. :(

Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Design »

Nevim jestli se mi to zdá, ale příjde mi po nějaké době zase o kus lepší. Zkouším zatím jen v Praze a vše naprosto bez problémů.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

killerGBU
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv lis 26, 2009 1:50 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od killerGBU »

Praha je pokrytá velmi slušně. Vždy, když jedu do nějak ne moc frekventované ulice, tak si zapnu nahrávání trasy, ale z 99% je již trasa v mapě.

Teď řeším, jestli se nahrává trasa na pozadí, když se naviguji TomTomem.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od ls8 »

Snažím se provést nějaké změny v mapě, máte s tím někdo zkušenosti?

1/ Snažím se přejmenovat ulici "Dolejšova" na správnou "Dolejškova" a protáhnout jí až ke křížení s ulicí "Pod Vodárenskou věží", přičemž tato část má být označena jako neprůjezdná (je to pouze chodník pro pěší). Změnu jsem sice zadal, nový název ulice to přijalo, ale v mapě se změna neprojevila.

http://world.waze.com/cartouche/?zoom=6 ... =100788140

2/ Snažím se opravit tvar ulice a směr průjezdu ulice "K Lučinám". Ve vyznačeném úseku ulice objíždí ostrůvek, vždy pouze jedním směrem. Teď je celý úsek chybně označený jako jednosměrka. Změnu mi to vůbec nechce přijmout s chybou "No permissions".

http://world.waze.com/cartouche/?zoom=6 ... 1=60567277

Upravujete někdo údaje ve Waze? Jak to děláte?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od iTukan »

Změny v live map se projeví až po několika dnech.

Všeobecně - opravovat můžeš úseky, které jsi sám projel nebo jejich blízké okolí (cca 1 míle). Aby jsi upravil co jsi neprojel, musíš být Area managerem.

Nejlepší máš, když v live maps dáš "report problem" a napíšeš jaká je chyba. Místní area manager chybu opraví.

EDIT: Doporučil bych si projít nějaká videa jak mapy upravovat a projít diskuzi co a jak oznacovat, nez to delat jen tak z vody. Pak se mnozi chyby, ktere se spatne dohledavaji. Vse se da najit na waze.com v diskuzi nebo wiki.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od ls8 »

Super, díky.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

killerGBU
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv lis 26, 2009 1:50 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od killerGBU »

asi bych otázky směřoval spíše sem:

http://world.waze.com/forum/viewforum.p ... 6ad0601b32

McDog

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od McDog »

Je to super.Pokial idem busom,autom ci iba tak peso a zbadam zdrzanie,zapchu,havariu ci policajtov,tak okamzite pustam a nahlasujem....

Jarrku
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: úte zář 28, 2010 4:25 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Jarrku »

Help..nejde mi hlasová navigace na waze vždy jenom zopakuje 3 X první slovo např.po 800 metrech a dále nic kdo poradí co s tím.
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od rony »

Dnes som objavil Waze a paci sa mi najma moznost reportovat problemy na ceste.

http://spravodaj.madaj.net/view.php/201 ... y-na-ceste
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

McDog

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od McDog »

Rony:vitaj:))

Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Design »

Já Waze opustil po akci Navigonu. Evropa za 45 Euro byl silný argument. Jako alternativa zdarma je Waze určitě super.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Golf »

Waze je primárně o něčem jiném než Navigon a spol., já ho po Praze používám celkem často, protože je schopen mi ukázat celkem spolehlivě (i když taky ne úplně stoprocentně) to, co ani dopravní hlášení takhle rychle neumí (a tím pádem ani navigace s RDS-TMC nebudou jen tak umět). Ale na druhou stranu jako plnohodnotná navigace nic moc...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od dodulo »

tak waze som mal stiahnutu uz davno ( v jej zaciatkoch na iPhone ) a vtedy to bolo pravda nic moc, po Ronyho prispevku som si ju stiahol a vyzera to velmi slubne brat ma BlackBerry 9700 a zohnat na GPS je poriadny problem a 120$ za online Garmina ozaj davat nebude. Vcera som si vsimol, ze je to dostupne aj iba v BETA pre BlackBerry tak mu to skusim nahrat :). Skusal som sa s nou hrajkat avsak nemozem prist ako vo Waze spravne hladat lebo ked zadam ulicu napr. v Banskej Bystrici tak za ten svet mi ju nechce najst o popisom cisle ani nehovorim, cize otazka znie mapy su fakt tak malo podrobne? alebo to ja blbo hladam? ked mi v BB najde iba asi 8 ulic.. :roll:
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od iTukan »

Waze ma v mapach to co si tam uzivatele (vsichni navzajem) vytvori. Takze pokud nekdo ulice v BB nezadava, nejsou tam, stejne jako cisla popisna. Muzes se tedy zapojit do komunity a vytvaret mapy. :wink:
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od ls8 »

BB je aktuálně zmapovaná takto:

Obrázek

Čím víc budeš po BB jezdit, tím více ulic si aplikace nasnímá a uloží.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Golf »

Jsou za "zmapování parním válcem" body.... Tady je opačný problém, nalézt něco nezmapovaného. Je to o množství uživatelů a pak je samozřejmě vidět i ten provoz...
Akorát mi vadí, když zastavím u benzinky, že to pak ostatním ukazuje sníženou rychlost, když to nevypnu.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Shark NX

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Shark NX »

V Praze se uz muzem hrat jenom na PacMana :D
Jsem v skupine Waze Praha uz 4 mesice a je to skvela navigace. Sice musi se jeste hodne ucit co se tyce vypoctu optimalni trasy, ale jinak je skvela.

Golf kdyz zastavuju na benzince, schovam ji ze bezi v MT a diky tomu mi nenahlasi to zpomaleni.

McDog

Re: Waze ? Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od McDog »

No napr Nitra a okolie je naozaj podrobne zmapovana-za niektore drobnosti mi nemusite dakovat :crazy: :crazy:
Zas je fajn mat v kontaktoch na ICQ napr dake oblastneho wazera,co shvaluje upravy....pokial je daky problem,tak staci napisat

tomeky667
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 13
Registrován: úte bře 01, 2011 11:04 pm

[Navigácia] Waze 3.0 !

Příspěvek od tomeky667 »

http://itunes.apple.com/app/id323229106?mt=8

Navigácia ktora zobrazuje aktualne dopravné informácie na slovenských cestách. nehody, ranné zápchy, nebezpečenstvá na ceste, a v neposlednom rade policajne hliadky a radady. Do databazy prispieva aj radio Expres svojimi dopravními informáciami.

Free
Category: Navigation
Updated: Oct 13, 2011
Version: 3.0.0.0.
Size: 18.4 MB
Language: Slovak !!

Potreba mobilného internetu, nakolko mapy a všetky aktualne dopravné informácie sa stahujú z internetu :)

názorná ukážka:


Zobrazit video na http://youtu.be/AgTbq7iSsY0
Kód do fóra: [youtube]AgTbq7iSsY0[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

[mod=Metalgirl]Nedávej odkazy do code, vkládej je jako URL. Upraveno.[/mod]

dongkong

Re: [Navigácia] Waze 3.0 !

Příspěvek od dongkong »

Dobrý ale proč dáváš linky do code? Nejsme warez fórum

[mod=Metalgirl]Nehrej si na moderátora fóra, nemáš zde potřebný status a ani oprávnění na to, aby jsi poučoval ostatní uživatele. Sám jsi zde obyčejným uživatelem, tak se dle toho tak chovej. Místo poučování nahlašuj příspěvky, my moderátoři si s tím už pak sami poradíme. Uděluji ti trest v podobě BANu.[/mod]

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od marseli »

OT: cele toto forum je o poucovani uzivatelu

[edit=ls8]Pokud se ti to nelíbí, tak sem nechoď. Fór o iPhone je na netu spousta, třeba najdeš takové, kde se nemusejí dodržovat žádná pravidla.[/edit]

trochu zvlastni navigace, vede vsude jen ne na ceste kterou jedu a to je hlavni, porad me nuti jet do ulice a z ni zase vyjet na tu hlavni. hruza

Gart
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned říj 30, 2011 7:08 pm

Re: Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Gart »

Dneska jsem vyzkoušel a zatím jsem nadšen... navigaci používám jen velmi málo.. proto free mi bohatě stačí.. Jen by mě zajímalo, jestli má tato app stále narůstající popularitu nebo už je za svým vrcholem.. což by byla škoda :)

steinj
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 26, 2010 5:54 pm

Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od steinj »

supr free navigace. od vydani nove verze se mi zda, ze se pocet uzivatelů ještě zvětšil. v okoli vidávám víc wazerů. tady se muzete kouknout na statistiky využíváni v Brně a Praze http://wazestats.drajsajtl.cz/

McDog

Re: Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od McDog »

No tak mna vcera v najkritickejsom useku nechala v stychu a urobili sme o cca 40km naviac....pecka...

Martin J
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 162
Registrován: sob led 01, 2011 11:14 am

Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Martin J »

Kde?


Taky tady http://spravodaj.madaj.net/.
iPhone 5S 32GB + iPad Air 128GB + iPod nano 5g 8GB + iPod Classic 80GB
MacBook pro 17' + iMac 21' + MacBook Air

McDog

Re: Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od McDog »

Medzi Nitrou a Levicami....pred Vrablamy zacalo vyhadzovat ze sa nemoze pripojit na server a prebrala sa az v Kalne nad hronom na asi 20 sekund a potom az niekde na Beši zas....takze cestu na Podhajsku sme si predlzili o dost....Ono sa malo vo Vrabloch odbocit v pravo a za 15 minut by sme boli v Podhájskej.Takto nam to trvalo z Vrabel vyse 35 minut

Marky1980
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 316
Registrován: čtv pro 11, 2008 3:45 pm

Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od Marky1980 »

Takže za to nemôže waze ale nefunkčnú net :)

McDog

Re: Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od McDog »

Nie.Net fungoval....ale vo waze to blblo

steinj
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned pro 26, 2010 5:54 pm

Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od steinj »

jo nekdy blbne a chce vypnout a zapnout

GinBook
Host
Host
Příspěvky: 78
Registrován: ned srp 29, 2010 11:12 am

Re: Waze - Social GPS navigation (AppStore FREE)

Příspěvek od GinBook »

Jinak behem roku vysla nova verze.

Mirna zmena desingu. Vetsi integrace socialnich siti. (neni podminka pouziti)
Samozrejme za rok se nakreslilo, zpresnilo a doplnilo spousty novych cest.
Pracuje se na zakresleni čerpacich stanic, tak aby se mohli pote zadavat ceny na jednotlivych pumpach. Na Slovensku tato funkce jiz funguje.
Pro popisna cislana domech se ceka na pouzitelny system ze strany vyvojaru.

Stale free. Minimalni odber dat. Online cerstve zpravy o zacpach, nehodach, policii.




Zasláno z iPhone pomocí app Tapatalk.

Odpovědět